swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Baseny mineralne w Solcu-Zdroju już otwarte!

Dodane: Kasia Data: 2013-02-05 12:23:00 (czytane: 24768)  Wersja do druku

Solec-Zdrój powinni odwiedzić wszyscy, którzy cenią sobie zdrowie, wypoczynek na wysokim poziomie, piękno, a także różnorodność atrakcji. 1 lutego został tu otworzony kompleks basenów mineralnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od pierwszych dni otwarcia. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

 baseny_solec6.jpg


Basen rekreacyjny, w którym temperatura wody wynosi około 32oC, jest wyposażony w nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne. Są tu m.in. leżanki masujące, masaże pionowe i gejzer, a także dwie zjeżdżalnie typu kamikadze. Pomyślano również o najmłodszych, dla których przygotowano brodzik z wodnymi zabawkami.  Przy basenie znajduje się kawiarnia z pysznościami, na górze zaś restauracja, gdzie podawana jest m.in. pyszna włoska pizza z pieca.

baseny_solec1.jpg

baseny_solec2.jpg

Osoby pragnące zażyć kąpieli siarczkowej mogą skorzystać z mineralnego basenu siarczkowego. Co ważne, zasiarczenie jest tu na takim poziomie, że kąpiel nie wymaga konsultacji z lekarzem.  Woda jest dodatkowo wzmocniona solanką z Ciechocinka, a 20 minut (gdyż tyle trwa seans) spędzonych w  wodzie o temperaturze około 37oC to prawdziwy relaks.   

W nowo wybudowanym kompleksie znajdują się również 3 duże sauny: ziołowa, parowa i fińska. W każdej zadbano o relaks przy muzyce. Od poniedziałku do niedzieli czynne jest również Centrum Zdrowia, gdzie można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii i różnych forma masażu. Niektóre zabiegi wymagają konsultacji lekarskiej, którą będzie można odbyć na miejscu.

 baseny_solec3.jpg

baseny_solec7.jpg


W kompleksie basenów mineralnych w Solcu można atrakcyjne spędzić cały dzień za jedyne 64 zł. Przy zakupie całodziennego biletu godzina na basenie to jedynie 5 zł. Dostępne są karnety wartościowe. Dla mieszkańców gminy przewidziano 10 procentowe zniżki, mniej płacą również seniorzy.

Nowa inwestycja to szansa rozwoju nie tylko dla Solca, ale również Buska-Zdroju. Kuracjusze z Buska będą mogli swobodnie korzystać z soleckich atrakcji. Już wiadomo, że zakontraktowane są busy, które będą kursować na trasie Uzdrowisko Busko-Solec. Przystanek zaplanowano przy Parku Zdrojowym.

baseny_solec01.jpg

Koszt inwestycji to około 20 mln złotych. Powstała ona w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Gmina Solec-Zdrój przekazała działkę pod budowę kompleksu oraz 8 mln złotych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę pieniędzy dołożyła spółka Malinowe Hotele.
Oficjalne otwarcie kompleksu zaplanowano na 22 lutego.

/KR/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry