Ruszyła wycinka drzew w ramach rewitalizacji (fotoreportaż)
2013-02-21 16:09:03
W parku w centrum miasta w ramach prac rewitalizacyjnych rozpoczęło się usuwanie niektórych drzew i krzewów. Według planu zostanie wyciętych 65 sztuk drzew, przede wszystkim chorych i pochylonych. Usunięte zostaną również niskie krzaki, szczególnie iglaste.
Celem takich działań jest "prześwietlenie" parku.
W miejsce wyciętych roślin zostaną posadzone nowe: 56 drzew oraz płożących krzewów. Wszystkie decyzje o wycięciu drzew zostały podjęte po wykonaniu dokładnej analizy drzewostanu.
fotoreportaż 
/KR/
|