Ruszyła wycinka drzew w ramach rewitalizacji (fotoreportaż)
2013-02-21 16:09:03

W parku w centrum miasta w ramach prac rewitalizacyjnych rozpoczęło się usuwanie niektórych drzew i krzewów. Według planu zostanie wyciętych 65 sztuk drzew, przede wszystkim chorych i pochylonych. Usunięte zostaną również niskie krzaki, szczególnie iglaste.



Celem takich działań jest "prześwietlenie" parku.

park_rewitalizacja001.jpg 

park_rewitalizacja002.jpg 

park_rewitalizacja003.jpg 

park_rewitalizacja004.jpg 

park_rewitalizacja005.jpg 

W miejsce wyciętych roślin zostaną posadzone nowe: 56 drzew oraz płożących krzewów. Wszystkie decyzje o wycięciu drzew zostały podjęte po wykonaniu dokładnej analizy drzewostanu.

 fotoreportaż


 


/KR/

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13339