swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Kolejny pościg za nietrzeźwym kierowcą - video

Dodane: Kasia Data: 2013-01-29 14:01:11 (czytane: 34161)  Wersja do druku

Wczoraj, w poniedziałek 28 stycznia, policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu jędrzejowskiego w wieku od 22 do 29 lat. Pojazd, którym się poruszali, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca auta był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas próby ucieczki uszkodził dwa radiowozy i doprowadził do kolizji z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem.

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem, na drodze krajowej nr 73. Patrol buskiej drogówki otrzymał zgłoszenie o kierowcy, którego zachowanie na drodze mogło wskazywać na to, że znajdował się pod wpływem alkoholu.

jazda_bez_prawka1.jpg


Policjanci zauważyli opisywany pojazd na wysokości miejscowości Żerniki Górne w gminie Busko-Zdrój. Ruszyli za nim w pościg w kierunku Tarnowa. Kierowca osobowej Hondy Accord jechał bardzo szybko, pomimo trudnych warunków na drodze. Stwarzał tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko dla policjantów, ale i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Uciekał, jadąc całą szerokością jezdni i próbował dwukrotnie zepchnąć ścigający go radiowóz z drogi, najeżdżając na niego. Na pomoc funkcjonariuszom ruszyli policjanci ze Stopnicy, którzy dołączyli do pościgu. Kierowca hondy nie zareagował również na ich sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Doprowadził do kolizji z tym radiowozem, uszkadzając go. W rezultacie wspólnych działań mundurowi zatrzymali ścigany pojazd w okolicy miejscowości Wolica na terenie gminy Stopnica. Tam 27-letni kierowca hondy doprowadził do kolizji z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Audi A4, którego kierowca i pasażer nie odnieśli obrażeń. Następnie wysiadł z auta i próbował uciekać pieszo, ale po kilku minutach był już w rękach stróżów prawa.

jazda_bez_prawka2.jpg


Jak się okazało kierowcą hondy był 27-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego. Mężczyzna znany był już policjantom z podobnej wcześniejszej działalności. W przeszłości był karany m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia. Za przestępstwo i wykroczenia jakich dopuścił się, kierowca odpowie teraz przed sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu została przewidziana kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za doprowadzanie, przy użyciu przemocy, policjanta do zaniechania prawnej czynności służbowej została przewidziana kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za szereg popełnionych w tym przypadku wykroczeń sąd może nałożyć grzywnę w wysokości nawet do 5000 złotych.

opr.M.C.

źródło: KPP Busko Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

-H00L0GR4m (2013-01-30 09:25:31)

twoj stary to kamerowal ;] nie szukaj dziury w calym ciesz sie i dziekuj ze ktos to nakrecil masz sensacje i o czym gadac!!

-DO PONIŻEJ (2013-01-30 08:54:15)

DO HOLERY CO CIĘ OBCHODZI KTO FILMOWAŁ !!!!!FAKT JEST TAKI ŻE NIE POWINNO BYĆ GO NA ZA KIEROWNICĄ !!! MOŻE JAK BY ZABIŁ KOGOŚ Z TWOJEJ RODZINY TO BYŚ INACZEJ ŚPIEWAŁ !!! CZŁOWIEKU IDŻ SPAĆ BO PISZESZ GŁUPI KOMENTASZ O 24,30 WIDOCZNIE JESTEŚ MOCNO ZMĘCZONY

-PR$ (2013-01-30 00:37:47)

Jak widać na załączonym filmie zawartość alkoholu we krwi nie wpływa negatywnie na manualność kierowcy. Jeżeli ktoś jest idiotą, ma nierówno pod sufitem, to i tak będzie mu wszystko obojętne nie zważając na stan alkoholu we krwi...

- (2013-01-30 00:30:56)

Mam pytanie? czy autor filmu zostanie ukarany za 1. korzystanie z telefonu komórkowego którego trzymał w ręce żeby móc nakręcić film a to jest zabronione .......... 2. kilkakrotne przekroczenie prędkości bo przecież jechał równo z pościgiem..... 3. nakłanianie przez Cb radio innych kierujących do łamania przepisów (żeby staneli w poprzek drogi) stwarzając w ten sposób zagrożenie na drodze..... ale nie zostanie ukarany bo to pewnie jakiś nadgorliwy policjant po służbie ale dziwne.... bo prawo chyba dotyczy wszystkich.... piesków też!!! nie wiecie kto nakręcił ten filmik?

-emigrant (2013-01-30 00:09:37)

ale sie narobilo ze zderzaka ujebali psom, wezta gostka ukatrupta slugusy ryzego oszusta tuska

-H0L0GR4M (2013-01-29 21:45:16)

w w w.you tube.c om/watch?v=TRXgT9QWa6E filmik z calego zajsca oraz final poscigu !! ogladac :)

-xxx (2013-01-29 21:39:31)

Można wiedzieć kto znajdował sie w policyjnej astrze ? :)

-j (2013-01-29 19:13:35)

z tego co widać na filmiku zatrzymali go w Mietlu a nie w Wolicy. pozdro

- (2013-01-29 18:24:43)

Ja tam za karami cielesnymi nie jestem jak ktos sugeruje a cięzka praca !

-Team (2013-01-29 17:45:06)

www.youtube.com/watch?v=TRXgT9QWa6E

-.... (2013-01-29 17:11:38)

BRAWO DZIEWCZYNY!!!:-*

- (2013-01-29 17:05:27)

Czytając ten opis sytuacyjny miałem wrażenie jakbym oglądał jakieś amerykańskie kino akcji niskich lotów.Joke ;D

- (2013-01-29 16:47:23)

Brawo, takich akcji więcej. Dobrze że nie skończyło się to tragedią dla innych uczestników ruchu drogowego. Na obrazku widać że stróże prawa nie zaspali gruszek w popiele i już gościa w skarpetkach puścili.

-zzz (2013-01-29 16:21:34)

Huehue wariat troche

- (2013-01-29 14:47:29)

jestem za karami cielesnymi w takich przypadkach. wsadzą go do więzienia i takiego cymbała będziemy musieli utrzymywać. dawać mu żreć, zapewnić opiekę medyczną itp
najpierw powinien dostać gumą od policjantów, potem sąd powinien skazać go na 100 batów na gołą d..ę. A na koniec powiien być skierowany do kamieniołomów w celinach żeby gołymi rękami wydłubywał kamień.
to jest kara a nie dostanie nawet maksymalną karę 3 lata wyjdzie za dobre sprawowanie po 1,5 roku a w międzyczasie dostanie kilka przepustek kpina i tyle .
lać po odwłokach ile się da może wtedy cymbały cokolwiek zrozumieją.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry