Dodane: Kasia Data: 2013-01-29 20:15:35 (czytane: 28789) 
Jeśli tylko zima ustąpi i będą warunki ku temu, żeby wykonać prace budowlane, na Placu Zwycięstwa rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji. Dokładnie 17 stycznia została podpisana umowa z wykonawcą, którym jest firma Perfect z Bilczy. Pozostało jedynie ustalić rzeczywisty harmonogram robót z wykonawcą.
A kolejny etap rewitalizacji obejmuje Plac Zwycięstwa i kawałek łącznika ulicy Mickiewicza w stronę ulicy Kościuszki przy Galerii Sztuki „Zielona”. Jak podkreśla wiceburmistrz Tomasz Mierzwa remonty będą wykonywane pierzejami, tak, żeby nie było utrudnień w ruchu.
Proszę powiedzieć, jakie będzie wyglądał Plac Zwycięstwa po rewitalizacji? Co zaplanowano?
Plac Zwycięstwa będzie otoczony chodnikiem z płyt granitowych szerokości 3,60. Przy samych budynkach zrobimy wyrównanie z kostki granitowej łupanej, którą mamy z odzysku z ulicy Mickiewicza, żeby wyrównać linie. Zmieni się umiejscowienie parkingu, który zaplanowano przy pierzejach, nie, jak było do tej pory, przy parku. W ten sposób „otworzymy” park, łatwiej będzie również z dostawą towaru. Zadbaliśmy o to, by było więcej miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oraz dla rodzin z dziećmi. W sumie miejsc parkingowych będzie 70, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych i 4 dla rodzin z dziećmi. Część parkingowa i jezdna będzie z kostki wymiarów 10 na 10 cm. Pod część jezdną, na tyle, na ile wystarczy, wykorzystamy kostkę z ulicy Mickiewicza. Ta kostka ma jednak bardzo różny wymiar. W parku wszystkie ciągi komunikacyjne będą wykonane z płyt granitowych. Krawężnik i obrzeża zostaną zrobione z pasów półmetrowych z kostki granitowej z odzysku, z kostki łupanej.
Jaki ruch zaplanowano na Placu Zwycięstwa?
Ruch będzie okrężny, tak jak teraz. Wjeżdżamy na prawoskręcie z ul. Bohaterów Warszawy od ulicy Poprzecznej, objeżdżamy dookoła i wyjeżdżamy na prawoskręcie w ul. Partyzantów. To będzie bardzo wytłumiony ruch, do rynku wjadą tylko ci, którzy będą mieli taką potrzebę. Łącznik, po którym dzisiaj jeździmy na Mickiewicza, będzie całkowicie zamknięty. Na połączeniu ulicy Mickiewicza z Placem Zwycięstwa zostanie zrobiona tzw. „zawrotka”. Po tej dróżce będą jeździć meleksy wożące ludzi na trasie centrum - Uzdrowisko. Wspomniana pętla została zaplanowana z myślą o tym, by kierowcy meleksów swobodnie zawracali w tym miejscu.

A co z oświetleniem?
W całej części poddanej rewitalizacji będzie założone nowe oświetlenie. Stare zaś zostanie zdemontowane i przeniesione w inne miejsce. Obecne oświetlenie nie doświetliłoby wszystkiego w odpowiedni sposób, uznaliśmy, że oświetlenie typu LED będzie lepsze, ponieważ te źródła światła są z roku na rok coraz tańsze. Ich konserwacja i energochłonność jest nieporównywalna z tymi, co są obecnie. Doświetlenie części wokół pierzei i w centrum parku będzie mocniejsze, tu przy alejkach wytłumione, żeby zrobić lekki nastrój. Dookoła będą lampy uliczne zawieszone na wysokości 9 metrów i 4,5 metra, lampy w środku będą na wysokości 3 metrów, czyli typowo parkowe, w alejkach postawione zostaną lampy niskie 0,6 metra, 1 metr. Pewną nowością jest oświetlenie ozdobno-informacyjne umiejscowione w poziomie posadzek w narożach Placu Zwycięstwa i na przedłużeniach alejek parkowych. Oczywiście nie zabraknie ławeczek, koszów na śmieci, a także stojaków na rowery. Stare oświetlenie, ławeczki zostaną wykorzystane w innych miejscach, gdzie ich brakuje, a nie musi być taki wysoki standard jak w centrum miasta. Wszędzie zostaną nasadzone nowe trawniki. Ponadto zostanie przebudowana fontanna, tryskacze będą w kształcie okręgu, woda wytryskająca z posadzki. Teren przy parku jest opadowy i z dwóch stron zaplanowaliśmy schody. Zejścia się trochę przesuną, będą na połowie długości parku. Większość zostanie wykonana z granitu.
Co zmieni się w centrum miasta, jeśli chodzi o zieleń? Czy będą wycinane drzewa?
Wiele zastrzeżeń do zieleni w parku, szczególnie do tej, która nie wpisuje się w dawny układ tego miejsca, miał konserwator zieleni. Chodzi głównie o niskie krzaki, szczególnie iglaste. Dostaliśmy zarządzenie, żeby to usunąć. Plan jest taki, żeby trochę ten park prześwietlić. Zostanie wyciętych 65 sztuk drzew, przede wszystkim drzewa dosadzone w późniejszym etapie, chore, pochylone. Na to miejsce nasadzone będzie 56 drzew oraz krzewy, ale innych gatunków, bardziej płożące, i w innych miejscach. Wszystkie decyzje o wycięciu drzew zostały podjęte po wykonaniu dokładnej analizy drzewostanu.

Czy zgodnie z wcześniejszymi planami, w centrum powstanie pijalnia wody?
Ustawienie pijalni byłoby na zasadzie elementu sezonowo dostawionego. To Uzdrowisko będzie się promować, na dzień dzisiejszy trwają uzgodnienia rozwiązania technicznego pijalni między Uzdrowiskiem a projektantem. Ale z pewnością nie będzie to stały obiekt.
Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac?
Rozpoczęcie prac nastąpi jak warunki atmosferyczne będą na to pozwalać. Jak na razie 17 stycznia została podpisana umowa z wykonawcą. Zakończenie rewitalizacji zaplanowano na wrzesień 2013 roku.

Jaka jest wartość zaplanowanych robót?
Wartość robót brutto to 4 mln 560 tys. zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych. Podobnie jak na część zdrojową będziemy mieli 60 miesięcy gwarancji po wykonaniu robót.
Dziękuję za rozmowę.
Wizualizacja przedstawia projekt w jego pierwotnej wersji. Niestety nie ma aktualnej wizualizacji. Jeśli tylko się pojawi, zostanie zamieszczona na stronie.
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
-p (2013-02-03 19:36:55)
Buski rynek w odróżnieniu od Chmielników i innych musi być zadrzewiony. Takie założenie było w czasie powstania uzdrowiska czyli ok. 170 lat temu. Park zdrojowy, Al. Mickiewicza i Cielętnik tworzyć miało zieleń dla kuracjuszy jako jeden całościowy obszar. Miasteczka tj. Stopnica, Wiślica, Busko mają średniowieczny układ rynku. o ile Chmielnik mógł sobie pozwolić na wycięcie drzew i zrobienie patelni, nawet w Wiślicy, Nowym Korczynie jest to uzasadnione, to w związku z tym, że 170 lat temu powstało w Busku uzdrowisko zieleń parkowa w rynku jest jak najbardziej na miejscu. Chyba, że uznamy że Busko to już nie uzdrowisko. Tak więc drzewa w parku jak najbardziej wpisują się w to miejsce Panie burmistrzu. Wycięcie drzew na rynku to zniszczenie zabytkowego układu (na podstawie ustawy o ochronie zabytków KARANE). Z drugiej strony w latach 60-tych i 70-tych XX wieku każdy mógł sobie iść na rynek i wsadzić drzewo. Spowodowało to pewien chaos w całym układzie, który można poprawić nie stosując bezmyślnej wycinki. Dla jakiejś firemki z Bilczy dużo łatwiej i taniej wyciąć niż zadbać o wyrównanie pokroju i statyki drzew czyli podjąć prace pielęgnacyjne. Można usunąć powyginane krzewy i zagospodarować teren w oparciu o istniejący drzewostan. Drzewa nie są wcale chore, natomiast powoływanie się na krzywość drzewa uzasadniając jego wycinkę jest kuriozalne.Usunięcie krzewów nie dotyczy cisów rosnących w rynku. Cis jest gatunkiem chronionym, w tym przypadku nawet jeżeli stanowi zieleń miejską (nie jest to stanowisko naturalne). jednak wiek tych cisów kwalifikuje je do objęcia ich ochroną i ich wycięcie będzie skutkowało naruszeniem ustawy o ochronie przyrody. Reasumując, po podjęciu wycinki każdy obywatel może więc złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez organ administracji publicznej tj. Zarząd Gminy Busko-Zdrój, wynikające z przepisów karnych ustawy o ochronie zabytków i ustawie o ochronie przyrody. Niezależnie od wydanych opinii czy zgód innych organów, na które przedstawiciele Gminy Busko będą się powoływać, w tym jakiegoś niezidentyfikowanego konserwatora zieleni. Jeżeli jednak służby publiczne, których głównym celem działania jest ochrona zabytków i ochrony przyrody wydały zgodę na zniszczenie obiektów lub obszarów chronionych prawem może być to przedmiotem odrębnego postępowania prokuratury. Jeżeli ta oczywiście je podejmie.
-emeryt (2013-02-03 17:51:58)
i w ten sposób centrum zostanie pozbawione cienia, czy rządzący byli kiedyś w Cielętniku latem jak jest powyżej 30 stopni, wątpię, nie każdy ma siłę iść do parku zdrojowego, co na to Pan Ozgowicz, który protestował przy wycince drzew na Kopernika
-Rudolf (2013-02-03 15:19:51)
A gdzie będzie fotoradar?
-vox populi do burmistrzów (2013-02-03 13:07:23)
Szanowny Panie Burmistrzu, szanowni panowie wiceburmistrzowie,
kontynuując poprzedni wpis poddam Wam pod rozwagę propozycję inwestycji w Busku - budowy czegoś co ma każdy szanujący się i gości ośrodek turystyczny, a czego próżno szukać w Busku i okolicy.
Tym co uważam, że jest po stokroć potrzebniejsze, stokroć tańsze od Rynku i Targowia i milionkroć ekonomicznie korzystniejsze od nich jest POLE CAMPINGOWE.
To wstyd i hańba by taka renomowana miejscowość uzdrowiskowo-turystyczna, aspirująca do miana uzdrowiska europejskiego i stolicy Ponidzia, nie miała do tej pory jakiegokolwiek miejsca, w którym mogliby się zatrzymać przyjeżdżający do nas campingowcy!
Pole campingowe nie tylko wypełni istniejącą pustkę, podniesie atrakcyjność i przyjazność miasta dla gości ale przy okazji będzie dawać dochód z opłat i wygeneruje miejsce pracy.
Podpowiem nawet dwie pierwsze z brzegu lokalizacje:
1.Parking u zbiegu Grotta i 1Maja.
Ten zrewitalizowany przez Wąsowicza plac,który jest kolejnym przykładem marnotrawstwa poprzednika. Wybudowany za miliony naszych pieniędzy, jest praktycznie bezużyteczny i generuje straty. Na dodatek Czynsz z jego wynajmu chyba w żaden sposób nie rekompensuje poniesionych nakładów.
Na nim, najtańszym kosztem, można by ewentualnie dobudować infrastrukturę campingową i stworzyć miejsce postoju dla campingowców.
2. Karabosy - kolejna mądra inaczej inwestycja władz, wykorzystywana bodaj raz w roku do grilowania wyborczego. Tutaj, choć dalej od miasta, ale dużo przyjemniej mogliby sie zatrzymywać campingowcy przyjeżdżający do Buska i na Ponidzie.
z wyrazami szacunku
vox populi
-vox populi do burmistrzów (2013-02-03 12:08:48)
Szanowny Panie Burmistrzu, szanowni panowie wiceburmistrzowie nie idźcie tą drogą! Nie idźcie torem wyznaczonym przez Wąsowicza! Przejrzyjcie na oczy! Ten kierunek prowadzi Busko do bankructwa!
Mickiewicza już wpędziła miasto w długi! Rynek, Stare Targowie doprowadzą do bankructwa Busko, podobnie jak LOT zakup Dreamlinerów.
Przestańcie rządzić się pieniędzmi mieszkańców w sposób bezmyślny! odstąpcie od pseudopotrzebnych inwestycji wymyślonych (?) przez nauczyciela, które poza zmianą wyglądu danych miejsc (czy na lepsze??) i potężnym drenowaniem budźetu nic nie wnoszą w funkcje tych miejsc i miasta. Jedyne co na pewno będą, to będą generować KOSZTY.
Zamiast jednej, dwóch 'sztandarowych ' inwestycji, za te pieniądze zróbcie 20 - 50 mniejszych, na które ludzie czekają i proszą o nie od lat, za które będzie Wam przy wyborach 50 razy więcej ludzi wdzięcznych.
Czy budowa na pl.Targowym hangaru z parkingiem na dachu (kuriozum! dziś na świecie parkingi chowa się pod ziemią!) zmieni liczbę miejsc parkingowych? Odpowiem od razu - NIE! jestem przekonany, ze wręcz przeciwnie ubędzie ich w stosunku do tego co jest teraz, nawet z budami, a co dopiero gdyby usunąć te slamsy i pozostawiając plac pusty i otwarty na różne formy wykorzystania okazjonalnego.
Zapytam: ile aktualnie może zaparkować aut na placu , a ile będzie miejsc parkingowych po kosztownej modernizacji?
Z Rynkiem podobnie. 100 letnie drzewa Wam przeszkadzają! Wycinka 65 drzew to BEZMYŚLNY KARCZUNEK i zaszlachtowanie pięknego fragmentu natury w centrum miasta! Czy Wy nie widzicie, że Cięlenik to nic innego jak mini Central Park w Nowym Jorku!! To bezcenny kawałek lasu i natury w centrum Buska! Gdzie indziej są takie starodrzewy w centrum?? Gdzie?! To jest atut Buska! to jest perełka którą możemy się chwalić i wyróżniać wśród innych zabetonowanych, zagranitowanych, zakostkowanych, zrewitalizowanych centrów miast!
Weźcie pod uwagę to, że odtworzenie tego na co za chwilę lekkomyślnie zamierzacie iść z piłami zajmie 100 lat!!
Władzo opamiętaj się! nie niszcz buskiego Central Parku, nie przekształcaj go w patelnię a la Chmielnik, Koszyce i inne mądre inaczej miasta!
Spójrz na Mickiewicza i Kopernika - pomyśl dlaczego przed przebudową, al. Mickiewicza chodziło między miastem a zdrojem 80% ludzi, a wiosną, jesienią i szczególnie latem, w słoneczny dzień to 95%. Dlaczego nie korzystali z Kopernika? Bo na Kopernika słońce praży, a na Mickiewicza jest cień!
Karczując rynek doprowadzicie do tego, że miasto utraci BEZPOWROTNIE oazę cienia i natury!
Pomyśl! Drzewka posadzone przy Kopernika dadzą cień za 20 - 30 lat! dobrze, że obok jest Mickiewicza. W centrum nie ma drugiego takiego miejsca!
Glinianki z kilkunastoma drzewami nie zastąpią cielętnika.
Władzo zobacz co stało się z cmentarzem, na którym w ostatnich latach wycięto (czy słusznie?) większość okazałych drzew, które przysparzały klimat, urok, nastrój i cień w upały temu miejscu. Zastąpiły je granitowe klocki grobów na których w słoneczny dzień można smażyć jajecznicę. Czy ten dzisiejszy cmentarz po karczunku jest ładniejszy, przyjaźniejszy ?! Czy zachęca turystów do odwiedzenia go?
Szanowna Władzo przestań wzorem poprzednika z Łagiewnik wycinać bezcenne drzewa w Busku!
Władzo zacznij sadzić drzewa! zacznij zazieleniać Busko, zacznij dbać o to co dostaliśmy od natury i przodków!
Władzo zrozum, że Busko nie potrzebuje granitów i kostek! tego kuracjusze nie szukają, bo mają tego po uszy w Warszawkach, Krakówkach, Poznaniach! Oni w Busku szukają ciszy, spokoju, klimatu, natury, CZYSTOŚCI i PORZĄDKU!
Władzo najwyższy czas by zacząć rozmawiać z mieszkańcami, rozmawiać rzeczowo na argumenty, a nie na socjotechniczne hasła - ładniej, lepiej, nowocześniej, pozostając w przekonaniu że władza wie lepiej.
Władzo przestań być arogancka i zadufana jak ta poprzednia, przestań traktować mieszkańców jak petentów bez prawa głosu. Taka postawa zdjęła z tronu wielu, poprzednika też.
Pamiętaj że Vox populi to vox Dei, wy macie służyć mieszkańcom, którzy Was wybrali w przekonaniu , ze dobrze będziecie im właśnie SŁUŻYĆ!
- (2013-02-02 21:57:03)
65 drzew to jest 3/4 calego parku na jesieni mniej lisci do grabienia zaleja betonem poloza kostke trawy nie potrzeba kosc przejedzie zamiatarka raz w tygodniu i spokuj w dni upalne bedziemy sie smazyc jak na patelni ani grama cienia w zimie bedzie slisko na kostce na wiosne zamiast spiewu ptakow bedziemy sluchac ryku silnikow samochodowych oto chodzi gospodarza miasta zeby bylo pieknie i przyjemnie i nowoczesnie pozyjemy zobaczym pily motorowe w ruch
- (2013-02-02 21:15:07)
od 30 lat mieszkam w wiedniu i na codzien widze jak wladze miasta dbaja o drzewostan w parkach i przy ulicach co roku drzewa sa przycinane i kazde drzewo ma tabliczke z numerem i kodem na wyciecie 1 drzewa potrzebne jest zezwolenie paru instytucji za bezprawne wyciecie drzewa na wlasnej posesji groza kary do 10 tys euro za 1 drzewo nawet owocowe a w busku 1 czy 2 osoby swoimi decyzjami potrafia zniszczyc to co natura tworzyla przez 100 lat
-do Ola (2013-02-02 15:13:17)
przyjdz Olusiu na os.Sikorskiego i zobacz ile tu drzew ,zieleni a jak zaczną palic wieczorem w tych chatkach na ul.Wiosennej to okna nie otworzysz do przewiietrzenia bo zamiast tlenu wp.... się dym z czadem,nawet możesz okien nie otwierac to i tak ten dym wdziera sie kratkami wentylacyjnymi a ty mówisz że w rynku jak wytną tyle drzew to będzie powietrze zanieczyszczone.Dobrze tak siedzieć przed kompem i p........!!!
-...zyczliwy... (2013-02-02 12:09:16)
....co za debil inzynier wymyslil kostke granitową i płyte granitową w uzdrowisku. Proponuje wsiąśc na wozek inwalidzki lub przejsc sie o kulach po tym rynku. Miasto ma byc przyjazne dla NIEPEŁNOSPRAWNYCH a oni sobie bruk kładą. Projektant IDIOTA a ten co to akceptuje jest NieUkiem bez szkoły.
-* (2013-02-02 11:40:02)
idę o zakład ,że drzwa wytną a bojażliwy buski ludek nawet pary z gęby nie puści. Nie sprawdzi, nie dopyta bo jest strachliwy. Setkami lat taka mentalność batem na grzbiecie przodków ćwiczył pan dziedzic. I tak zostało
-a kiedy drogi i kanalizację w Busku się zrobi (2013-02-02 10:12:17)
no dobra wszystko pięknie, proponuję żeby każdy dopisał ulicę w Busku gdzie nie ma kanalizacji lub oświetlenia lub drogi lub wszystkiego tego po kolei. Może zamiast zajmować się rewitalizacją, może najpierw warto pomyśleć o mieszkańcach którzy wracają do domu po ciemku drogą pełną wilczych dołów. . .
-pik (2013-02-02 00:41:50)
he he dobry wybieg Panie wice. co polityk to polityk. Ludzie kojarzą konserwatora albo z urzędem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków albo Wojewódzkiego (Regionalnego) Konserwatora Przyrody. Czy ci obaj panowie podpisali zgodę na wycinkę 65 drzew z zabytkowego założenia? czy może był to "konserwator" spłuczek ściekowych , może konserwator powierzchni płaskich urzędu miasta albo inny powołany tylko po to żeby podjął decyzję o wycince drzew. O ile udało się wcisnąć ciemnemu buskiemu ludowi konieczność wycięcia drzew owocowych z kopernika to tu już sprawa się trochę bardziej komplikuje. Być może ci "urzędowi" konserwatorzy będą musieli ,łącznie z Panem odpowiedzieć np. na pytania NIK-u, Prokuratury, audytorów wysłanych z Urzędu Generalnego Konserwatora Zabytków przy Min. Sprawiedliowści i będzie później kłopot z wyjaśnianiem co to za enigmatyczny konserwator.
-olo (2013-02-01 19:53:33)
jakaś niemota nomen omen bez spodni ma wyobrązenie o zieleni w Nowym Jorku jak pies o gwiazdach. przecież taki park centralny to około 350 ha zieleni w centrum miasta. Najszersza ulica NY Park Avenue to jeden sad gdzie dominują drzewa wiśniowe, jabłonie itp To w NY powstają, nieudolnie do nas przenoszone, mini parki, zielone tarasy i dziesiątki pomysłów z zielenią. Niechby tam urzędnik jakiś wpadł na pomysł ,że w takim Central Parku wytnie kilkadziesią drzew. Tyle byłoby jego urzędowania. Ale jak tam własnie drzewo choruję zaraz zajmują się tym odpowiedzie służby. Jest w Busku człowiek od zieleni. Może go zapytać dlaczego doprowadził do takiego stanu drzewa w rynku?
-wojtekbezportek@interia eu (2013-02-01 12:04:19)
A dajcie już spoój z tymi drzewami,jest ich za dużo;spruchniałe krzywe ,wyciąc w pi...!!!Nasadzcie na swoich posesjach żeby sąsiad was nie widzial co na obiad jecie i co robicie ,bo teraz jest taka moda.W poblizu Buska i samym mieście jest drzew w s...!Spójżcie ile jest drzew w miastach jak Nowy Jork i innych metropoliach i ludzie żyja nie brakuje im tlenu.Wykluły się szczekacze,cwaniaki bo maja internet i szczekaja anonimowo i narzekają;że tego nie ma ,to nie tak ,to nie s...1
-do poniżej (2013-01-31 23:21:55)
drzewa wam wycinali a wy z rozdziawionymi gębami staliście i patrzyliście? Ktoś zareagował? Sprawdził kto wydał decyzję a kto wnioskował? Jak chłopki pańszczyżniane.
Ogola wam rynek z połowy drzew i też będziecie po kątach narzekać?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.