swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Otwarcie biura profesor Senyszyn (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-19 10:44:55 (czytane: 17752)  Wersja do druku

W minioną sobotę 16 marca o godzinie 16.30 w Busku-Zdroju zostało otwarte biuro europosłanki prof. Joanny Senyszyn. Mieści się ono w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Batorego. Oficjalnego otwarcia dokonała europosłanka Joanna Senyszyn w asyście szefa biura Stanisława Kozioła, a także sympatyków SLD.

Profesor nie kryła zadowolenia z faktu, że może otwierać swoje kolejne biuro właśnie w naszym mieście. Zdradziła, że marzy jej się biuro tętniące życiem, gdzie nie tylko można załatwić sprawę, uzyskać informację, ale także porozmawiać, podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

prof_senyszyn03.jpg 

 prof_senyszyn01.jpg

Profesor Senyszyn wysłuchała koncertu zespołu "Belferek", który zadedykował europosłance piosenkę "Dopóki jesteś, jesteś ze mną". "Możecie mnie zatrzymać, głosując na mnie w przyszłym roku" - żartowała profesor Senyszyn, wznosząc toast za otwarcie biura. 

prof_senyszyn02.jpg

Po oficjalnym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z profesor Joanną Senyszyn, która można oglądać w telewizji Ponidzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z otwarcia biura

senyszyn_otwarcie_biura.jpg
Kliknij i oglądaj

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

-Mućka (2013-03-20 12:51:04)

Jak Profesor to chyba nie głupia.Wrona kracze,ma taki głos jaki ma.Wielką damą jest i basta.Twój Euro ma brzeń jak ceber i co nie wolno mu.Nie wiem nie byłam ale klechom na pewno dołożyła nie szkodzi.Mawiają,ze ABP flaszka G....pasuje do czynów słynnej Dewotki Kraszewskiego,która odpuszczała winy lejąc służebnice różańcem.

-zgorzchniały (2013-03-20 12:42:43)

przecież jej tylko zależy na głosach i bezczelnie o tym mówi

-ha, ha Senyszyn mądra kobita (sic!) (2013-03-20 12:31:14)

taka mądra jak Michnik, zobaczyła stado baranów, zarechotała jak żaba i pospulstwo się cieszy. Ona gra o swoją pensję 30 tys miesięcznie na następne 4 lata i astronomiczną emeryturę po dwóch kadencjach w EP, a bezrobotne buraki się cieszą, że czarną skrzeczącą wronę zobaczyli. Co wam obiecała 20% bezrobocia, czy zieloną trawę za miesiąc?

- (2013-03-20 12:08:05)

zgadzam się z komentarzem poniżej!

a PSL na dobre rozpanoszył się jak wrzód !!!!

zeby dostać pracę albo staż w gminie albo powiecie trzeba zapisać się do partii czyli być farbowanym lisem i prosić na kolanach prezesa o posadkę !!!!

wiem bo mój znajomy niestety musiał tak zrobić żeby dostać staż

-czy nasz Burmistrz należy do ugrupowania SLD (2013-03-20 11:47:07)

Żaden Burmistrz Starosta, Marszałek,Prezydent nie powinien należeć do partii politycznej z chwilą wyboru na to stanowisko,powinien oddać legitymacje do depozytu bo utrzymuje go podatnik a nie partia.Znam Pana Sikorę to łebski facet i nie zawraca sobie głowy międzypartyjnymi sfarami. Bardzo dobrze,ze wziął udział w spotkaniu z Europosłem i nie uląkł się pisku nawiedzonych.Był kiedyś taki zwyczaj,że zapraszano na Konferencje i ważniejsze wybory,obrady również opozycję a nawet pozwalano im na wystąpienia. Dziś są i takie partie które nie potrzebnie zamknęły się w sobie i nie dopuszczają innych do informacji czego tchórza?.Czego się boją.Gdyby na spotkanie przyszedł Starosta to co sczerwieniałby stałby się od razu członkiem SLD?

-22222222 (2013-03-20 11:45:34)

DO Bartosza po co niby PSL maił być na otwarciu biura SLD z innych partii też nikogo nie było tylko jak ktoś słusznie zauważył dużo starszych osób młodych w tej partii brak ,a na majówę nie musisz chodzić i nie narzekaj a Pani Senyszyn to i owszem mądra kobieta ale każdy broni swoją partię z której poglądami ja się niezgadzam więc nie miej pretensji wyłacznie do PSL bądż bardziej spostrzegawczy

-do olo (2013-03-20 11:28:26)

Masz sporo racji ale nie do końca w Busku Zdroju wielu ludzi to kulturalni, życzliwi innym mieszkańcy.Jest tez trochę meneli obszczymórków i innych,żle wychwanych. Matka natura wyposażyła nasze miasto w wody siarczkowe stało się ono sławne. Dobrze by było by i kultura promieniowała od nas jak herbowe słoneczko.Sławne zawołanie Gość w Domu-Bóg w Domu by stało się faktem.

- (2013-03-20 11:04:33)

czy nasz burmistrz należy do ugrupowania SLD ????

-olo (2013-03-20 11:03:46)

ktoś tu pisze o tradycyjnej buskiej gościnności. Była kiedyś takowa? Nic mi nie wiadomo aby tubylcy byli otwarci dla obcych. Wprost odwrotnie. Byli i sa nieufni, niechętni czasem nawet wrodzy.Zeby to ocenić trzeba zapytać tych co doświadczyli tej gościnności. Nie mam tu na myśli kuracjuszy kupujących sobie usługę w której jest min cos na pozór gościnności. Busko przez lata bylo skonfliktowane z otoczeniem. Najlepiej to widać było na meczach ówczesnego AKS. Czy to Chmielnik czy Pińczów to wszystko nieprzyjaciele. Okoliczna wieś także była oceniana jako coś gorszego. Mieszkaniec Wełcza, Bogucic czy Broniny była dla mieszkańca miasteczka jak coś niższej jakości. Jest cała masa określeń dla tych ludzi.Miejscowi byli tez niechętni kuracjuszom choć dzięki nim mieli pracę. Więc byli niechętni milcząco

- (2013-03-20 11:03:29)

jestes nam strasznie potrzbena w tym Busku...

Ja sie pytam, po jakiego wała ty tu ?

-stach (2013-03-20 10:51:07)

ludzie o tego typu poglądach jak p. europoseł i im podobni nie powinni zabierać głosu na żadnych uroczystościach!!!

-do stach (2013-03-20 10:43:56)

W tej chwili to ty bezcześcisz.Wykazując się brakiem tradycyjnej Buskiej gościnności.Twoje wrony i kruki jak kraczą to dobrze.Twoje żaby jak rechoczą to też dobrze.Twoje gęsi jak gęgają a kaczki kwaczą to okej -więc spieprzaj miernoto do w busz Amazoński tam usłyszysz tysiące innych głosów.

-stach (2013-03-20 10:39:02)

organizatorzy chyba tak byli przejęci jej obecnością, że aż zapomnieli o modlitwie za powstańców, która zawsze BYŁA!!!!

-Bartosz (2013-03-20 07:26:54)

Widziałem ją już wcześniej.
poza głosem i extra waganckimi ubiorami ma wszystko poukładane i w granicach wieku.Muszę przyznać,ze babka mądra.Nie chciałbym jej mieć za przeciwnika.Bogusia i Irena ściągnęły ją do Buska ot i ma lewica biuro.Ładnie ze strony Burmistrza i władz Pińczowa,że przybyli doceniając wagę wydarzenia. Nie widziałem nikogo z naszego PSL boją się?.Władza ma bywać wszędzie nie tylko zakonserwowana wśród swoich i przebywająca na zielonych majówkach.Nie wiem być może organizatorzy nie zaprosili a to już byłby duży błąd,wszak to Euro posłanka!

-stach (2013-03-20 07:07:54)

Szynyszyn zbezcześciła swą obecnością obchody 150 rocz. Powstania Styczniowego. Wyrechotała parę słów, aż przeraziły się konie ułanów.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry