swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Benedykt XVI zamierza abdykować

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-11 14:42:36 (czytane: 14501)  Wersja do druku

Papież zamierza odejść z zajmowanego urzędu 28 lutego br. Informacje takie podał Corriere della Sera powołując się na deklarację Benedykta XVI złożoną w czasie konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. Na Tronie Piotrowym zasiadał przez blisko 8 lat.

Benedykt XVI został wybrany papieżem po śmierci Jana Pawła II - 19 kwietnia 2005 roku. W kwietniu Benedykt XVI skończy 86 lat, w tym kontekście Papież oświadczył, że dla sprawowania powierzonej mu funkcji potrzebna jest zarówna siła psychiczna, jak i fizyczna, z którą Benedykt XVI ma problemy. Od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona.

Będzie to druga abdykacja papieżem w historii. Do tej pory abdykował jedynie Celestyn V, pod koniec XIII wieku.

Efektem decyzji Benedykta XVI będzie zwołanie Konklawe, kardynałowie wybiorą nowego następce św. Piotra.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-do poniżej (2013-02-13 14:09:15)

Pożyjemy zobaczymy.Zapamiętaj ten wpis za 10 czy 20latMy Busczanie w Pana Boga wierzyliśmy,wierzymy i wierzyć będziemy ,a Wy jak uważacie.

-do hahaha hihihhihi hohhohoho (2013-02-12 23:48:49)

masz racje istnieje bób do jedzenia a nie jakis tam bozek (boczek) do jedzenia ja tez mam mokre gacie ze smiechu ze ludzie dorosli a tacy glupi wierza w jakies duszki

- (2013-02-12 23:36:02)

ZA OBRAŹLIWE WPISY POSYPCIE SOBIE GŁOWĘ POPIOŁEM.

-bez komentarza (2013-02-12 14:56:58)

- nie uważam tego za jakiś news godny uwagi, popieram decyzję Benedykta, bo zdał sobie sprawę z ludzkiej ułomności ( a jeżeli ktoś chce sobie poczytać o Watykanie to polecam książkę Dawida Yallopa - " W imieniu Boga" - Ludlum wysiada

-bez komentarza (2013-02-12 14:56:37)

- nie uważam tego za jakiś news godny uwagi, popieram decyzję Benedykta, bo zdał sobie sprawę z ludzkiej ułomności ( a jeżeli ktoś chce sobie poczytać o Watykanie to polecam książkę Dawida Yallopa - " W imieniu Boga" - Ludlum wysiada

-* (2013-02-12 13:56:22)

prymitywna jest redakcja tego portalu. Po co zamieszczać w grupie wiadomości i spraw lokalnych informację ogólnoświatową? A do tego dopuszczać do dyskusji o ocen mogacych obrażać uczucia religijne?

Prymitywizm redakcji polega też na tym,że zrećznie / w zasadzie mało zręcznie / chroni przed krytycznymi ocenami sprawy miejscowe. Po to by nie stracić ewentualnego reklamodawcy. Przykład z PSS gdzie każdy z tekstów ma uniemożliwiającą komentarze blokadę. A PSS buski nieco krytyki potrzebuje. Inny przykład kuriozalny kurs dla bezrobotnych. Barman z umiejętnością języka migowego. pomysłodawca tego kursu zasługuje na krytykę jak stąd do Szańca

Jest to strona marna. W żadnym stopniu nie załatwia żadnej sprawy w sensie informacyjnym. Utrwalająca cenzurę tym razem powodowaną strachem i pazernością admina. Niestety, burmistrz włanej strony nie uruchomi, bo nie widzi takiej potrzeby.

Obraz miasta jaki wyłania się z portalu jest smutny. Od czasu do czasu jakiś wypadek i opis w języku mało kumatego policjanta. Od czasu do czasu informacja PSS, Urzędu Pracu i o jakiejś szkolnej choince. Materiałów własnych, bądż zamówionych zero. Brak przyzwoitych fotoreportarzy, konkursów, wywiadów itp. Tylko rwanie kasy na pseudoreklamie i cenzura. Dopuszczam usuwanie tekstów naruszających prawo. Nie rozumiem usuwania tekstów naruszających święty spokój urzędnika czy urzędu.

- (2013-02-12 13:19:11)

ten artykuł miałby sens istnienia na stronie lokalnej gdyby zawierał rozmowe z naszym proboszczem czy dziekanem na temat abdykowania papieza

- (2013-02-12 12:00:07)

To chyba nie jest odpowiednie miejsce na publikowanie takich artykułów! Wystarczy że telewizja trąbi o tym na prawo i lewo,ileż można? Mam wrażenie że zajmujecie się głównie reklamą i promowaniem wciąż tych samych nuuuudnych osób albo miejsc.Jak zakupy to tylko SPOŁEM, jak przedszkole tylko SŁONECZKO itd.. Może warto pomyśleć nad zmianą formuły i pisaniu więcej o Czy w Busku nie dzieje się nic ciekawszego?

-hahahahahaha hihihihihihi hohohohoho (2013-02-12 11:52:37)

czytam te bzdury że bóg (ale chyba bób taki do jedzenia )istnieje i nie moge wytrzymać ze śmiechu i powiem tak jesli ta wasza bozia istnieje to powiedzcie gdzie ona jest jak wygląda ile ma lat to jest ciemny narodzie najprostszy sposób na udowodnienie istnienia tej obłudy

-młoda (2013-02-12 11:20:31)

Ksiadz tez człowiek i kazdy jednakowo odpowie za swoje czyny.to co robi to jego sumienie.a że samochód ma,on tez ma swoje obowiązki i jeśc też musi, a zreszta jak chodzi po kolendzie to nie kazuje ci dawac,a pozatym tez ma rodziców.Odnośnie do młodej:"czasem cierpienie ma sens"bo czasem my zdrowi ,nie potrafimy cieszyc się z tego co mamy,tylko wybrzydzamy że fryzura nie taka,a to pryszcz na twarzy".jestem wierząca,czasem nie popieram niektórych zachowań księży ale nie modle sie przecież do księdza tylko do boga.poczytajcie troche mądrej lektury.

- (2013-02-12 10:28:15)

Zniknie powoli najstarsze pokolenie Polaków i kościoły będą pustoszeć ... Niestety księża nie zachęcają do siebie a pomodlić można się wszędzie, niekoniecznie w kościele.

-## (2013-02-12 09:48:54)

Widzę, że jakby bóg dał każdemu furę pieniędzy,zdrowie, urodę to byście go kochali, ale jak byłoby na odwrót to już nie.
Denerwuje mnie to jak ktoś twierdzi, że nie wierzy ok ma prawo, ale po co chrzci dziecko w kościele katolickim, posyła je do komuni, bierze slub przed bogiem, po co skoro tak uparcie twierzi, że nie wierzy-powinien tego bronić?!

-Poujadali? no to teraz do baru na piwko! (2013-02-12 09:30:30)

PaliKOCIARNIA i czerwońce mają tutaj wielu wielbicieli.

- (2013-02-12 08:00:50)

Osobiście ta wiara mi nie przeszkadza, trochę wierzę, trochę nie - każdy w coś powinien wierzyć. Mam jedynie duże zastrzeżenia co wyprawia czarna mafia i jak jest w tym kraju traktowana - na specjalnie dobrych warunkach. Po drugie mówi się o oszczędnościach w oświacie - więc na początek należy księży pozwalniać i przenieść religię do kościołów lub sal katechetycznych ! Niech ludzie sami płacą za dodatkowe zajęcia lub te zajęcia niech będą gratis, przecież wiara nie potrzebuje bogactwa. Po drugie powinno skończyć się finansowanie a budżetu państwa, parafie powinny być opodatkowane, ceny za posługi powinny być jawne, jasne i opodatkowane. Ponadto niech każdy księżulek ma kobietę i żyje w legalnym związku gdyż taki stan jak dziś powoduje różnego rodzaju zboczenia i patologie. Przecież wszyscy wiedzą co wyprawiają księżą z gospodyniami na parafiach, że mają dzieci itd. W naszyj okolicy można z powodzeniem wskazać nie trzeba daleko szukać. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich duchownych, ale zapewne zdecydowanej części. Księża do roboty, won ze szkół, koniec dotacji, płacić podatki, zus itd. Wtedy im się odechce pedofilii bo tak to byki wyleżane i im hormony buzują

-ANTY KSIĄDZ (2013-02-12 07:27:12)

a co takiego MĄDREGO UCZYNIŁ KOŚCIÓŁ - już odpowiadam - stworzył religia , której głównym celem jest dążenie do gromadzenia dóbr materialnych , wyzysk ciemnego bogobojnego narodu, spoż jak żyją księża , w dobrobycie , przepychu z "GOSPOSIAMI", DOMY SWYM DZIECIOM POBUDOWALI , A JAK DZIECI NIE MAJA TO MOLESTUJĄ CUDZE - a wszystko osiągają poprzez wmawianie ciemnemu ludowi bzdur w wyniku czego żyje w zastraszeniu i podporządkowuje sie a jeśli ktoś światlejszy oświeci wtedy kościom ZŁA tępi go na prawo i lewo - jak można głosić wiarę w której bóg nakazuje skromność , uczciwość i życie w ubóstwie a sami opływają w dobrobycie, ja nigdy nie zapomnę mojego bierzmowania (za czasów komuny) gdy pod kościół podjechał JEGO WIELEBNOŚĆ BISKUP najnowszą wówczas TOYOTĄ COROLLA - yo właśnie przejaw jego skromności - a wygrzebać z auta nie mógł się bo BRZUCH OPASŁY I OGROMNY mu nie pozwalał - KSIĘŻA PO BARDZO NIEUCZCIWI LUDZIE LUDZI MYŚLĘ , ŻE W PIEKLE ZNAJDZIE SIĘ JAKIES MIEJSCE SPECJALNIE DLA TYCH OSZUSTÓW I ...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry