swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Benedykt XVI zamierza abdykować

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-11 14:42:36 (czytane: 14500)  Wersja do druku

Papież zamierza odejść z zajmowanego urzędu 28 lutego br. Informacje takie podał Corriere della Sera powołując się na deklarację Benedykta XVI złożoną w czasie konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. Na Tronie Piotrowym zasiadał przez blisko 8 lat.

Benedykt XVI został wybrany papieżem po śmierci Jana Pawła II - 19 kwietnia 2005 roku. W kwietniu Benedykt XVI skończy 86 lat, w tym kontekście Papież oświadczył, że dla sprawowania powierzonej mu funkcji potrzebna jest zarówna siła psychiczna, jak i fizyczna, z którą Benedykt XVI ma problemy. Od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona.

Będzie to druga abdykacja papieżem w historii. Do tej pory abdykował jedynie Celestyn V, pod koniec XIII wieku.

Efektem decyzji Benedykta XVI będzie zwołanie Konklawe, kardynałowie wybiorą nowego następce św. Piotra.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-Jakie to charakterystyczne (2013-02-12 01:43:06)

o Kościele wypowiadają się pałający jadem do niego ateiści i antyklerykałowie, o tolerancji różnego rodzaju zboki, którzy tolerują wyłącznie siebie, na mądre tematy chcą dyskutować głupcy itd.

-gdyby bóg istniał to nie koncert charytatywny dla ZUZI STACHOWICZ byłby nie potrzebny tyle w temacie ciemny naiwny głupi narodzie (2013-02-12 00:17:18)

wybudzcie się z tej obłudy która trwała ponad 2000 lat zobaczcie ja żyli i żyją z tej obłudy jakie pałace ......a samochody że ho mucha nie siada

-do młodej (2013-02-11 23:18:50)

a co jeśli ta mała istota urodzi się z jakąś wadą i nie ma żądnego lekarstwa lub leczenie jest za drogie i musi umrzeć to czemu ta wasza bozia nie przyjdzie i nie pomoże ja znam odpowiedz bo jej nie ma a i jeszcze jedno gdzie była bozia jak stary dziad lub ksiądz ją gwałcił odpowiedz mi dziewczyno na moje pytanie gdzie to coś zwane boziom sprawiedliwom było

-młoda (2013-02-11 22:25:28)

Wy co piszecie pomyślcie.Popatrzcie jak wyglada życie,jak powstaje nowe życie,że z takiej małej kropeczki wyrośnie taka duża istota,rosną ręce,rozwija się mózg przecież to Boży cud to jak wy możecie pisać tak bzdurne rzeczy.jak jest śmiertelna choroba to ci kasa nie pomoże.Każdy czy bogaty czy biedny swoje życie ziemskie kończy.Już niejeden bogacz był co zycia sobie nie mógł kupic.

-do poniżej (2013-02-11 22:05:26)

twierdzisz, że każdy w coś wierzy. A jak wierzy w siebie bez potrzeby odwoływania się do innych?

-NIE MA ŻĄDNEGO BOGA !!!!! (2013-02-11 22:05:23)

GDYBY ISTNIAŁ NIE DZIAŁY BY SIĘ TAKIE STRASZNE RZECZY NA TYM ŚWIECIE JAK PEDOFILIA KSIĘŻY CZY WMAWIANIE LUDZIOM ŻĘ ZBOCZEŃCY TO COŚ NORMALNEGO BO JAK MOŻE GEJ GEJOWI W ODBYT WSADZAĆ I JESZCZE IM DZIECI ADOPTOWAĆ . GDZIE BÓG BYŁ JAK BYŁY WOJNY NA TYM ŚWIECIE CZEMU NIC NIE ZROBIŁ JAK ISTNIEJE RZEKOMO ?????KSIĄDZ POWIE ON DAJE LUDZIOM WOLNĄ WOLĘ AHA CZYLI RÓBTA CO CHCETA A ON SIĘ TEMU PRZYGLĄDA I ŚMIEJE TAK !!!!!JEDYNYM BOGIEM REALNYM NA TYM ŚWIECIE JEST PIENIĄDZ ON NA PRAWDĘ DZIAŁA CUDA MASZ KASĘ MOŻESZ SIĘ WYLECZYĆ NAWET Z NAJCIĘŻSZYCH CHORÓB NIE MASZ KASY NIKT SIĘ O CIEBIE NIE UPOMNI ŻADEN BOŻEK ANI ANIOŁEK ANI DUSZEK ANI CIOTKA KLOTKA CI CO OPOWIADAJĄ TE GŁUPOTY MAJĄ JEDEN CEL KASA KASA KASA KASA KASA I TYLKO OTO KLECHOM CHODZI !!!!!!!!!!!!!!!!

-Moro (2013-02-11 20:54:22)

Wiara czyni z nas dobrych ludzi, np 10 przykazań które uczy nas jak żyć wedle zasad. Jak myślisz.. co zrobisz kiedy Ci bliska osoba zachoruje ciężko albo ulegnie wypadkowi a lekarz powie Ci że są marne szanse na przeżycie, to co pójdziesz do domu chlać czy zaczniesz się modlić do Boga.. Każdy w coś wierzy, ateiści tak naprawdę nie istnieją.

-ANTY KSIĄDZ (2013-02-11 20:34:01)

papież się nie wstydził abdykować??? - on po prostu musiał odejść po tym co dzieje się w kościele przepełnionym PEDOFILIĄ, PRZEPYCHEM I DOBROBYTEM, który osiągnął przez wieki swej podłości na ludzkiej KRZYWDZIE - wymienię tylko mordy podczas wypraw krzyżowych gdzie głosząc czy tez szerząc wiarę w miłosiernego boga dano krzyżowców prawo do mordowania gwałcenia itp W IMIĘ BOGA. czy to jest prawdziwa wiara???
powinno się zlikwidować ten PODŁY OBŁUDNY I PRZEPEŁNIONY KŁAMSTWEM KOŚCIÓŁ

-ab (2013-02-11 20:18:16)

wiadomości z regionu: Benedykt XVI zamierza abdykować ;)

-rex (2013-02-11 19:50:26)

Papież nie wstydził się zrezygnować wiec drodzy "przyjaciele" z wysokich stołków mając problemy z zarządzaniem czas pomyśleć-to żaden wstyd.

-hgf (2013-02-11 19:36:56)

Założymy własny kościół...

-oo7 (2013-02-11 17:38:46)

A możesz mi jakoś racjonalnie wytłumaczyć potrzebę wiary w jakiegoś boga?

-maria (2013-02-11 16:37:44)

Co wy mówicie, to w kogo,czy w co będziem wierzyć?

-oo7 (2013-02-11 15:45:54)

Według przepowiedni, teraz czarny zostanie papieżem i będzie to ostatni papież.Zaraz po tym nastąpi upadek kościoła katolickiego. Chwalmy Pana! :)

-zzz (2013-02-11 15:35:53)

nareszcie !

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry