Dodane: Kasia Data: 2013-03-13 12:56:11 (czytane: 17871) 
W Busku-Zdroju już działa biuro poselskie europosłanki profesor Joanny Senyszyn (SLD). Mieści się ono w budynku związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Batorego.
Oficjalne otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę. Profesor Senyszyn spotka się z dziennikarzami, wcześniej weźmie udział w uroczystościach z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego na Grochowiskach, a także odwiedzi sanatorium Włókniarz.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (52) |
-tak tak masz rację sprofanowała (2013-03-14 10:19:24)
Do lat sześćdziesiątych spora część młodych a i starszych wiekiem,kończyła szkoły podstawowe. Często w tych latach podpisywano się jeszcze krzyżykami.Kogo było stać w Polsce międzywojennej na wykształcenie wyższe? Ci co je mieli łącznie z profesorami w znacznej części zostali pochłonięci przez wojnę-obydwa totalitaryzmy.Poszukaj w statystykach z tamtych lat a dopiero później bąkaj.
-nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie profesuera (2013-03-14 10:04:43)
do wielu naukowych tytułów z okresu PRL należy podchodzić z dystansem. O ich przyznawaniu bardziej decydowała przynależność i służalczość niż dokonania na wiedzy niwie.
Komuna sprofanowała zupełnie etos przedwojennej nauki i stopni naukowych.
-do czerwony magister (2013-03-14 10:04:27)
Zgadzam się w sporej części,jesteś jednak i złośliwy,pomnij, że to nie tylko prof Bartoszewski.Dziś mamy wysyp magistrów,ogromny.Nawet komuna takiego nie miała.Wtedy po zawodówkach praca czekała a i mieszkania też.Marnie zarabiano zdarzył się im i ocet jak Niesioł...... szczaw,nie mieli komórek,plazmy,mercedesów,dopalaczy. Tego wtedy nie było ale praca była!Nie gloryfikuje tamtych czasów i nie będę nazywał dzisiejszych magistrów w zależności od kolorów w tym temacie jestem daltonistą.Co mieli robić młodzi ludzie po zasadniczych szkołach,średnich jak nie mieli pracy.Szli na studia była to jakaś szansa na znalezienie pracy.Skoro nie znaleźli jej po zdobyciu magistra wyjeżdżali za granicę jak przed 39 r nie nazwę tego bandoską, ale podobieństwo jest czy nie ma?.Ponad 2 mln pracuje na kraje i pomnaża dorobek już nie kapitalizmu-państwa socjalnego, zwij go jak chcesz ale pomnaża.14 % bezrobocia.Ucieka się na renty i emerytury przystępując do coraz chudszego worka ZUS.Można by tak wiele innych przykładów przytaczać.Jaki polityk nie pojawi się na horyzoncie a także nasi rodzimi dbają o to by ich wybrać by dorwali się do władzy.Byłbym bardzo za rządami ekspertów ale jak to zrobić?.Topory zakopane czasem ktoś jeszcze pomruczy dzieląc naród ale nic z tego nie wynika, biedniejsze dzieci wcale od tego nie czuja sie bardziej syte,ulice wcale nie są bezpieczniejsze,pijaków i awanturników nie ubywa więc o co tu biega.Czerwony,zielony czarny czy łaciaty magister sytuacji nie zmieni.Potrzebna jest dobra konstruktywna dyskusja z której coś wyniknie. Wojować nie myślę bo o co i z kim.Na dyskusję się pisze nawet z Lucyperem !
-Tytuł magistra (2013-03-14 09:55:16)
- dzisiaj łatwiej zostać magistrem jak zdać egzamin na prawo jazdy, znałam jedną taką, która podczas studiów zaocznych zużyła 1 (słownie: jeden) zeszyt zawierający 16 (słownie: szesnaście) kart. W uzupełnieniu tego osiągnięcia informuję, że był to zeszyt w kratkę.
-ioł (2013-03-14 09:45:09)
spoko koko - takiej bezczelności dawno nie czytałem. Komentować i oceniać wybór ojca świętego ma według Ciebie walcząca antykatolicka, antychrześcijanka. Może jeszcze ma w niedziel z ambony kazania głosić o konieczności miłosiernego oddawania dzieci w ręce pedofilów, aby im pomóc chuć swą zwierzęcą zaspokajać? Puknij się w głowę i zastanów nad sobą oraz logiką swych wypowiedzi.
Obawiam się, że na takim spotkaniu jedyne co będzie można tylko usłyszeć to niewyobrażalne ilość lewackiej nienawiści i agresji do ludzi normalnych, człowieczeństwa oraz promocję zezwierzęcenia i odczłowieczenia rodzaju ludzkiego.
Jak ktoś jest sadomasochista lub jak mawiają żydzi ma nieczystą dusze, tudzież jest nieczysty to może się tam odnajdzie, człowiek normalny raczej nie.
-- będziesz te protestanckie brednie i żenujące bajki propagandowe wpisywał w celu prostackiego i prymitywnego ataku na Kościół katolicki. Ośmiesza tym tylko samego siebie.
Popukaj się lepiej głową o ścianę swej komnaty słońca czy czego tam masz albo podłub sobie cyrklem w nosie a ekierka uczesz włosy na głowie za nim będziesz w rytuale śmieszności i żenady wciskał głowę w zdechłego indyka (upewnij się czy został wcześniej dobrze oczyszczony, głupio byłoby jakbyś nosem zarył w indycze odchody).
-Marzenka, zawodowo trudnisz się pisaniem pro lewackich postów w internecie? Jeśli tak, to napisz nam w celu zaspokojenia naszej ciekawość, jaka jest teraz stawka za jeden wpis? :)
-joł (2013-03-14 09:39:18)
spoko koko - takiej bezczelności dawno nie czytałem. Komentować i oceniać wybór ojca świętego ma według Ciebie walcząca antykatolicka, niechrześcijanka. Może jeszcze ma w niedziel z ambony ma kania głosić o konieczności miłosiernemu oddawaniu dzieci w ręce pedofilii aby im pomóc choć swą zwierzęcą zaspokajać? Puknij się w głowę i zastanów nad sobą i logiką swych wywodów.
Obawiam się, że na takim spotkaniu będzie można tylko usłyszeć niewyobrażalne ilość pomyj lewackiej nienawiści i agresji do ludzi normalnych, człowieczeństwa oraz promocje zezwierzęcenia i odczłowieczenia rodzaju ludzkiego.
Jak ktoś jest sadomasochista lub jak mawiają żydzi ma nieczystą dusze, tudzież jest nieczysty to może się tam odnajdzie, człowiek normalny raczej nie.
-- będziesz te protestanckie brednie i żenujące baki propagandowe opowiadał. popukaj się lepiej głową o ścianę swej komnaty słońca czy czego tam masz albo podłub sobie cyrklem w nosie a ekierka uczesz włosy na głowie za nim będziesz w rytuale śmieszności i żenady wciskał głowę w zdechłego indyka (upewnij się czy został wcześniej oczyszczony, głupio byłoby jakbyś nosem zarył w indycze odchody).
-Marzenka, zawodowo trudnisz się pisaniem pro lewackich postów w internecie? Jeśli tak, to nasz nam by zaspokoić naszą ciekawość, jaka jest teraz stawka za jeden wpis?
-czerwony magister , marcowy docent, czerwony profesor (2013-03-14 09:03:27)
czerwony mgr - przez długi czas Aleksander Kwaśniewski posługiwał się tytułem naukowym mgr.
Marcowy docent – potoczne określenie doktorów piastujących stanowiska adiunkta na wyższych uczelniach, którzy po wydarzeniach Marca 1968 zostali mianowani docentami, mimo że nie posiadali habilitacji (co przedtem było niezbędnym warunkiem do uzyskania stanowiska docenta). Stało się to możliwe dzięki uchwalonej zmianie w ustawie o szkolnictwie wyższym i stopniach naukowych. Kadra naukowa złożona z takich ludzi często nie miała odpowiedniego wykształcenia i przygotowania, pochodziła z nadania partyjnego (m.in. poprzez wysuwanie kandydatur na te stanowiska przez komitety uczelniane PZPR). Dla wyraźnego odróżnienia "marcowych" docentów od pozostałych, zaczęto praktykować dopisywanie do skrótu "doc." przed nazwiskiem naukowca jego stopni naukowych - "doc. dr" lub "doc. dr hab." (nie było to jednak rozwiązanie idealne, gdyż mieszało docentów "marcowych" z naukowcami, którzy nie mogli uzyskać habilitacji z powodu jej likwidacji w latach 1952-1958). Instytucja "docentów marcowych" wywołała negatywne konotacje wobec stanowiska docenta jako takiego, w związku z czym zostało ono całkowicie zlikwidowane po 1989 r. Przywrócono je w roku 2005 jako najwyższe, opcjonalne stanowisko dydaktyczne (w innej ścieżce kariery niż stanowiska naukowe).
profesor - Władysław Bartoszewski, przez długi lata profesor - dziś chyba nawet magister nie używa.
Dlatego z tytułami należy ostrożnie - nie każdy profesor równy profesorom.
-Marzenka (2013-03-14 08:41:36)
Uczęszczałam na wykłady Pani Profesor.Wielki naukowiec to nie były wykłady to najpiękniejsza poezja.Młodzież kocha Panią Profesor przekażcie wyrazy szacunku.
-- (2013-03-14 08:29:48)
Czy Papież Jan VIII,był kobietą.Papieżycą Joanną?.Co Pani Joanna S.znawca przedmiotu możę nam w tej sprawie powiedzieć.
-spoko koko (2013-03-14 08:06:09)
Wczoraj wybrano nowego Papieża, Franciszka,nazwiska jeszcze się nie nauczyłam- Argentyńczyka.Kibica piłkarskiego z kraju Maradony.Tam już pozamiatane.Polacy katolicy przyjęli wybór z otuchą i nadzieją.Męty społeczne i pospolite durnie tego nie zauważyły.Drą niewyparzone ryje na Panią Profesor a ja ciekawa jestem co ona ma nam w tej sprawie do powiedzenia.Dobrze to czy źle i dla kogo dobrze a dla kogo źle?.Senyszyn wygrała wybory więc ma poparcie ludu,jest postacią wyrazistą i nie kryje się ze swymi poglądami. Również na lewicy ma wielu przeciwników nieomal wrogów politycznych.Samemu Millerowi potrafi wygarnąć jeśli z czymś się nie zgadza i taką ją lubią.Skoro różni marnotrawni awanturosiewcy,różnej rasy i maści awanturnicy i rozrabiacze polityczni nawiedzają nas to dlaczego Poseł Parlamentu Europejskiego w dodatku kobieta miałby u nas nie bywać.Odnośnie przestrogi dla PO,PIS,PSL to nie musisz im podpowiadać co niektórzy już tak robią opychają swoich gdzie mogą i nie zważają nawet na to czy koalicjant czy nie.Te radosne awanse i działania spadochroniarzy wychodziły bokiem ówczesnej lewicy i w bratnim sojuszu trwającemu koalicjantowi.Jedyną, najważniejsza wadą co niektórzy uważają za zaletę jest walka z przepychem purpury i pomniejszych urzędników kościoła. Na spotkanie nie idę bo wiem,że będzie też kabaret i wyszydzi wyśmieje swych przeciwników bardziej niż Jerzy Urban i stąd taki lament na stronce.
- (2013-03-14 01:08:01)
No będzie śmiesznie w Busku. :)
Co jakiś czas cyrk przyjeżdżał i rozstawiał się koło stawu niemieckiego, teraz będą i kabarety regularnie nas odwiedzać.
-RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM W CZERWONĄ HOŁOTĘ !!!!!!!! (2013-03-14 00:01:32)
PO CO ONA TU POTRZEBNA PRZECIEŻ PRL JUZ SIĘ SKOŃCZYŁ CO ONA MA DO ZAOFEROWANIA TEMU MIASTU !!!!!!!!!!
-Rafał (2013-03-13 23:28:38)
Taki funkcjonariusz PZPR i UB jak Senyszyn powinna swoje biuro mieć w Moskwie. Z Buska won!
-do Hołota poniżej (2013-03-13 23:23:52)
Dziwne,że w krajach Europy Zachodniej nie było czerwonej hołoty, a ludzie umieją czytać, godnie mieszkają, zarabiają i gęsi nie pasą, co więcej nie przyjeżdżali dorabiać sie w PRL pod skrzdłami czerwonych oprawców. Co więcej cała ta czerwona hołota wepchała się teraz do Unii i żre z Zachodniego koryta, a nie Moskwy.
-CZY KLASY POTSTAWUFKI (2013-03-13 23:18:44)
Na poczatek zlikwidowala inteligencje, fakt-PKiN szybko wybudowali,bezrobocie na wsi??ziemia chłopom??? No tak, robota w PGR a ziemia NASZA!!! Co ty człowieku piszesz???
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.