swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Ruszyła wycinka drzew w ramach rewitalizacji (fotoreportaż)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-21 16:09:03 (czytane: 15024)  Wersja do druku

W parku w centrum miasta w ramach prac rewitalizacyjnych rozpoczęło się usuwanie niektórych drzew i krzewów. Według planu zostanie wyciętych 65 sztuk drzew, przede wszystkim chorych i pochylonych. Usunięte zostaną również niskie krzaki, szczególnie iglaste.

Celem takich działań jest "prześwietlenie" parku.

park_rewitalizacja001.jpg 

park_rewitalizacja002.jpg 

park_rewitalizacja003.jpg 

park_rewitalizacja004.jpg 

park_rewitalizacja005.jpg 

W miejsce wyciętych roślin zostaną posadzone nowe: 56 drzew oraz płożących krzewów. Wszystkie decyzje o wycięciu drzew zostały podjęte po wykonaniu dokładnej analizy drzewostanu.

 fotoreportaż


  /KR/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-.......... (2013-02-24 17:47:13)

A gdyby z tych drzew ławki zrobić jakieś no niewiem co jeszcze można zrobić z tymi drzewami co się nadają ale można by je do czegoś wykorzystać

-_ (2013-02-24 16:01:00)

Te krzaki powinny być już dawno temu wyrwane. Rynek ma być otwarty! Bez jakiś obskurnych drzew!

-gebels (2013-02-24 11:10:18)

ciekaw jestem w czyim kominku splona drzewa z parku czy kazdy urzednik UMiG dostanie deputat czy slad po nich zaginie bo opal jest w cenie

-Miejscowy (2013-02-24 08:16:56)

A ja bym proponowal zeby w kolo rynku nie jezdzic tylko postawic ogrodki jak w kazdym normalnym miescie, co zreszta widac w wizualizacji. Ale podobno nasza gospodarna wladza ma inne zdanie?

-iglak (2013-02-23 22:45:14)

A ja mam pytanko. Czy nie dało by się tych pięknych cisów z parku wykopać? Ja je chętnie przygarne.

- (2013-02-23 16:20:04)

a ja bym wolał palmę taką jak ta w W-awie

- (2013-02-23 15:49:22)

Ja bym proponował na samym środku parku posadzić pięknego złocistego świerka w zimę będzie pięknie wygladać z oświetleniem .

-mieszkaniec (2013-02-23 14:51:32)

Przechodziłam dzis koło tego cieletnika i bardzo mi się nie rzuciła w oczy ta wycinka.Stoją tam jeszcze krzywaki i pnie z dwoma odrosniętymi gałązkami.Wyciąc to w pień i nasadzić nowych gatunków i więcej iglakow.Malo juz sie gdzie spotyka taki zagajnik w środku miasta i to do miasta do ktorego przyjeżdżają ludzie z całego kraju.Słyszałam pewnego razu taką rozmowę kuracjuszy; "tu się komuna zatrzymała" i to prawda.

-Nik Czemny (2013-02-23 12:11:22)

"Ściąć drzewa,taka jest moja koncepcja. Ona jest bardzo dobra ta koncepcja."

-Polak (2013-02-23 01:03:07)

Prawdziwy chrześcijanin:
1. Przeznacza 0.5 % podatku na kościół 
2. Przeznacza 0.5% podatku na chore lub biedne dzieci

Jeżeli wybrałeś opcje nr 1 zdecydowanie zasłużyłeś na raj.
Jeżeli wybrałeś opcje nr 2 po prostu jesteś dobrym człowiekiem.

-knk do poprzedika (2013-02-22 15:20:45)

pomyłka ale widać że jesteś umoczony cwany pan od urodzenia

-do knk (2013-02-22 15:11:26)

Twój tatuś tnie drzewa i krzaki, abyś miał na bułkę z masłem do gimnazjum. Podziękuj mu dziś, gdy wróci z pracy.

- (2013-02-22 12:58:51)

nareszcie mi wrona nie nasra na moja ulubiona laweczke

- (2013-02-22 12:52:07)

Przypatrz sie jeden z drugim- CIEMNIAKU !
zdjeciom.Wycinaja stare, sprochniale drzewa.
Badzcie obiektywni !!!

-do poniżej (2013-02-22 12:43:52)

Nie podoba się?To wróć skąd przybyłeś.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry