Baseny mineralne w Solcu-Zdroju już otwarte!
2013-02-05 12:23:00

Solec-Zdrój powinni odwiedzić wszyscy, którzy cenią sobie zdrowie, wypoczynek na wysokim poziomie, piękno, a także różnorodność atrakcji. 1 lutego został tu otworzony kompleks basenów mineralnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od pierwszych dni otwarcia. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.


 baseny_solec6.jpg


Basen rekreacyjny, w którym temperatura wody wynosi około 32oC,
jest wyposażony w nowoczesne urządzenia hydroterapeutyczne. Są tu m.in.
leżanki masujące, masaże pionowe i gejzer, a także dwie zjeżdżalnie
typu kamikadze. Pomyślano również o najmłodszych, dla których
przygotowano brodzik z wodnymi zabawkami.  Przy basenie znajduje się
kawiarnia z pysznościami, na górze zaś restauracja, gdzie podawana jest
m.in. pyszna włoska pizza z pieca.

baseny_solec1.jpg

baseny_solec2.jpg

Osoby pragnące zażyć kąpieli
siarczkowej mogą skorzystać z mineralnego basenu siarczkowego. Co ważne,
zasiarczenie jest tu na takim poziomie, że kąpiel nie wymaga
konsultacji z lekarzem.  Woda jest dodatkowo wzmocniona solanką z
Ciechocinka, a 20 minut (gdyż tyle trwa seans) spędzonych w  wodzie o
temperaturze około 37oC to prawdziwy relaks.   

W nowo wybudowanym kompleksie znajdują się również 3 duże sauny: ziołowa, parowa i fińska. W każdej zadbano o relaks przy muzyce. Od poniedziałku do niedzieli czynne jest również Centrum Zdrowia, gdzie można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów z zakresu hydroterapii, balneoterapii, kinezyterapii i różnych forma masażu. Niektóre zabiegi wymagają konsultacji lekarskiej, którą będzie można odbyć na miejscu.

 baseny_solec3.jpg

baseny_solec7.jpg


W kompleksie basenów mineralnych w Solcu można atrakcyjne spędzić cały
dzień za jedyne 64 zł. Przy zakupie całodziennego biletu godzina na
basenie to jedynie 5 zł. Dostępne są karnety wartościowe. Dla
mieszkańców gminy przewidziano 10 procentowe zniżki, mniej płacą również
seniorzy.

Nowa inwestycja to szansa rozwoju nie tylko dla Solca, ale również Buska-Zdroju. Kuracjusze z Buska będą mogli swobodnie korzystać z soleckich atrakcji. Już wiadomo, że zakontraktowane są busy, które będą kursować na trasie Uzdrowisko Busko-Solec. Przystanek zaplanowano przy Parku Zdrojowym.

baseny_solec01.jpg

Koszt inwestycji to około 20 mln złotych. Powstała ona w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Gmina Solec-Zdrój przekazała działkę pod budowę kompleksu oraz 8 mln złotych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Resztę pieniędzy dołożyła spółka Malinowe Hotele.
Oficjalne otwarcie kompleksu zaplanowano na 22 lutego.

/KR/


























https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13229