swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dyrektor Gałuszka odpowie na wszystkie pytania - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-19 15:28:58 (czytane: 17056)  Wersja do druku

Dyrektor szpitala w Busku-Zdroju czyni starania, by przywrócić funkcjonowanie oddziału geriatrycznego. Jak nas poinformował, cały czas trwają rozmowy ze specjalistami, których dyrektor planuje zatrudnić.

Oddział ruszy prawdopodobnie 1 kwietnia. Jak podkreśla dyrektor Gałuszka "Dbamy o dobro pacjentów, którzy są nadal leczeni w warunkach oddziału internistycznego, jednak na oddziale geriatrycznym". Dyrektor obiecał wypowiedzieć się na temat sytuacji w szpitalu oraz wszystkich zarzutów, które zostały zawarte w liście otwartym radnego Jacka Strzeleckiego, podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 10.30. Dyrektor, mimo wcześniejszych obietnic, nie chciał nam udzielić dłuższego wywiadu.


Każdy, kto chciałby zadać pytanie dyrektorowi Gałuszce, może je zostawić na naszym profilu na Facebooku w aplikacji PYTANIE. Czytelnicy, oddając swój głos na konkretne pytanie tu zamieszczone, mogą decydować, które z nich powinno zostać zadane w pierwszej kolejności. 

Zadaj pytanie - przejdź do aplikacji 


Konferencja retransmitowana będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  21 marca 2013r., - godz.  13.30, 15.30, 17.30

Z przyczyn technicznych retransmisja opóźni się o 30 minut. Przepraszamy


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-Pytania (2013-03-19 11:51:14)

ciekawy artykuł jest dziś (19.03.2013) na:
praca.wp.pl - Ile zarabiają lekarze

Pytania
Czy to ze wglądu na pazerność i próbę wymuszenia podwyżek oraz siłowanie się w tej sprawie z dyrekcją prze cześć "buskich" lekarzy jest teraz problem w Szpitalu?

Czy słyszał Pan o zmowie lekarzy mającej na celu blokowanie i odradzanie zatrudnienia się w Szpitalu innym lekarzom za godziwą pensję, w celu wymuszenia przez "starych" absurdalnych podwyżek, lub doprowadzenia do problemów w Szpitalu kosztem leczenia i pomocy pacjentom w celu pokazania aktualnej dyrekcji kto tu "rządzi"?

-Przekaż 1% podatku na biednych lekarzy (2013-03-19 09:32:55)

Jest jeszcze czas abyś to właśnie Ty pomógł uzdrowić Buski szpital i ciężką sytuację materialną lekarzy poprzez odpis 1% z Twojego podatku.
NIE ZWLEKAJ!!!!!!

-czy ordynator musi zarabiać 30 tyś zł (2013-03-19 09:26:16)

Czy jest to gdzieś ustalone ( ustawa ) że lekarz w powiatowym szpitalu musi zarabiać 30 tyś zł.
Zarobki powinny być adekwatne do rangi szpitala.
A jeśli nie odpowiada im normalna pensja to niech jadą do Somalii z programem Lekarze bez granic. Lub zmienią zawód na tzw. selekcjonera ( wyszukiwanie puszek aluminiowych po śmietnikach )

-do siatka płac (2013-03-19 09:20:58)

Coś Ty za tak marną zapłatę nasi lekarze pozdychaliby z głodu, a jeszcze utrzymanie luksusowego samochodu i kupienie opału na zimę.
Nie wprowadzajcie im siatki płac bo jest ich mi żal. Tyle się uczyli i co teraz mają głodować jak całe społeczeństwo ???

-Popieram siatkę płac dla lekarzy (2013-03-19 09:17:37)

Wprowadzenie takiego sposobu wynagradzania lekarzy uspokoiłoby ich wygórowane aspiracje co do zarobków.

-do poniżej (2013-03-19 09:17:35)

jaka kontrola starostwa jak to ta sama ekipa

-JEDYNY SPOSÓB NA ULECZENIE SŁUŻBY ZDROWIA (2013-03-19 09:14:44)

Tylko chęć posłów i senatorów sprawiłaby uzdrowienie służby zdrowia poprzez wprowadzenie ustawy o zarobkach lekarzy i personelu medycznego.
Wprowadzenie tzw. SIATKI PŁAC w całym kraju.
WSZYSCY LEKARZE NIE WYJADĄ DO ANGLII BO TAM POTRZEBA SPECJALISTÓW A NIE NIEROBÓW.

-DO WSZYSTKICH (2013-03-19 09:07:00)

Co Wam da wypisywanie tych wszystkich niusów na temat stanu finansowego szpitala ?????
jak i tak jest w Busku wszystko ustawione.
Jedynie należyta kontrola STAROSTWA i jego jednostek ( szpital ) ukazałaby całą machinę ŁAPKA W ŁAPKĘ.

-Mirage "-do fachowca od amortyzaji" (2013-03-19 06:16:35)

Moje wpisy adresuję do tych, którym nieobce było i jest używanie szarych komórek.

-Do Mirage (2013-03-18 22:26:01)

Tak ma pan racje dzięki temu zwiększyła się strona przychodów w dziale międzyokresowe rozliczenia przychodów. Pana wniosek jest wiec słuszny ale taki było zamierzenie ustawodawcy. Pozdr. Mieszkaniec Busko-Zdroj

-do fachowca od amortyzacji (2013-03-18 22:00:53)

czy możesz jaśniej bo nie mogę nadążyc jakieś w skrocie napiszę 2460 + 250 ale co to za kwoty czy wiesz czego dotyczą? to samo jakieś 50 + 37 razem 87 łącznie to 4 mln??!! to nawet nie jest 3 mln. Co ty człowieku liczysz, a tak wogóle czy wiesz kiedy te inwestycje zostaly rozpoczęte, skończone i na jakie kwoty?. Kiedy rozpoczęła się amortyzacja lub rozpocznie.

-Mirage do "--do ostatniego postu" (2013-03-18 20:33:33)

Słusznie, nie podniecajmy się. Policzmy razem. Oczywiście nie jestem w stanie o wszystkich amortyzowanych środkach wiedzieć, bo nie znam bilansu za rok 2012, ale policzmy tylko te następujące:
1. amortyzacja za rok 2011 rzeczywiście ok. 1.200.00
2.Realizacja projektu pn "Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w ZOZ Busko-Zdrój" na kwoty: 2.460.000+250.000=2.710.000
3. "Dokumentacja techniczna na budowę Bloku Operacyjnego" na kwoty: 50.000+37.004,55=87.004,55
RAZEM czyni to kwotę prawie 4.000.000 zł. Dochodzą do tego inne środki amortyzacyjne zakupione w 2012 r, co w przybliżeniu czyni kwotę o której w moim poprzednim wpisie mówiłem. Mówiłem bez podniecania się. Ale problem nie jest w sposobie amortyzacji. Chciałem powiedzieć, że gdyby amortyzację w roku 2012 odpisano tak jak w roku 2011, to zadłużenie szpitala w roku 2012 byłoby wyższe właśnie o ów koszt amortyzacji.

-- do ostatniego postu (2013-03-18 19:56:06)

Proponuję panu Mirage jednak bardzo się tą amortyzacją tak nie podniecać, to naprawdę w tym przypadku nie jest zdrowe. Tak jak to zostało napisane w poprzednim poście wszystko na ten temat jest w ustawie o działalności leczniczej. Amortyzacja jest zaksięgowana tam gdzie powinna zgodnie z przepisami , na kontach które są do tego przewidziane, a zweryfikuje to biegły rewident - tak jak każdy bilans. Można to przeczyć w Monitorze Polskim B, gdzie takie bilanse są publikowane. Co do kwoty, po co łamać sobie głowę i epatować kwotami z księżyca?? Tam gdzie podaję jest wyraźnie napisane z reguły w zależności od roku około 1 200 000,00 zł. Czy jeszcze jakieś wątpliwości w tej sprawie?. zp

-Mirage do "-Do Mirage" (2013-03-18 19:22:05)

Czyli potwierdza pani/pan, że w ten to sposób koszty zostały zmniejszone o koszt amortyzacji, a koszt amortyzacji to kilka grubych milionów zł (wg moich wyliczeń, to ok. 6,5 mln zł). Porównując więc rok 2012 z rokiem 2011 zadłużenie szpitala w 2012 wzrosło o tę właśnie kwotę. I tu trudno się ze mną nie zgodzić. Prawda? Oczywiście.

-Do Mirage (2013-03-18 17:57:09)

1. Czy prawdą jest, że za 2012 rok amortyzację zaksięgowano na innym niż dotychczas koncie w wyniku czego koszty szpitala zostały zmniejszone o wysokość amortyzacji?
Z pytań wydaje mi się że ma Pan bardzo dobrego informatora lub jest Pan pracownikiem ZOZ Busko-Zdrój.
Ta zmiana wynika z art.8 ustawy zmieniającejustawę o działalności leczniczej gdzie przepisy pozwalają to uczynić w określonym przypadku .
Pozdr i życzę kolejnych ciekawych pytań.
Mieszkaniec Buska-Zdroju

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry