swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

XXVI sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-03-15 05:36:47 (czytane: 22801)  Wersja do druku

Zapraszamy do oglądania retransmisji XXVI Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 14 marca 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Retransmisję można obejrzeć dziś (16 marca) o godz. 10.00 i 16.00.

 busko_herb.jpg

 

Proponowany porządek XXVI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXVI - projekty uchwał Rady Miejskiej.

Transmisja audio sesji Rady Miejskiej

 

Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 Godziny retransmisji:  16 marca 2013r., - godz.  10.00, 16.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (59)
     

-do poniżej (2013-03-19 11:03:41)

czy oceniało społeczeństwo , nie wiem. Potrzeba oceny obiektywnej min ukazującej aktywnośc radnego czyli złożone interpelacje, udział w pracach komisji, inicjatywy w tym na rzecz lokalnej społeczności, komunikacja z mieszkańcami w tym zgłaszanie i pilotowanie lokalnych spraw i problemów, dyżury radnego i parę jeszcze w miarę obiektywnych informacji które pokażą kto aktywny a kto pasywny, kto działa a kto w stołek dmucha. Ta ocena wcale nie musi być tożsama z tymi ankietami i smsami

-przecież radnych oceniło... (2013-03-18 22:19:32)

... społeczeństwo w ankiecie Echa poprzez sms-y i kupony. Chcecie to powtórzyć?
Tamta ocena jest nieważna?
Jak to chcecie zrobić?

-olo (2013-03-18 17:45:12)

Proponuję bez spisków i namówień następujące kroki
:
zainicjowanie, tu na portalu, oceny publicznej każdego z radnych. Robią to portale innych miasteczek i problemu z tym być nie powinno. Pytanie kto napisze tekst. Redakcja portalu niestety nie sprawia wrażenia że temat podejmie, bo woli utrzymywać portal jako słup ogłoszeniowy . To bariera pierwsza

- jak sobie z tym poradzić jeśli redakcja portalu będzie niewzruszona? Założyć portal odrębny. Innego wyjścia nie widzę

- po ocenie radnych / powinna wywołac dyskusje/ proponuję debatę nad najważniejszymi dla Buska sprawami na najbliższe 5 - 10 lat. Takimi , które są do rozwiązania własnymi siłami . Nie chodzi tu o sposoby rozwiązywania a o zgodę co do tych 7 - 10 spraw

- do rozwiązywania tychże spraw należy przymierzać przyszłe buskie władze. kryterium oceny że jak sobie radził w PSS to poradzi sobie jako burmistrz , niestety nie sprawdzają się. Co znaczy przymierzać? Przede wszystkim z byskusji wyłonić kumatych, takich co mają pomysł jak to zrobić oraz takich co wiedzą jakimi siłami i środkami to zrobić. Tu okazja do wyeliminowania tzw mędrków co to dajcie mi władzę a ja was urządzę

To wydaje się realne działania na czas do wyborów.
-

-

-do olo od busko (2013-03-18 14:37:17)

zróbmy coś ale razem i bez rozlewu kroplówki,ja nie należę do żadnej bandy
do żadnej lokalnej ani poza mafii ja nie
staram się i starał nie będę do żadnej władzy przynależeć jestem lojalnym mieszkańcem buska,już teraz należy coś robić żeby te buskie układy poszły w niebyt i zapomnienie.potrzebne jest kilka osób tylko nie takich jak wzajemna adoracja ,,ziemia buska''ja jestem gotowy brać w tym udział bezinteresownie i co istotne bez jakiegokolwiek poklasku politycznego
bo od tego zaczyna się układ.podaj swój nr tel.ja podam swój.zacznijmy działać

-do ,,busko,, (2013-03-18 14:08:36)

Masz dużo racji. Staram się to tłumaczyć podobnie jak Ty od dłuższego już czasu. Niestety umysłowość tych co się wypowiadają o buskiej władzy nie rokuje zmian na lepsze. Najpierw ulegaja stadnej niechęci do jednego z kandydatów, potem widzą jasna przyszłośc jak drugi zapanuje i .... głosują jak barany. Najciekawsze że nikt nie zapyta kandydata na burmistrza czy radnego co chce zrobić? Jaki temat będzie forsował? Więc żaden z wybranych do niczego konkretnego się nie zobowiązuje i tak to leci. Niedługo wybory. Czas najwyższy indywidualnie ocenić każdego z radnych: za aktywnośc, za merytoryczna wartośc zgłaszanych wniosków, za własne inicjatywy itp po to aby z najsłabszych zrezygnować. Niestety takich ocen brak , bo na dobrą sprawę nikt z buszczan się nie interesuje sprawami rady. Więc nie ma większej nadziei ,że się zmieni na lepsze. Będzie takie trwanie zasilane kroplówka unijnego grosza, przy zerowej aktywności społecznej, przy zerowej aktywności władz w zarządzaniu miastem. Władza ograniczy się tylko do administrowania a sprawy miasta, jego mieszkańców będą dryfować. To chyba jest istota prowincji czyli brak aktywności, brak wiary we własne siły, brak chęci działania, zero wiedzy o tym co władza powinna a czego nie robi itd Jednym słowem horyzont raczej czarny widzę. olo

- (2013-03-18 12:32:29)

chciałem dodać że ja też na nich głosowałem przepraszam. Boże wybacz mi

-busko (2013-03-18 12:27:43)

ludzie przecież wy też macie kible w swoich mieszkaniach.co was to interesuje ile to kosztowało,przecież nie płaci za nie burmistrz czy starosta.to wy płacicie
a naszym WŁADZIOM dajcie spokój. oni już myślą co by tu wymyślić żeby WAS znowu ogłupić. przecież dla nich kampania się już zaczęła,a Wy tu o kiblach,to są tacy biedni ludzie,dajcie im spokój, zagłosujcie jeszcze raz na nich ,na pana Henia Radosza też przecież on tu przyszedł z odległego terenu, on taki jest samotny.no a co pan starosta jak widzi że coś jest nie tak to posadzoną i dojrzałą kapustę w
Żernikach zaora a i tak swoje weźmie,
tylko nie tyle ile mu potrzeba.Dajcie im spokój niech się jeszcze trochę dorobią,a że nas przy tym olewają to co
IM WOLNO WIĘCEJ ONI SĄ WYBRANI PRZEZ WAS

-schadzka - definicja wg. Wikimedii (2013-03-17 22:37:41)

schadzka - (rzeczownik, rodzaj żeński - potajemne spotkanie pary kochanków); przez zamknięcie kibla w rynku władza uniemożliwiła spotkania zakochanym - to straszne, a swoją drogą Rada Miasta udziela burmistrzom absolutorium za budżet i inne sprawy - czy Państwo Radni nie widzieli tego bajzlu, nie wiedzieli o projekcie kibla w stylu włoskim. Wychodzi na to, ze oba kible kosztują około miliona złotych.

- (2013-03-17 19:54:37)

Bo to pewnie młodzi starzy, tuż przed emeryturom. ;)

-do poniżej (2013-03-17 19:10:49)

a jakie walory ma młody, poza tym,że jeszcze mało kumaty? Są wśród radnych młodzi. Wyróżniają się?

- (2013-03-17 16:12:22)

Niech ktoś startuje młody.A ci starzy niech idą na emeryturę . Ci starzy to jak dla młodych w domu ,Teść lub Ojciec ,że wszystko wie najlepiej,ale nie wie że jego rządy się skończyły i jego myślenie Gierkowe.

- (2013-03-17 14:20:19)

Ten kibel to jest bardzo innowacyjne rozwjazanie mozna zalatwic dwie sprawy.Ludzie mamy pierwszy w regionie KIBLOMARKET

-busko (2013-03-16 13:52:36)

proponuję byłego gliniarza podobnego rozumem do poprzedników Zwirza.

- (2013-03-15 13:12:19)

Gówno prawda, boisz się powiewu nowości wiec kombinujesz. Boisz się stracisz głosy.

-do poniżej (2013-03-15 12:16:02)

głosujcie na mądrych a nie na starych czy młodych. Była już młodzieżowa rada miasta. I co?

Problem w tym po czym rozpoznać mądrego i odróżnić go od mniej mądrego lub głupiego? Tylko otwartą debata o buskich sprawach

Ale takiej debaty nikt nie organizuje i jedynym kryterium wyboru do władz jest to powtarzane ciągle ,,un się nada,,

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry