swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

List otwarty do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego

Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 29712)  Wersja do druku

Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.

Szanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!


Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli.  Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.

Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej,  nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.

Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.

Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.

Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.

Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do  sytuacji, w której  utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko  pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.

Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!

Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!

Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (145)
     

- (2013-03-18 15:18:26)

To jest efekt rządów PSL w powiecie buskim. Chyba tylko wieś na nich głosuje. Nie wiedziałam tylko, że mamy tyle wsi w powiecie.

-Monika (2013-03-18 14:55:18)

Do poprzedniego wpisu chciałabym tylko dodać i ciekawa jestem czy wiesz gdzie te gazony konkretnie są teraz umieszczone, bo pisząc,że w okolicach izby jest dużo miejsca to chyba raczej nie wiesz gdzie one są. Dojeżdżając z dzieckiem na przepustce na zastrzyk trzeba teraz iść z wiadomo że chorym dzieckiem z któregoś z parkingów.A jest to dość daleko i przy dzisiejszej pogodzie sprawia dużą trudność. I proszę mi tu nie pisać o trudnościach związanych z remontem, bo ten jest prowadzony zupełnie w innym skrzydle i te kilka miejsc parkowania do 10 min. spokojnie sprawę załatwia i w niczym nie przeszkadza. Na pewno nie w dowożeniu leków i żywności do szpitala.

-do Debil (2013-03-18 14:32:27)

Debilu. Parkingi koło szpitala masz wyznaczone. Miejsce ograniczone gazonami ma eliminować takich jak ty, internetowych komentatorów blokujących wjazd na teren szpitala i wyjazd samochodów dowożących leki, żywność itp. Gdybyś nie wiedział debilu, to musisz wiedzieć że na terenie szpitala trwają poważne remonty i trzeba w tym czasie rozumieć niedogodności z tym związane. Pacjenci i ich rodziny mogą swobodnie zaparkować przy izbie. jest tam na tyle miejsca. Ty debilu, jak zapłacisz 3 zł na dobę, to nie zbiedniejesz. Najwyżej mniej piwska wypijesz i będzie to korzystne dla twoich zgniłych szarych komórek.

- (2013-03-18 14:18:00)

wolno mu jak i kazdemu,wszędzie tak jest iwszystkim wolno...tylko nie w szpitalu..

-- (2013-03-18 13:35:49)

dyrektor nie był na nartach, miał imieniny przyjmował gości w gabinecie u siebie

-warto zobaczyć jak się robi w polityce (2013-03-18 11:07:33)

//www.rodzinnypsl.xja.pl/

-Co z tym wywiadem (2013-03-18 10:36:24)

Zapowiadano jakiś wywiad z dyrektorem szpitala. Był? Czy nie było? Redaktor pisał, że są umówieni. Kto nie dotrzymał umowy?

-PANIE DYREKTORZE SZPITALA (2013-03-18 10:06:57)

Kiedy się pan ustosunkuje ?
Czy pan już wrócił z nart ?

-nie, nie trzeba... (2013-03-18 10:00:31)

ale jeżeli się pisze taki kociokwik politycznie umotywowany przynależnością partyjną i pod pozorem dbałosci o dobro ogółu, to wypadałoby w ramach przekonań że to własnie o to dobro chodzi.

-Korfanty (2013-03-18 09:53:37)

Nalezy na najbliższej radzie powiatu zgłosić wotum nieufności dla zarządu i starosty

-Popieram tylko WOTUM NIEUFNOŚCI (2013-03-18 09:48:11)

JA RÓWNIEŻ POPIERAM ZGŁOSZENIE WOTUM NIEUFNOŚCI.

-Wotum nieufności wobec STAROSTY i ZARZĄDU POWIATU (2013-03-18 09:45:41)

Tylko taka może być reakcja mieszkańców Buska i okolic na tragiczną sytuację w Szpitalu Miejskim jak i w całym powiecie.
Osoby pełniące funkcje urzędnicze w Starostwie są albo po tzw. KĄDZIELI, lub po partyjnej. Przeważający brak wykształcenia, oraz profesjonalizmu jest oznaką pracy oraz zaangażowania w pracy.
Najwyższy czas aby zakończyć ten CYRK.

- (2013-03-18 08:34:11)

Dodać tylko chciałem, a właściwie zapytać jaki DEBIL nakazał wystawić gazony w miejscu parkingu gdzie można było na chwilę zostawić samochód.
DEBILU czasami pomyśl co robisz! Nie utrudniaj! Życzę ci żebyś sam podjechał pod szpital z chorym dzieckiem.
Bez wyrazów szacunku

-inny poeta (2013-03-18 06:48:22)

Może czas pokazać
By Imperatora zrozumiała
Że dzieci republik dogadać się mogą
i importową na taczkach wywiozą
PSL z PiSem dogadać się może
i po wyborach wspólną koalicję Nowej Republiki budować może
Pomoże Kaczo Skywalkerowi gwiazdę jej roznieść
Lud będzie się cieszyć i upadek Gwiazdy wielce triumfować po czym bez szturmowców nowy raj budować

-poeta (2013-03-18 06:42:01)

Imperatorowa się smuci
Imperatorowa płacze
"Bo Uzdrowisko nie nasze"
Prikaz więc dała by ferajna Busko rozwalała
Imperatorowa się cieszy
Bo ferajna grzeszy

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry