swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Poseł PiS zawiadamia prokuraturę w sprawie buskiego PKS

Dodane: Kasia Data: 2013-02-23 12:51:44 (czytane: 45036)  Wersja do druku

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Busku-Zdroju. Jak uzasadnia poseł, z informacji wyborców wynika, że buski PKS jest w złej sytuacji finansowej, a pracownicy spółki nie otrzymują wynagrodzenia.

Ponadto, jak pisze poseł Kaczmarek, z informacji z ZUS wynika, że spółka "co najmniej od kilkunastu miesięcy posiada ogromne zadłużenie z tytułu nieodprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zatrudnionych pracowników. Powyższe okoliczności dają podstawę do stwierdzenia, że członkowie Zarządu PKS w Busku-Zdroju, reprezentujący spółkę będącą jednocześnie pracodawcą dla zatrudnionych w niej osób, dopuszczają się uporczywego naruszania praw pracowników wynikających ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego, co stanowi przestępstwo z art. 218 & 1 a k.k.".

Poseł Tomasz Kaczmarek zwraca również uwagę na fakt, że PKS, posiadający znaczne zadłużenie brał udział i wygrał przetargi na terenie gmin: Kazimierza Wielka (przetarg "Dowóz uczniów do Gimnazjów i Szkół Podstawowych na terenie gminy Kazimierza Wielka w roku szkolnym 2012/2013"), Gnojno (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Gnojno w roku szkolnym 2012/2013"), Nowy Korczyn (przetarg "Zakup biletów miesięcznych dla uczniów dowożonych do placówek szkolnych na terenie gminy Nowy Korczyn w roku szkolnym 2012/2013".

Jak zauważa poseł, "jednym z warunków uczestnictwa w przetargu jest niezaleganie z uiszczaniem składek na ubezpieczanie społeczne lub zdrowotne. W przypadku podmiotu nie spełniającego tego warunku zostaje on wykluczony z przetargu przez Zamawiającego. Skoro zatem PKS w Busku-Zdroju wygrał powyższe postępowanie przetargowe, to należy domniemywać, iż osoby uprawnione do reprezentacji spółki złożyły fałszywe oświadczenia o niepodleganiu warunkom wykluczenia z przetargu". Poseł zastanawia się, dlaczego, z uwagi na złą kondycję finansową PKS, nie złożono wniosku o upadłość spółki. Tomasz Kaczmarek zwrócił uwagę, że zawiadomienie dotyczy osób, które "według uzyskanych informacji pozostają w bliskim kręgu znajomych władz Województwa Świętokrzyskiego". Dlatego poseł wniósł o skierowanie sprawy do jednostki prokuratury, która będzie bezstronna.

Z biura poselskiego Posła Tomasza Kaczmarka otrzymaliśmy kopię zawiadomienia:

Tomasz Kaczmarek - zawiadomienie do prokuratury w sprawie buskiego PKSpdficon.png

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (63)
     

-oczywiści 360 tysięcy poprawiam (2013-03-06 16:04:08 - IP: ***.47.114.104)

ewidentna pomyłka

-odpowiadam (2013-03-06 16:02:36 - IP: ***.47.114.104)

wąsowicz postawił kibel z jednym sedesem za ok. 350 tys złotych
Sikora postawił kibel z 6-ma sedesami i jednym kioskiem za ok. 360 złotych.
Pytanie: Ile w poszczególnych kiblach kosztawał jeden sedes (stanowisko do robienia...) i którym kiblem powinien się w pierwszej kolejności zająć prokurator?

-zgadzam się z przedmówcami (2013-02-26 20:58:37 - IP: ***209.154.20)

ten kibel,kosztował tak jak ktoś napisał około 150 tysięcy a resztę sobie prywaciarz zakosił to też powinna prokuratura przeanalizować bo to jest opłacone z pieniędzy publicznych czyli nas wszytkich i mam nadzieje że ktoś się tym zajmie

- (2013-02-26 20:32:55 - IP: ***185.27.157)

niestety gal ma rację z tym WC który został wykonany z konstrukcji stalowej pokrytej płyta paździerzową na której położono glazurę .Każdy to widział i zadawał sobie pytanie jak za taką wiatę można było tyle kasy wyprowadzić .To jest przekręt w wyrafinowanym stylu a ktoś kto to robi uważa Buszczan za stado idiotów przepraszam za to słowo ale to fakt niestety.I jeszcze jedno pyt.do kolesia piszącego że to wina Wąsowicza więc ja go pytam :Krowa mleka przestała dawać to też wina Wąsowicza czy gospodarza który się krową dzisiaj opiekuje.Potrafisz z sensem odpowiedzieć no chyba że rozumek też ci Wąsowicz zabrał

-rytmo (2013-02-26 17:15:34 - IP: ***48.67.191)

Nie mamy szczęścia do PKS.Potężna onegdaj firma została sprowadzona na manowce.Upolitycznianie kierownictwa zrodziło takie skutki jakie mamy.Związki zawodowe winny być odsunięte od zarządzania.Zasypywanie silników piachem jak za komuny nic nie da wtedy też nic nie dało.Rękawy zawinąć i do roboty.Miodowicz nie będzie wam zaprowadzał porządku on ma poważniejsze sprawy na głowie.Marszałek czy Starosta również ks od Alberta tez tego nie uczyni bo on pilnuje Radia M itd.

- (2013-02-26 11:28:56 - IP: ***.43.181.243)

nurkowa wiedziała kiedy spie..... narobiła długów a teraz się śmieje może się nią ktoś zainteresuje?

-czy miodowicz robi cokolwiek w sejmie bo go w telewizji jakoś nie widziałam (2013-02-26 10:56:23 - IP: ***209.132.153)

czy on tam w ogóle jest ?

-gal (2013-02-26 07:59:02 - IP: ***5.127.48)

To, że p. Wąsowicz rozpoczął rewitalizację to nie znaczy, że to jego dzieło.
Wg mnie za schody na al.Mickiewicza, WC koło świateł, wszystkie niedoróbki, krzywe chodniki itd odpowiedzialna jest ekipa p. Sikory, bo to on nadzoruje te prace. Jako inwestor ma też możliwość pewnych zmian na etapie wykonawczym. Poza tym jeśli uważa że coś jest złe to może to zmienić, a nie w ciemo realizować wizję poprzednika. Chyba, że nie ma własnego zdania i podpiera się tylko na decyzjach innych ?

-gal (2013-02-26 07:52:23 - IP: ***5.127.48)

Trzeba nam młodych odważnych ludzi z inicjatywą - trzeba rozwalić ten BETON który nieudolnie rządzi buskiem od kilkunastu lat.
Ludzie narzekają na wszystko, na wysokie ceny śmieci, wody, płatne parkingi, jedne z najwyższych w województwie podatki, zawyżone ceny inwestycji, zły nadzór nad inwestycjami itd. Tylko co z tego jak nie umiemy się zjednoczyć i walczyć O SWOJE przeciwko kilku błaznon którzy się z nas śmieją !!! A wystarczy tylko tak jak Tomek wysłać zawaidomenie do odpowiednich instytucji Państwowych i może to zrobić każdy z nas jeśli ma podejrzenie, że coś jest nie tak.

-tak trzymać szanowny panie TOMKU KACZMARKU !!!!!! (2013-02-25 23:39:16 - IP: ***209.140.40)

pan ma jaja nie to co MIODOWICZ -karierowicz !!!!!!!!!!

-buba (2013-02-25 23:27:54 - IP: ***41.80.90)

przecież to pajac i aferzysta. kto tego nie widzi, też pajac.

- (2013-02-25 21:29:42 - IP: ***.33.174.36)

Oferta sprzedaży prawa użytkowania wieczystego, w trybie przetargu publicznego, nieruchomości położonej w Busku Zdroju, przy ul. Bohaterów Warszawy 118, w obrębie 0011 11 Busko-Zdrój – miasto, składającej się z działek:
1) działka nr 74/4 o pow. 12.090 m2, wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami warsztatowymi bazy komunikacji samochodowej, o pow. 1.105 m2, budynkiem biurowo-administracyjnym, trzykondygnacyjnym, o pow. zabudowy 362,00 m2, budynkiem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym z pomieszczeniem sklepowo-magazynowym o powierzchni zabudowy 219,00 m2, budynki stacji kontroli pojazdów, serwisu tachografów, serwisu ogumienia; KW nr KI1B/00006177/0;
2) działka nr 74/3 o pow. 2.840 m2, wraz z infrastrukturą i urządzeniami stacji paliw i LPG, budynkiem stacji paliw z częścią magazynową, o pow. 123,55 m2 oraz budynkiem biurowo-hotelowym, dwukondygnacyjnym o pow. zabudowy 174,36 m2; KW nr KI1B/00067488/8.
Infrastruktura techniczna nieruchomości o łącznej powierzchni 14.930 m2, to – przyłącze energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, cała nieruchomość jest ogrodzona, powierzchnia placu utwardzona.
Nieruchomość położona w zachodniej części miasta, gdzie zlokalizowana jest działalność handlo-usługowo-produkcyjna. Wśród wielu firm zlokalizowanych w tej części miasta należy wymienić przede wszystkim PSB Mrówka, Kaufland dyskont spożywczy, producent okien OknoPlast, salon samochodowy Intercar Krawczyk, Gipsatura – handel artykułami budowlanymi, sklepy branży hydraulicznej, Zeork Busko-Zdrój, Szkoła Ponadgimnazjalna, itp.

- (2013-02-25 20:58:20 - IP: ***29.228.240)

pani wojewodo skoro nik tak ocenil wysoko prezesa to czy nie zasadne jest usunac go z konkursu a wogole czy taka osoba moze kandydowac skoro spolka przynosi same straty i celowo jest lamane prawo i rzywileje pracownicze

- (2013-02-25 20:54:55 - IP: ***29.228.240)

luki chyba jestes z pecherskim i ta cala banda.pomysl czlowieku co sie dzieje w samym busku nie mowiac o kraju'jesli ci dobrze z przekretami nagrodami itp to ci pogratulowac wstap do ktorejs partii rzadzacej

-basia (2013-02-25 20:01:31 - IP: ***109.39.225)

PiS jeszcze ciagle wierzy, ze w sadzie mozna znalezc sprawiedliwosc.
Panie Tomku, dziekuje za to, ze jest Pan taki konsekwentny w tym, co Pan robi. To mi dodaje sil,bo ja juz w nic nie wierze!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry