Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 29712) 
Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.
Szanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!
Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli. Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.
Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej, nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.
Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.
Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.
Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.
Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do sytuacji, w której utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.
Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!
Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!
Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki
Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (145) |
- (2013-03-18 15:18:26)
To jest efekt rządów PSL w powiecie buskim. Chyba tylko wieś na nich głosuje. Nie wiedziałam tylko, że mamy tyle wsi w powiecie.
-Monika (2013-03-18 14:55:18)
Do poprzedniego wpisu chciałabym tylko dodać i ciekawa jestem czy wiesz gdzie te gazony konkretnie są teraz umieszczone, bo pisząc,że w okolicach izby jest dużo miejsca to chyba raczej nie wiesz gdzie one są. Dojeżdżając z dzieckiem na przepustce na zastrzyk trzeba teraz iść z wiadomo że chorym dzieckiem z któregoś z parkingów.A jest to dość daleko i przy dzisiejszej pogodzie sprawia dużą trudność. I proszę mi tu nie pisać o trudnościach związanych z remontem, bo ten jest prowadzony zupełnie w innym skrzydle i te kilka miejsc parkowania do 10 min. spokojnie sprawę załatwia i w niczym nie przeszkadza. Na pewno nie w dowożeniu leków i żywności do szpitala.
-do Debil (2013-03-18 14:32:27)
Debilu. Parkingi koło szpitala masz wyznaczone. Miejsce ograniczone gazonami ma eliminować takich jak ty, internetowych komentatorów blokujących wjazd na teren szpitala i wyjazd samochodów dowożących leki, żywność itp. Gdybyś nie wiedział debilu, to musisz wiedzieć że na terenie szpitala trwają poważne remonty i trzeba w tym czasie rozumieć niedogodności z tym związane. Pacjenci i ich rodziny mogą swobodnie zaparkować przy izbie. jest tam na tyle miejsca. Ty debilu, jak zapłacisz 3 zł na dobę, to nie zbiedniejesz. Najwyżej mniej piwska wypijesz i będzie to korzystne dla twoich zgniłych szarych komórek.
- (2013-03-18 14:18:00)
wolno mu jak i kazdemu,wszędzie tak jest iwszystkim wolno...tylko nie w szpitalu..
-- (2013-03-18 13:35:49)
dyrektor nie był na nartach, miał imieniny przyjmował gości w gabinecie u siebie
-warto zobaczyć jak się robi w polityce (2013-03-18 11:07:33)
//www.rodzinnypsl.xja.pl/
-Co z tym wywiadem (2013-03-18 10:36:24)
Zapowiadano jakiś wywiad z dyrektorem szpitala. Był? Czy nie było? Redaktor pisał, że są umówieni. Kto nie dotrzymał umowy?
-PANIE DYREKTORZE SZPITALA (2013-03-18 10:06:57)
Kiedy się pan ustosunkuje ?
Czy pan już wrócił z nart ?
-nie, nie trzeba... (2013-03-18 10:00:31)
ale jeżeli się pisze taki kociokwik politycznie umotywowany przynależnością partyjną i pod pozorem dbałosci o dobro ogółu, to wypadałoby w ramach przekonań że to własnie o to dobro chodzi.
-Korfanty (2013-03-18 09:53:37)
Nalezy na najbliższej radzie powiatu zgłosić wotum nieufności dla zarządu i starosty
-Popieram tylko WOTUM NIEUFNOŚCI (2013-03-18 09:48:11)
JA RÓWNIEŻ POPIERAM ZGŁOSZENIE WOTUM NIEUFNOŚCI.
-Wotum nieufności wobec STAROSTY i ZARZĄDU POWIATU (2013-03-18 09:45:41)
Tylko taka może być reakcja mieszkańców Buska i okolic na tragiczną sytuację w Szpitalu Miejskim jak i w całym powiecie.
Osoby pełniące funkcje urzędnicze w Starostwie są albo po tzw. KĄDZIELI, lub po partyjnej. Przeważający brak wykształcenia, oraz profesjonalizmu jest oznaką pracy oraz zaangażowania w pracy.
Najwyższy czas aby zakończyć ten CYRK.
- (2013-03-18 08:34:11)
Dodać tylko chciałem, a właściwie zapytać jaki DEBIL nakazał wystawić gazony w miejscu parkingu gdzie można było na chwilę zostawić samochód.
DEBILU czasami pomyśl co robisz! Nie utrudniaj! Życzę ci żebyś sam podjechał pod szpital z chorym dzieckiem.
Bez wyrazów szacunku
-inny poeta (2013-03-18 06:48:22)
Może czas pokazać
By Imperatora zrozumiała
Że dzieci republik dogadać się mogą
i importową na taczkach wywiozą
PSL z PiSem dogadać się może
i po wyborach wspólną koalicję Nowej Republiki budować może
Pomoże Kaczo Skywalkerowi gwiazdę jej roznieść
Lud będzie się cieszyć i upadek Gwiazdy wielce triumfować po czym bez szturmowców nowy raj budować
-poeta (2013-03-18 06:42:01)
Imperatorowa się smuci
Imperatorowa płacze
"Bo Uzdrowisko nie nasze"
Prikaz więc dała by ferajna Busko rozwalała
Imperatorowa się cieszy
Bo ferajna grzeszy
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.