swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Kolejny pościg za nietrzeźwym kierowcą - video

Dodane: Kasia Data: 2013-01-29 14:01:11 (czytane: 34162)  Wersja do druku

Wczoraj, w poniedziałek 28 stycznia, policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu jędrzejowskiego w wieku od 22 do 29 lat. Pojazd, którym się poruszali, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca auta był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas próby ucieczki uszkodził dwa radiowozy i doprowadził do kolizji z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem.

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem, na drodze krajowej nr 73. Patrol buskiej drogówki otrzymał zgłoszenie o kierowcy, którego zachowanie na drodze mogło wskazywać na to, że znajdował się pod wpływem alkoholu.

jazda_bez_prawka1.jpg


Policjanci zauważyli opisywany pojazd na wysokości miejscowości Żerniki Górne w gminie Busko-Zdrój. Ruszyli za nim w pościg w kierunku Tarnowa. Kierowca osobowej Hondy Accord jechał bardzo szybko, pomimo trudnych warunków na drodze. Stwarzał tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko dla policjantów, ale i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Uciekał, jadąc całą szerokością jezdni i próbował dwukrotnie zepchnąć ścigający go radiowóz z drogi, najeżdżając na niego. Na pomoc funkcjonariuszom ruszyli policjanci ze Stopnicy, którzy dołączyli do pościgu. Kierowca hondy nie zareagował również na ich sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Doprowadził do kolizji z tym radiowozem, uszkadzając go. W rezultacie wspólnych działań mundurowi zatrzymali ścigany pojazd w okolicy miejscowości Wolica na terenie gminy Stopnica. Tam 27-letni kierowca hondy doprowadził do kolizji z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Audi A4, którego kierowca i pasażer nie odnieśli obrażeń. Następnie wysiadł z auta i próbował uciekać pieszo, ale po kilku minutach był już w rękach stróżów prawa.

jazda_bez_prawka2.jpg


Jak się okazało kierowcą hondy był 27-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego. Mężczyzna znany był już policjantom z podobnej wcześniejszej działalności. W przeszłości był karany m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia. Za przestępstwo i wykroczenia jakich dopuścił się, kierowca odpowie teraz przed sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu została przewidziana kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za doprowadzanie, przy użyciu przemocy, policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej została przewidziana kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za szereg popełnionych w tym przypadku wykroczeń sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 5000 złotych.

opr.M.C.

źródło: KPP Busko Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

- (2013-01-29 14:19:23)

I takich powinno się tępić i surowo karać. Niech oni płacą słono za swoje występki a nie radarami obstawić każdy krzak

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry