Dodane: Kasia Data: 2013-03-15 14:10:43 (czytane: 20450) 
Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 14 marca w buskim ratuszu, powrócił temat toalety. A to za sprawą radnego Adama Gradzika, który pytał o miesięczny zysk toalety postawionej w Rynku, przyczyny ogrodzenia toalety na czas prac rewitalizacyjnych. Zainteresował się również kosztem budowy nowego szaletu przy ul. Kościuszki, pytał, jak wygląda dzierżawa.
Zastępca burmistrza Henryk Radosz wyjaśnił, że zyski z toalety miejskiej w parku w centrum miasta przedstawiają się następująco: w styczniu - 1500 zł, w lutym 1023 zł. Koszty utrzymania to ok. 2 tysiące zł. Wyjaśnił, że toaletę postanowiono zamknąć, ponieważ była miejscem... schadzek. Koszt budowy szaletu przy ulicy Kościuszki to 463 tys. zł. Najemca, który płaci miesięczny czynsz w wysokości 51zł 81 gr, ponosi wszelkie koszty związane z mediami, utrzymaniem porządku.
Nie wszyscy radni zgodzili się na przyjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko-Zdrój na lata 2013 -2030 oraz w sprawie zmiany budżetu gminy Buski-Zdrój na 2013 rok. Powodem tego było pominięcie w planach finansowych remontu ulicy Jabłoniowej. "Nie dadzą wam ludzie spokoju, to jest najgorsza ulica w mieście" - tłumaczył burmistrzowi Radoszowi radny Witold Gajewski.
Piotr Wąsowicz pytał o status ulicy Mickiewicza. Mówił o licznych usterkach, które można zauważyć po remoncie ulicy; zaznaczył, że w czasie zimy ulica była nieodśnieżana i śliska. Jak wyjaśnił zastępca burmistrza, obowiązek odśnieżania spoczywa na firmie Strabag. Ulica Mickiewicza nie została jeszcze "odebrana" od wykonawcy i nie zostanie to uczynione, dopóki firma nie usunie wszystkich usterek.
Stanisław Walasek pytał, czy są analizowane wpływy z opłaty uzdrowiskowej, zwrócił uwagę, że warto zmodernizować stadion miejski, który może stać się miejscem prawdziwego sportu i rekreacji.
Radni sporo czasu poświęcili uchwale w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Wyrażono zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Busku-Zdroju przy ulicy Rokosza, składającej się z działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 124 obręb 13, o powierzchni 5,4296 ha, będącej w użytkowaniu wieczystym Federacji Niezależnych Samorządnych Związków zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi, zabudowanej budynkami i budowlami Sanatorium "Włókniarz".
Radny Radosław Ciepliński sugerował, żeby zmienić wysokość bonifikaty na 40%, ale po konsultacji z radcą prawnym okazało się, że radni nie mogą głosować za podobnym wnioskiem. W efekcie czego 9 radnych głosowało za uchwałą, 11 wstrzymało się od głosu, jeden był przeciwny.
Trochę zamieszania zrobiło się wokół uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Busko-Zdrój oraz granic ich obwodów. Ustalono, biorąc pod uwagę zdania zainteresowanych sprawą sołtysów i rodziców dzieci, że Las Winiarski, który podlegał Szkole Filialnej w Kostkach Dużych podporządkowanej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach, należy przenieść do obwodu Szkoły Filialnej w Kamedułach podporządkowanej Szkole Podstawowej w Szańcu.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Andrzej Zwierz poprosił radnych o przedłużenie terminu rozpatrzenia skargi na działalność dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Wyjaśnił, że sprawa jest wielowątkowa i wymaga czasu.
XXVI sesja Rady Miejskiej zakończyła się około godziny 16.00.
/kr/
Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny retransmisji: 16 marca 2013r., - godz. 10.00 i 16.00
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (46) |
-pietr (2013-03-20 21:26:48 - IP: ***3.114.198)
463 tys kibel? a czynsz 53 zł. Swietna inwestycja, która się zwróci za ponad erę uwzględniając dyskonto na poziomie infalcyjnym.
- (2013-03-20 13:59:57 - IP: ***17.36.49)
dlaczego dragonie nie zglosiles sie jak ogloszono przetarg na dzierzawe kibla ,isedzialbys na stolku a kasa by ci sama wpadala do kieszeni tylko bardzo drobne bo po 1zl.wpadlo by ci 2tysiace zl. w miesiacu- z tego zaplacilbys za papier i srodki czystosci a takze sprzataczke i jej ubezpieczenie i ile DRAGONIE by ci zostalo. jak umiesz liczyc to jeszcze bys dolorzyl do tego ,a za co czynsz do URZEDU NAWET TE PARE ZL., A ZYSK DLA CIEBIE GDZIE,
e
-DRAGON (2013-03-20 11:04:31 - IP: ***30.92.223)
Z KIBLEM POPŁYNĘŁO BLISKO 500 000 ZŁ Z MIEJSKIEJ KASY CZYLI PIENIĘDZY PODATNIKÓW A DZIERŻAWA DLA NAJEMCY Z WIDUCHOWY TO 51,81 ZŁ !! GARAŻE BLASZAKI PRZY KUSOCIŃSKIEGO NA STADIONIE POSTAWIŁY ZA WŁASNE PIENIĄDZE OSOBY PRYWATNE WYDAJĄC OKOŁO 1500 ZŁ/SZT A TERAZ MUSZĄ PŁACIĆ 46 ZŁ DZIERŻAWY ZA GRUNT POD GARAŻAMI !!! DO CHWILI OBECNEJ LUDZIE PŁACĄ, PŁACZĄ I PŁYWAJĄ PO KOLANA W BŁOCIE, BO NAWET NIE MA DOJAZDU DO GARAŻY, A ZROBIENIE TEGO DOJAZDU JEST OBIECYWANE JUŻ Z 10 LAT. PODSUMOWUJĄC DO WORA I DO JEZIORA Z WAMI RADNI DO KASY I BEZRADNI BY ZROBIĆ COŚ UCZCIWIE. ZA KIBLE, SZPITAL, MECHANIK I ŚNIĘTE RYBY JESZCZE KTOŚ BEKNIE BĘKARTY I GNOJE !!!
- (2013-03-18 15:19:22 - IP: ***17.36.49)
zone p. Grendy i wiele innych osb z rodziny zatrudnil przeciez Wasowicz
-Matka (2013-03-18 13:20:55 - IP: ***.137.161.62)
A może by tak zamiast toaletami ktoś wreszcie zajął się ważniejszymi rzeczami, jak na przykład zapewnienie dyżuru w przychodni dziecięcej w weekendy i święta. To nieprawdopodobne jak zacofani jesteśmy według innych miast. Czy dla nikogo nie jest to ważne???. Gdzie mamy badać te dzieci???
-trzeba zacząć od początku i zgodnie z matematyką... (2013-03-18 09:49:19 - IP: ***63.6.147)
jeden sedes za 350 tys, i sześć sedesów plus przewijalnie dla dzieci + kawałek kiosku za 450 tys.
Ile wynosi koszt jednego sedesu w pierwszym i drugim kiblu?
-do " tak, tak" (2013-03-18 09:25:36 - IP: ***.43.22.75)
a sprawy drugiego kibla za 460 tys nie trzeba wyjaśniać?
- (2013-03-18 07:50:26 - IP: ***15.58.14)
Wyrażono zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości położonej w Busku-Zdroju przy ulicy Rokosza, składającej się z działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 124 obręb 13, o powierzchni 5,4296 ha, będącej w użytkowaniu wieczystym Federacji Niezależnych Samorządnych Związków zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi, zabudowanej budynkami i budowlami Sanatorium "Włókniarz".
-jaki TUSK taki kibel( szemrany) (2013-03-17 21:56:42 - IP: ***209.150.95)
ja tez jestem za rozliczeniem tak cennego kibla za 360 tys bo jak juz ktos napisal za tyle mozna kupic wille w blikiej odleglosci od centrum buska i to z basenem
-tak, tak. (2013-03-17 20:32:21 - IP: ***29.249.177)
Kibel w rynku z jednym sedesem za 350tys zł wymaga wyjaśnienia.
-ja (2013-03-17 14:20:52 - IP: ***.243.60.249)
pamiętam jak przed internatem PEDAGOGIKAna al Mickiewicza.mój kolega chciał rzucić palenie.Zapalał kolejno po jednym papierosie przeciągał go do wypalenia 3/4i wyrzucał na trawnik.czy wiecie kto je zbierał? odpowiadam też mój kolega Witeczek wtedy jaszcze Śledź.Ale to było fajne.byliśmy młodzi chcieliśmy żartować i się bawić.dziś dawny komendant byłej milicji obywatelskiej,w Busku zbiera pety na
ulicy i też ie wykorzystuje w sobie tylko znany sposób.Obecnie chciałbym żeby ta przyjemność spotkała tych którzy podpisali się pod tak zwaną rewitalizacją Buska I TYCH którzy to obecnie ciągną.
-sklepowa z Rancza (2013-03-17 13:37:54 - IP: ***185.29.199)
Myślę że winno się wspierać A.Gradzika że poruszył kwestię budowy kibelka bo tutaj jest namacalny dowód w postaci r-ków na wyprowadzenie kasy i tego trzeba się trzymać i poruszać temat w nieskończoność ąz ktoś się zlituje zrobi audyt tego obiektu .Druga sprawa nepotyzm naszego włodarza może jescze ktoś pamięta jak w KZC,,Ponidzie " wyniósł na stanowisko prezesa osobę skazaną prawomocnym wyrokiem a zastępcę zrobił radnego Molisaka spec.od uprawy trawy.Tak można mnożyć przykłady tylko po co jak i tak w dniu wyborów mieszkańcy Buska aut a do głosu dochodzą bywalcy ławeczki spod sklepu jak ostatnio miło to miejsce w dogrywce wyborów
- (2013-03-17 12:42:06 - IP: ***.127.116.180)
Radny Gajewski?A ile on ulic wyremontował?Od jego kadencji zaczęły się najgorsze lata dla Buska.
- (2013-03-17 11:57:04 - IP: ***.42.183.127)
Jak się ich w końcu odsunie od koryta, to wtedy będa pracować ci co teraz nie mają pracy - i tak w koło Macieju... Ale trzeba zacząć czyścic ten buski układ i podziękować niektórym działaczom za dotychczasowy wkład w rozwój miasta i gminy. A lista tych wybitnych specjalistów jest dość długa
-leon (2013-03-17 11:53:49 - IP: ***.42.186.38)
piszecie o kumoterstwie nepotyzmie a do diabla przeciez zawsze tak bylo i bedzie ze ci u wladzy zarowno w warsazawie jak i w pipidowce graja do siebie i tego nigdy nikt nie zmieni
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.