swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

List otwarty do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego

Dodane: Agnieszka Data: 2013-03-15 11:33:49 (czytane: 29721)  Wersja do druku

Do naszej redakcji wpłynął list otwarty skierowany do Starosty i Zarządu Powiatu Buskiego w sprawie szpitala buskiego. List wystosował Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój Jacek Strzelecki. Poniżej zamieszczamy treść listu.

Szanowny Zarządzie Powiatu Buskiego, Panie Starosto!


Cóż jeszcze musi wydarzyć się w buskim szpitalu, abyś wziął pod uwagę głos zatroskanych o jego los obywateli.  Czy nie dosyć już mamy dowodów na to, że jednopartyjna większość nie musi zawsze być posiadaczem wyłącznej mądrości. Dosyć już chyba malowania na różowo wszystkiego co my – współobywatele piętnujemy jako niedopuszczalne i wymagające natychmiastowej zmiany nieudacznictwo i lekkomyślne eksperymentowanie w największej placówce leczniczej w regionie.

Tragiczne wydarzenia w polskim lecznictwie, których ofiarą stały się dzieci, nakazują nie tylko jednoczenie się we współczuciu, ale przede wszystkim odpowiedzialną refleksję. Przegląd szpitalnych oddziałów jaki my – radni pozwoliliśmy sobie zrobić w dniu 22 lutego pod nieobecność jego dyrektora pokazał wyraźnie, że właściwe funkcjonowanie szpitala opiera się przede wszystkim na odpowiedzialnej postawie jego kadry medycznej. Problem, wbrew temu co się wmawia opinii publicznej,  nie dotyczy jedynie oddziału geriatrycznego, który tak naprawdę nigdy nie funkcjonował tak jak przedstawia to pan Grzegorz Gałuszka.

Od roku próbowałem, zresztą nie jako jedyny, wskazać wątpliwość podejmowanych przez dyrektora działań. Kolejne nieudane przedsięwzięcia natychmiast były i nadal są zastępowane nowymi, chyba tylko przez ich autora rozumianymi pomysłami. Nie tylko dla mnie, ale również dla znacznej części kadry medycznej szpitala sprowadzają się one do ciągłego przerzucania sił i środków. Drastyczną operację przeszła już interna, eksperyment chirurgii zarzucono i będzie ona budowana od podstaw. Teraz czas na oddział płucny, bo jak się okazało zaistniała potrzeba wygospodarowania miejsca na niezbyt jasne dla mnie kolejne rewolucje. Sygnalizowana od dłuższego czasu sytuacja konfliktowania przez aktualne władze szpitala środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego poskutkowała zbiorowym wypowiedzeniem pracy przez doświadczony personel medyczny.

Czas już chyba, aby nasz szpital przestał być wykorzystywany do budowania autorytetu i wizerunku politycznego zarządzających nim osób. Nie chcemy szumnych imprez, wywiadów, artykułów. Nie chcemy polityków trąbiących o kolejnych sukcesach aktualnie rządzących. Chcemy, aby buski szpital był tym, który wybierają mieszkańcy jako bezpieczne, nowoczesne i przyjazne pacjentowi miejsce ratowania zdrowia i życia.

Nie przyjmujemy zasłaniania się rozpoczynającymi się w szpitalu inwestycjami. Były one przecież w większości planowane wcześniej i przypisywanie sobie zasługi w tym zakresie przez obecną dyrekcję jest wielce nieuprawnione.

Zdecydowanie protestujemy przeciwko dalszemu pogłębianiu kryzysowej sytuacji w szpitalu. Niemożność porozumienia z dyrektorem szpitala zmusza nas do wystąpienia w tak zdecydowanej formie do Zarządu Powiatu i Starosty, którzy nie mogą uchylać się w tym przypadku od odpowiedzialności. Większość, jaką posiada klub radnych PSL w radzie powiatu i skutecznie wykorzystuje realizując swoje cele, doprowadziła do  sytuacji, w której  utraciliśmy możliwość dialogu. Nie tylko  pozbawiono nas wpływu na podejmowane decyzje, ale również możliwości wglądu w rozstrzygnięcia dotyczące naszych wspólnych spraw. Członkowie lokalnej organizacji PSL piastują wszystkie stanowiska, w których kompetencji spoczywa los buskiego szpitala. Mając taką pełnię władzy, nie należy zapominać o odpowiedzialności.

Żądamy odpowiedzialnego i konstruktywnego zajęcia się sytuacją buskiego szpitala!
Żądamy przedstawienia pisemnych planów jego rozwoju i ewentualnych przekształceń w najbliższych latach i zakończenia chaotycznych i doraźnych kroków!

Żądamy konkretnych działań Starosty i Zarządu Powiatu, które nie będą polegały na tuszowaniu błędów obecnego kierownictwa!

Radny, członek Rady Społecznej ZOZ Busko-Zdrój
Jacek Strzelecki


Zapraszamy do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (145)
     

-do inicjatywy dragonoola (2013-03-15 13:28:48)

No ta ja trochę z humorem.

Dragon spiknij się z olo na piwie i stwórzcie program którego pierwszym punktem będzie budowa wspólnego pomnika ku waszej wielkości. proponuję by podobizna ola była proporcjonalnie większa i odwzorowywała wielkie ego ola, które już chyba żyje własnym życiem. ;P
Drugim punktem, może być u wasz w programie akcja edukacyjna mająca na celu od polonizowania nas polaków oraz obowiązkowe dwa razy w tygodniu oglądania filmów "edukacyjnych" w stylu pokłosia, oraz sprowadzenie do buska kolonistów z nad morza martwego. Wtedy olo nie musiałby się męczyć z nami "polakami-burakami". ;P
Trzecim punktem programu moglibyście zrobić dążenie do ustawowego obowiązku uznania mądrości i autorytetu ola prze wszystkich mieszkańców gminy i powiatu z możliwością rozszerzenia tego postulatu na cały kraj. Z zagrożeniem kara pozbawienia wolności na lat 25 dla tych co się nie podporządkują ;)

-Imieniny (2013-03-15 13:23:27)

Dyrektor Grzegorz nie ma czasu czytać bo ma dziś imprezę w gabinecie.

-zatroskany (2013-03-15 13:21:13)

O jaki to autor zatroskany. Jeśli list kieruje do starosty i zarządu, to skąd znajduje się on na stronie internetowej. Ciekawy marketing polityczny wymyśliła ziemia buska i jej prezes Strzelecki. Weźcie się nieudacznicy do roboty, cała ta wasza ziemia buska to jeden wielki kit.

-do dragon (2013-03-15 12:56:09)

Chciałbyś cieciu porządzić sobie. Ty się pobawisz a zapłacą za to wszyscy. Już to przerabialiśmy, tylko w większej skali. Idź sobie strzel klocka z tą twoją inicjatywą cieciu.

-olo do Dragon (2013-03-15 12:37:41)

skoro nić nie wiadomo a zpowiadasz szumnie prawdopodobnie będzie to niewypał ta inicjatywa. Najpierw wywołaj temat, pozwól się ludziom wypowiedzieć, stwórz platformę tej wypowiedzi a potem dopiero mow o inicjatywie którą osoby aktywne uruchomia. Wszystko ma jakiś początek, kolejność itp. Skrzyknąc się można na piwo. A poza tym Dragon co Ty masz do zaproponowania w konkretnych buskich warunkach? Tylko się nie wymiguj

-Kolarz na rower i odjazd z tego miasta (2013-03-15 12:33:28)

niestety ale większość osób mieszkających w naszym mieście to tzw słoiki i weki czyli osoby pochodzenia wiejskiego i to oni myśląc jeszcze swoim wiejskim naiwnym rozumkiem wybierają PSL czyli ludzi którzy z wioch przeszli do miast i zapomnieli o uczciwie i cięzko pracujących rolnikach dbajac tylko i wyłącznie o swoje stanowiska i poprawę swojego bytu !!!!!!!!!!!!!!

-Xxxxmen (2013-03-15 12:33:06)

Po 1 wywalić tego dyrektorka ze szpitala!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-DRAGON (2013-03-15 12:13:01)

Witam, wkrótce powstanie nowa inicjatywa w mieście dla ludzi myślących o tym, by żyło się w mieście lepiej nie tylko swoim. Liczymy na poparcie, wsparcie i twórczą pracę tych, którzy rzeczywiście chcieliby POZYTYWNYCH zmian w mieście i mają dość ignorancji obecnej władzy, nepotyzmu, cwaniactwa, nieudolności i papierkowych sukcesów KOLARZA i jego świty.

-?? (2013-03-15 12:12:22)

Co Pan na to Panie Starosto ???

-olo (2013-03-15 12:11:33)

wyjście jest jedno Panie radny albo podać się do dymisji i nie firmować swoim nazwiskiem tego bałaganu albo na wzór mnichów tybetańskich.....

Teraz Pan widzi mizerię buskiej władzy?A może odgrywa Pan rolę jedynego sprawiedliwego, a to w najbliższych wyborach może zaprocentować.

Jedyne wyjście zbierać podpisy za odwołaniem rady. Nie będzie to łatwe, ale najbardziej skuteczne. Nic innego nie jest możliwe

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry