swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dyrektor Gałuszka odpowie na wszystkie pytania - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-19 15:28:58 (czytane: 17057)  Wersja do druku

Dyrektor szpitala w Busku-Zdroju czyni starania, by przywrócić funkcjonowanie oddziału geriatrycznego. Jak nas poinformował, cały czas trwają rozmowy ze specjalistami, których dyrektor planuje zatrudnić.

Oddział ruszy prawdopodobnie 1 kwietnia. Jak podkreśla dyrektor Gałuszka "Dbamy o dobro pacjentów, którzy są nadal leczeni w warunkach oddziału internistycznego, jednak na oddziale geriatrycznym". Dyrektor obiecał wypowiedzieć się na temat sytuacji w szpitalu oraz wszystkich zarzutów, które zostały zawarte w liście otwartym radnego Jacka Strzeleckiego, podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 10.30. Dyrektor, mimo wcześniejszych obietnic, nie chciał nam udzielić dłuższego wywiadu.


Każdy, kto chciałby zadać pytanie dyrektorowi Gałuszce, może je zostawić na naszym profilu na Facebooku w aplikacji PYTANIE. Czytelnicy, oddając swój głos na konkretne pytanie tu zamieszczone, mogą decydować, które z nich powinno zostać zadane w pierwszej kolejności. 

Zadaj pytanie - przejdź do aplikacji 


Konferencja retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  21 marca 2013r., - godz.  13.30, 15.30, 17.30

Z przyczyn technicznych retransmisja opóźni się o 30 minut. Przepraszamy


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-olo (2013-03-18 16:08:44)

ja pytań do Pana dyrektora nie mam żadnych. Bo gdybym zgłosił to i tak Pan dyrektor odpowiedzieć nie musi. Wyjściem byłoby debata na tym forum w tym czat z dyrektorem czyli wszyscy znają pytania i widza odpowiedzi.Miałbym sporo pytań do Pana Starosty ale ten, jak mi wiadomo, nie ma zwyczaju na pytania odpowiadać. I tak koło się zamyka

-??? (2013-03-18 16:02:21)

Ja mam dwa pytania do Pana Starosty.
1. Dlaczego nie rozpisal Pan konkursu na stanowisko dyrektora szpitala??
2. Czy na Pana decyzję wpływał pan marszałek??

-Mirage (2013-03-18 15:45:47)

Dodam jeszcze jedną serię pytań, również w tym miejscu z tego samego powodu - na Facebooku jest zbyt mało miejsca na zadanie pytania, a pytanie szczątkowe, to nie pytanie. Zatem pytam tu:
1. Za okres, kiedy kieruje pan szpitalem w Busku-Zdroju padają: oddz. Urologiczny, oddz. pediatryczny, oddz. chirurgiczny, oddz. ortopedyczny, oddz. ginekologiczny, oddz. chirurgiczny. Nie wspomnę o oddziałach, które padły, zanim powstały: kardiologia interwencyjna i geriatria. Dlaczego pan na to pozwolił?
2. Dlaczego pracujący do końca lutego ordynator oddziału chirurgicznego nie operował? Czy zna pan przykład jakiegoś innego oddziału chirurgicznego, którego ordynator nie operuje? jeżeli tak, to gdzie taki oddział jest?
3. Czy prawdą jest, że do niedawna pracujący na oddziale geriatrycznym ordynator nie miał specjalizacji z geriatrii? Czy zna pan przykład innego oddziału w Polsce, żeby taka sytuacja miała miejsce? Jeżeli tak, to gdzie?
4. Jakie kwalifikacje i jakie doświadczenie miał pan w chwili obejmowania stanowiska dyrektora szpitala?
5. Ile dni w miesiącu poświęca pan na pracę dla szpitala buskiego? Ile dni w miesiącu przebywa pan i pracuje w buskim szpitalu?
6. O ile wzrosło zatrudnienie w administracji szpitala w stosunku do pańskiego poprzednika?

-Mirage (2013-03-18 15:14:06)

Ponieważ na "Facebooku" jest bardzo ograniczona ilość miejsca na zadanie pytania, zadam moje pytania tu:
1. Czy prawdą jest, że za 2012 rok amortyzację zaksięgowano na innym niż dotychczas koncie w wyniku czego koszty szpitala zostały zmniejszone o wysokość amortyzacji?
2. Dlaczego utworzył Pan oddział geriatryczny, skoro schorzenia geriatryczne są takie same jak internistyczne (+3), są tak samo płatne przez NFZ, a problem polega na tym, że pacjenci nie mogą być młodsi jak 65 lat oraz trzeba było kosztem łóżek wydzielić gabinety: ordynatora, lekarzy, pielęgniarek, zabiegowy. Poza tym koszty dodatkowe, to zatrudnienie ordynatora, lekarzy pielęgniarek oraz zabezpieczenie dyżurów. Przychód z NFZ w kwocie ok. 2 mln zł jest przychodem wynikającym z ograniczenia przychodu z interny. To wszystko jest spójne, logiczne i oczywiste. Dlaczego zrobił Pan geriatrię kosztem interny?
3. Dlaczego na siłe próbował pan budować oddział kardiologii interwencyjnej i wchodził pan niepotrzebnie w koszty, kiedy było wiadomo (o czym wyraźnie ustami swojego rzecznika mówił NFZ, że dwóch kontraktów nie podpiszą. Gdyby nawet tak się złożyło, to nie trzeba być dyrektorem szpitala, żeby wiedzieć, że gdyby NFZ podpisał ten kontrakt z Pińczowem i Buskiem, to nie przetrwałby żaden z oddziałów.
4. Dlaczego "Realizacja projektu pn "Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ZOZ w Busku-Zdroju" rozpisano na dwa terminy w kwotach następujących: 2.460.000 i 2.416.962,90?
5. Dokładnie to samo pytanie dot. "Dokumentacja techniczna na budowę Bloku Operacyjnego" na następujące kwoty: 50.000 i 37.004,55?

-oo7 (2013-03-18 13:50:23)

A gdzie ta konferencja sie obędzie? Każdy będzie mógł przyjść?

-do sprytny wybieg (2013-03-18 13:44:44)

załóż fikcyjne konto na face

- (2013-03-18 13:41:26)

Do poniżej
Proszę zatem napisać pytanie tutaj w komentarzach, a administrator weźmie pod uwagę

-Sprytny wybieg (2013-03-18 13:15:03)

A co jeśli jest się pracownikiem szpitala, widzi się to wszystko ale strach przed utratą pracy, szykanami itp. innymi ewentualnymi prześladowaniami nie pozwala na facebooku zadać pytania pod własnym nazwiskiem? Ile jest takich osób? Niech się wpiszą.
Przecież ci z miasta mają tylko procent wiedzy tych którzy są blisko.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry