Dodane: Kasia Data: 2013-03-19 10:44:55 (czytane: 17752) 
W minioną sobotę 16 marca o godzinie 16.30 w Busku-Zdroju zostało otwarte biuro europosłanki prof. Joanny Senyszyn. Mieści się ono w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Batorego. Oficjalnego otwarcia dokonała europosłanka Joanna Senyszyn w asyście szefa biura Stanisława Kozioła, a także sympatyków SLD.
Profesor nie kryła zadowolenia z faktu, że może otwierać swoje kolejne biuro właśnie w naszym mieście. Zdradziła, że marzy jej się biuro tętniące życiem, gdzie nie tylko można załatwić sprawę, uzyskać informację, ale także porozmawiać, podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

Profesor Senyszyn wysłuchała koncertu zespołu "Belferek", który zadedykował europosłance piosenkę "Dopóki jesteś, jesteś ze mną". "Możecie mnie zatrzymać, głosując na mnie w przyszłym roku" - żartowała profesor Senyszyn, wznosząc toast za otwarcie biura.
Po oficjalnym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z profesor Joanną Senyszyn, która można oglądać w telewizji Ponidzie.
Zapraszamy do obejrzenia video relacji z otwarcia biura
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (46) |
-Mućka (2013-03-20 12:51:04)
Jak Profesor to chyba nie głupia.Wrona kracze,ma taki głos jaki ma.Wielką damą jest i basta.Twój Euro ma brzeń jak ceber i co nie wolno mu.Nie wiem nie byłam ale klechom na pewno dołożyła nie szkodzi.Mawiają,ze ABP flaszka G....pasuje do czynów słynnej Dewotki Kraszewskiego,która odpuszczała winy lejąc służebnice różańcem.
-zgorzchniały (2013-03-20 12:42:43)
przecież jej tylko zależy na głosach i bezczelnie o tym mówi
-ha, ha Senyszyn mądra kobita (sic!) (2013-03-20 12:31:14)
taka mądra jak Michnik, zobaczyła stado baranów, zarechotała jak żaba i pospulstwo się cieszy. Ona gra o swoją pensję 30 tys miesięcznie na następne 4 lata i astronomiczną emeryturę po dwóch kadencjach w EP, a bezrobotne buraki się cieszą, że czarną skrzeczącą wronę zobaczyli. Co wam obiecała 20% bezrobocia, czy zieloną trawę za miesiąc?
- (2013-03-20 12:08:05)
zgadzam się z komentarzem poniżej!
a PSL na dobre rozpanoszył się jak wrzód !!!!
zeby dostać pracę albo staż w gminie albo powiecie trzeba zapisać się do partii czyli być farbowanym lisem i prosić na kolanach prezesa o posadkę !!!!
wiem bo mój znajomy niestety musiał tak zrobić żeby dostać staż
-czy nasz Burmistrz należy do ugrupowania SLD (2013-03-20 11:47:07)
Żaden Burmistrz Starosta, Marszałek,Prezydent nie powinien należeć do partii politycznej z chwilą wyboru na to stanowisko,powinien oddać legitymacje do depozytu bo utrzymuje go podatnik a nie partia.Znam Pana Sikorę to łebski facet i nie zawraca sobie głowy międzypartyjnymi sfarami. Bardzo dobrze,ze wziął udział w spotkaniu z Europosłem i nie uląkł się pisku nawiedzonych.Był kiedyś taki zwyczaj,że zapraszano na Konferencje i ważniejsze wybory,obrady również opozycję a nawet pozwalano im na wystąpienia. Dziś są i takie partie które nie potrzebnie zamknęły się w sobie i nie dopuszczają innych do informacji czego tchórza?.Czego się boją.Gdyby na spotkanie przyszedł Starosta to co sczerwieniałby stałby się od razu członkiem SLD?
-22222222 (2013-03-20 11:45:34)
DO Bartosza po co niby PSL maił być na otwarciu biura SLD z innych partii też nikogo nie było tylko jak ktoś słusznie zauważył dużo starszych osób młodych w tej partii brak ,a na majówę nie musisz chodzić i nie narzekaj a Pani Senyszyn to i owszem mądra kobieta ale każdy broni swoją partię z której poglądami ja się niezgadzam więc nie miej pretensji wyłacznie do PSL bądż bardziej spostrzegawczy
-do olo (2013-03-20 11:28:26)
Masz sporo racji ale nie do końca w Busku Zdroju wielu ludzi to kulturalni, życzliwi innym mieszkańcy.Jest tez trochę meneli obszczymórków i innych,żle wychwanych. Matka natura wyposażyła nasze miasto w wody siarczkowe stało się ono sławne. Dobrze by było by i kultura promieniowała od nas jak herbowe słoneczko.Sławne zawołanie Gość w Domu-Bóg w Domu by stało się faktem.
- (2013-03-20 11:04:33)
czy nasz burmistrz należy do ugrupowania SLD ????
-olo (2013-03-20 11:03:46)
ktoś tu pisze o tradycyjnej buskiej gościnności. Była kiedyś takowa? Nic mi nie wiadomo aby tubylcy byli otwarci dla obcych. Wprost odwrotnie. Byli i sa nieufni, niechętni czasem nawet wrodzy.Zeby to ocenić trzeba zapytać tych co doświadczyli tej gościnności. Nie mam tu na myśli kuracjuszy kupujących sobie usługę w której jest min cos na pozór gościnności. Busko przez lata bylo skonfliktowane z otoczeniem. Najlepiej to widać było na meczach ówczesnego AKS. Czy to Chmielnik czy Pińczów to wszystko nieprzyjaciele. Okoliczna wieś także była oceniana jako coś gorszego. Mieszkaniec Wełcza, Bogucic czy Broniny była dla mieszkańca miasteczka jak coś niższej jakości. Jest cała masa określeń dla tych ludzi.Miejscowi byli tez niechętni kuracjuszom choć dzięki nim mieli pracę. Więc byli niechętni milcząco
- (2013-03-20 11:03:29)
jestes nam strasznie potrzbena w tym Busku...
Ja sie pytam, po jakiego wała ty tu ?
-stach (2013-03-20 10:51:07)
ludzie o tego typu poglądach jak p. europoseł i im podobni nie powinni zabierać głosu na żadnych uroczystościach!!!
-do stach (2013-03-20 10:43:56)
W tej chwili to ty bezcześcisz.Wykazując się brakiem tradycyjnej Buskiej gościnności.Twoje wrony i kruki jak kraczą to dobrze.Twoje żaby jak rechoczą to też dobrze.Twoje gęsi jak gęgają a kaczki kwaczą to okej -więc spieprzaj miernoto do w busz Amazoński tam usłyszysz tysiące innych głosów.
-stach (2013-03-20 10:39:02)
organizatorzy chyba tak byli przejęci jej obecnością, że aż zapomnieli o modlitwie za powstańców, która zawsze BYŁA!!!!
-Bartosz (2013-03-20 07:26:54)
Widziałem ją już wcześniej.
poza głosem i extra waganckimi ubiorami ma wszystko poukładane i w granicach wieku.Muszę przyznać,ze babka mądra.Nie chciałbym jej mieć za przeciwnika.Bogusia i Irena ściągnęły ją do Buska ot i ma lewica biuro.Ładnie ze strony Burmistrza i władz Pińczowa,że przybyli doceniając wagę wydarzenia. Nie widziałem nikogo z naszego PSL boją się?.Władza ma bywać wszędzie nie tylko zakonserwowana wśród swoich i przebywająca na zielonych majówkach.Nie wiem być może organizatorzy nie zaprosili a to już byłby duży błąd,wszak to Euro posłanka!
-stach (2013-03-20 07:07:54)
Szynyszyn zbezcześciła swą obecnością obchody 150 rocz. Powstania Styczniowego. Wyrechotała parę słów, aż przeraziły się konie ułanów.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.