swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Biuro prof. Senyszyn w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-03-13 12:56:11 (czytane: 17871)  Wersja do druku

W Busku-Zdroju już działa biuro poselskie europosłanki profesor Joanny Senyszyn (SLD). Mieści się ono w budynku związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Batorego.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę. Profesor Senyszyn spotka się z dziennikarzami, wcześniej weźmie udział w uroczystościach z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego na Grochowiskach, a także odwiedzi sanatorium Włókniarz.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (52)
     

-tak tak masz rację sprofanowała (2013-03-14 10:19:24)

Do lat sześćdziesiątych spora część młodych a i starszych wiekiem,kończyła szkoły podstawowe. Często w tych latach podpisywano się jeszcze krzyżykami.Kogo było stać w Polsce międzywojennej na wykształcenie wyższe? Ci co je mieli łącznie z profesorami w znacznej części zostali pochłonięci przez wojnę-obydwa totalitaryzmy.Poszukaj w statystykach z tamtych lat a dopiero później bąkaj.

-nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie profesuera (2013-03-14 10:04:43)

do wielu naukowych tytułów z okresu PRL należy podchodzić z dystansem. O ich przyznawaniu bardziej decydowała przynależność i służalczość niż dokonania na wiedzy niwie.

Komuna sprofanowała zupełnie etos przedwojennej nauki i stopni naukowych.

-do czerwony magister (2013-03-14 10:04:27)

Zgadzam się w sporej części,jesteś jednak i złośliwy,pomnij, że to nie tylko prof Bartoszewski.Dziś mamy wysyp magistrów,ogromny.Nawet komuna takiego nie miała.Wtedy po zawodówkach praca czekała a i mieszkania też.Marnie zarabiano zdarzył się im i ocet jak Niesioł...... szczaw,nie mieli komórek,plazmy,mercedesów,dopalaczy. Tego wtedy nie było ale praca była!Nie gloryfikuje tamtych czasów i nie będę nazywał dzisiejszych magistrów w zależności od kolorów w tym temacie jestem daltonistą.Co mieli robić młodzi ludzie po zasadniczych szkołach,średnich jak nie mieli pracy.Szli na studia była to jakaś szansa na znalezienie pracy.Skoro nie znaleźli jej po zdobyciu magistra wyjeżdżali za granicę jak przed 39 r nie nazwę tego bandoską, ale podobieństwo jest czy nie ma?.Ponad 2 mln pracuje na kraje i pomnaża dorobek już nie kapitalizmu-państwa socjalnego, zwij go jak chcesz ale pomnaża.14 % bezrobocia.Ucieka się na renty i emerytury przystępując do coraz chudszego worka ZUS.Można by tak wiele innych przykładów przytaczać.Jaki polityk nie pojawi się na horyzoncie a także nasi rodzimi dbają o to by ich wybrać by dorwali się do władzy.Byłbym bardzo za rządami ekspertów ale jak to zrobić?.Topory zakopane czasem ktoś jeszcze pomruczy dzieląc naród ale nic z tego nie wynika, biedniejsze dzieci wcale od tego nie czuja sie bardziej syte,ulice wcale nie są bezpieczniejsze,pijaków i awanturników nie ubywa więc o co tu biega.Czerwony,zielony czarny czy łaciaty magister sytuacji nie zmieni.Potrzebna jest dobra konstruktywna dyskusja z której coś wyniknie. Wojować nie myślę bo o co i z kim.Na dyskusję się pisze nawet z Lucyperem !

-Tytuł magistra (2013-03-14 09:55:16)

- dzisiaj łatwiej zostać magistrem jak zdać egzamin na prawo jazdy, znałam jedną taką, która podczas studiów zaocznych zużyła 1 (słownie: jeden) zeszyt zawierający 16 (słownie: szesnaście) kart. W uzupełnieniu tego osiągnięcia informuję, że był to zeszyt w kratkę.

-ioł (2013-03-14 09:45:09)

spoko koko - takiej bezczelności dawno nie czytałem. Komentować i oceniać wybór ojca świętego ma według Ciebie walcząca antykatolicka, antychrześcijanka. Może jeszcze ma w niedziel z ambony kazania głosić o konieczności miłosiernego oddawania dzieci w ręce pedofilów, aby im pomóc chuć swą zwierzęcą zaspokajać? Puknij się w głowę i zastanów nad sobą oraz logiką swych wypowiedzi.
Obawiam się, że na takim spotkaniu jedyne co będzie można tylko usłyszeć to niewyobrażalne ilość lewackiej nienawiści i agresji do ludzi normalnych, człowieczeństwa oraz promocję zezwierzęcenia i odczłowieczenia rodzaju ludzkiego.
Jak ktoś jest sadomasochista lub jak mawiają żydzi ma nieczystą dusze, tudzież jest nieczysty to może się tam odnajdzie, człowiek normalny raczej nie.

-- będziesz te protestanckie brednie i żenujące bajki propagandowe wpisywał w celu prostackiego i prymitywnego ataku na Kościół katolicki. Ośmiesza tym tylko samego siebie.
Popukaj się lepiej głową o ścianę swej komnaty słońca czy czego tam masz albo podłub sobie cyrklem w nosie a ekierka uczesz włosy na głowie za nim będziesz w rytuale śmieszności i żenady wciskał głowę w zdechłego indyka (upewnij się czy został wcześniej dobrze oczyszczony, głupio byłoby jakbyś nosem zarył w indycze odchody).

-Marzenka, zawodowo trudnisz się pisaniem pro lewackich postów w internecie? Jeśli tak, to napisz nam w celu zaspokojenia naszej ciekawość, jaka jest teraz stawka za jeden wpis? :)

-joł (2013-03-14 09:39:18)

spoko koko - takiej bezczelności dawno nie czytałem. Komentować i oceniać wybór ojca świętego ma według Ciebie walcząca antykatolicka, niechrześcijanka. Może jeszcze ma w niedziel z ambony ma kania głosić o konieczności miłosiernemu oddawaniu dzieci w ręce pedofilii aby im pomóc choć swą zwierzęcą zaspokajać? Puknij się w głowę i zastanów nad sobą i logiką swych wywodów.
Obawiam się, że na takim spotkaniu będzie można tylko usłyszeć niewyobrażalne ilość pomyj lewackiej nienawiści i agresji do ludzi normalnych, człowieczeństwa oraz promocje zezwierzęcenia i odczłowieczenia rodzaju ludzkiego.
Jak ktoś jest sadomasochista lub jak mawiają żydzi ma nieczystą dusze, tudzież jest nieczysty to może się tam odnajdzie, człowiek normalny raczej nie.

-- będziesz te protestanckie brednie i żenujące baki propagandowe opowiadał. popukaj się lepiej głową o ścianę swej komnaty słońca czy czego tam masz albo podłub sobie cyrklem w nosie a ekierka uczesz włosy na głowie za nim będziesz w rytuale śmieszności i żenady wciskał głowę w zdechłego indyka (upewnij się czy został wcześniej oczyszczony, głupio byłoby jakbyś nosem zarył w indycze odchody).

-Marzenka, zawodowo trudnisz się pisaniem pro lewackich postów w internecie? Jeśli tak, to nasz nam by zaspokoić naszą ciekawość, jaka jest teraz stawka za jeden wpis?

-czerwony magister , marcowy docent, czerwony profesor (2013-03-14 09:03:27)

czerwony mgr - przez długi czas Aleksander Kwaśniewski posługiwał się tytułem naukowym mgr.

Marcowy docent – potoczne określenie doktorów piastujących stanowiska adiunkta na wyższych uczelniach, którzy po wydarzeniach Marca 1968 zostali mianowani docentami, mimo że nie posiadali habilitacji (co przedtem było niezbędnym warunkiem do uzyskania stanowiska docenta). Stało się to możliwe dzięki uchwalonej zmianie w ustawie o szkolnictwie wyższym i stopniach naukowych. Kadra naukowa złożona z takich ludzi często nie miała odpowiedniego wykształcenia i przygotowania, pochodziła z nadania partyjnego (m.in. poprzez wysuwanie kandydatur na te stanowiska przez komitety uczelniane PZPR). Dla wyraźnego odróżnienia "marcowych" docentów od pozostałych, zaczęto praktykować dopisywanie do skrótu "doc." przed nazwiskiem naukowca jego stopni naukowych - "doc. dr" lub "doc. dr hab." (nie było to jednak rozwiązanie idealne, gdyż mieszało docentów "marcowych" z naukowcami, którzy nie mogli uzyskać habilitacji z powodu jej likwidacji w latach 1952-1958). Instytucja "docentów marcowych" wywołała negatywne konotacje wobec stanowiska docenta jako takiego, w związku z czym zostało ono całkowicie zlikwidowane po 1989 r. Przywrócono je w roku 2005 jako najwyższe, opcjonalne stanowisko dydaktyczne (w innej ścieżce kariery niż stanowiska naukowe).

profesor - Władysław Bartoszewski, przez długi lata profesor - dziś chyba nawet magister nie używa.

Dlatego z tytułami należy ostrożnie - nie każdy profesor równy profesorom.

-Marzenka (2013-03-14 08:41:36)

Uczęszczałam na wykłady Pani Profesor.Wielki naukowiec to nie były wykłady to najpiękniejsza poezja.Młodzież kocha Panią Profesor przekażcie wyrazy szacunku.

-- (2013-03-14 08:29:48)

Czy Papież Jan VIII,był kobietą.Papieżycą Joanną?.Co Pani Joanna S.znawca przedmiotu możę nam w tej sprawie powiedzieć.

-spoko koko (2013-03-14 08:06:09)

Wczoraj wybrano nowego Papieża, Franciszka,nazwiska jeszcze się nie nauczyłam- Argentyńczyka.Kibica piłkarskiego z kraju Maradony.Tam już pozamiatane.Polacy katolicy przyjęli wybór z otuchą i nadzieją.Męty społeczne i pospolite durnie tego nie zauważyły.Drą niewyparzone ryje na Panią Profesor a ja ciekawa jestem co ona ma nam w tej sprawie do powiedzenia.Dobrze to czy źle i dla kogo dobrze a dla kogo źle?.Senyszyn wygrała wybory więc ma poparcie ludu,jest postacią wyrazistą i nie kryje się ze swymi poglądami. Również na lewicy ma wielu przeciwników nieomal wrogów politycznych.Samemu Millerowi potrafi wygarnąć jeśli z czymś się nie zgadza i taką ją lubią.Skoro różni marnotrawni awanturosiewcy,różnej rasy i maści awanturnicy i rozrabiacze polityczni nawiedzają nas to dlaczego Poseł Parlamentu Europejskiego w dodatku kobieta miałby u nas nie bywać.Odnośnie przestrogi dla PO,PIS,PSL to nie musisz im podpowiadać co niektórzy już tak robią opychają swoich gdzie mogą i nie zważają nawet na to czy koalicjant czy nie.Te radosne awanse i działania spadochroniarzy wychodziły bokiem ówczesnej lewicy i w bratnim sojuszu trwającemu koalicjantowi.Jedyną, najważniejsza wadą co niektórzy uważają za zaletę jest walka z przepychem purpury i pomniejszych urzędników kościoła. Na spotkanie nie idę bo wiem,że będzie też kabaret i wyszydzi wyśmieje swych przeciwników bardziej niż Jerzy Urban i stąd taki lament na stronce.

- (2013-03-14 01:08:01)

No będzie śmiesznie w Busku. :)
Co jakiś czas cyrk przyjeżdżał i rozstawiał się koło stawu niemieckiego, teraz będą i kabarety regularnie nas odwiedzać.

-RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ HOŁOTĘ !!!!!!!! (2013-03-14 00:01:32)

PO CO ONA TU POTRZEBNA PRZECIEŻ PRL JUZ SIĘ SKOŃCZYŁ CO ONA MA DO ZAOFEROWANIA TEMU MIASTU !!!!!!!!!!

-Rafał (2013-03-13 23:28:38)

Taki funkcjonariusz PZPR i UB jak Senyszyn powinna swoje biuro mieć w Moskwie. Z Buska won!

-do Hołota poniżej (2013-03-13 23:23:52)

Dziwne,że w krajach Europy Zachodniej nie było czerwonej hołoty, a ludzie umieją czytać, godnie mieszkają, zarabiają i gęsi nie pasą, co więcej nie przyjeżdżali dorabiać sie w PRL pod skrzdłami czerwonych oprawców. Co więcej cała ta czerwona hołota wepchała się teraz do Unii i żre z Zachodniego koryta, a nie Moskwy.

-CZY KLASY POTSTAWUFKI (2013-03-13 23:18:44)

Na poczatek zlikwidowala inteligencje, fakt-PKiN szybko wybudowali,bezrobocie na wsi??ziemia chłopom??? No tak, robota w PGR a ziemia NASZA!!! Co ty człowieku piszesz???

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry