swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Redakcja Echa Dnia jest organizatorem plebiscytu Lekarz Roku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-08 12:30:55 (czytane: 30601)  Wersja do druku

To już X edycja tego konkursu, w którym czytelnicy wybierają 10 najlepszych i najpopularniejszych lekarzy w całym województwie oraz po trzech w poszczególnych powiatach.

Na 11 nominowanych do tytułu Lekarz Roku z powiatu buskiego, 5 to lekarze związani z ,,Uzdrowiskiem Busko-Zdrój” S.A. Świadczy to o wysokich kwalifikacjach personelu zatrudnionego w tej Spółce oraz szczególnie docenianego przez pacjentów.

Są to:
Pani Doktor Dorota Grzejdziak-Kądzik. Specjalista II stopnia w zakresie Neurologii, Ordynator Oddz. Neurologii w Szpitalu Uzdrowiskowym ‘’Krystyna”. Jako specjalista neurolog konsultuje m.in. w Przychodni Uzdrowiskowej w Busku-Zdroju, która mieści się przy al. im. Krystyny Jamroz.

Pan Doktor Sławomir Marcinkowski. Specjalista w zakresie Ortopedii i Traumatologii. Obecnie Ordynator Oddz. Ortopedii w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” im. Dr Sz. Starkiewicza.

Pan Doktor Stefan Podesek. Słynny Lekarz Ortopeda. Przez ogromną część swojej zawodowej kariery związany z Uzdrowiskiem a w szczególności ze Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka”.  W dużej mierze właśnie dzięki jego pracy „Górka” zyskała prestiż.

Pan Doktor Andrzej Podkowa.
Specjalista Stomatologii Ogólnej. Od 30 lat związany z Uzdrowiskiem. Przyjmuje w Przychodni Uzdrowiskowej przy al. im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Prowadzi wieloletnią praktykę. Zjednał sobie ogromne zaufanie pacjentów.

Pan Doktor Michał Śledzik. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Zastępca Ordynatora Oddz. Ortopedii w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” im. Dr Sz. Starkiewicza.


Znają ich kuracjusze, znają ich mieszkańcy Buska i nie tylko. Niech pozna ich całe Świętokrzyskie.

Listę nominowanych z pewnością moglibyśmy uzupełnić o kolejne nazwiska spośród pracujących w ,,Uzdrowisku Busko-Zdrój” S.A. Spółka zatrudnia wielu wspaniałych i oddanych swej pracy lekarzy.

Ten plebiscyt to możliwość podziękowania tym, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie. Cechuje ich troska o pacjenta i stawianie jego zdrowia na pierwszym miejscu. To lekarze, dla których praca jest pasją i powołaniem. Często wspominani są z wdzięcznością przez pacjentów i kuracjuszy. Śmiało można powiedzieć, iż ze względu na profesjonalizm i szczególne podejście do chorych są wizytówką Uzdrowiska. Dzięki takim ludziom i ich postawom nasze miasto zyskuje także wizerunkowo. Dlatego z pewnością warto wesprzeć ich kandydatury w konkursie Echa Dnia.

Oto zasady konkursu:

W czwartek 17 stycznia wystartowało głosowanie  – za pośrednictwem SMS oraz kuponów. Poprzez SMS można głosować wysyłając SMS na numer 71466 wpisując w treści SMS-a: sw.lekarz.imięnazwisko. Na przykład: sw.lekarz.adam kowalski Koniec głosowania SMS w piątek 15 lutego o godzinie 24.


Ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystej gali finałowej: 23 lutego 2013 roku w Hotelu Łysogóry w Kielcach oraz na stronie internetowej i na łamach Echa Dnia.

KOSZT SMS TO 1,23 zł z VAT

Codziennie do wtorku 12 lutego w Echu zamieszczane są również kupony do głosowania, które muszą dotrzeć do redakcji "Echa Dnia” w Kielcach w terminie do 14 lutego do godziny 14. Codziennie w "Echu Dnia” będzie zamieszczana czołówka klasyfikacji; klasyfikacja online na WWW.ECHODNIA.EU. Tam też znajdą Państwo prezentacje lekarzy i pełny regulamin plebiscytu.

O ostatecznym wyniku decydują głosujący poprzez SMS i kupony – 60 procent oraz Kapituła – 40 procent.

Poniżej przydatne linki wyjaśniające zasady konkursu:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130116/ZDROWIEIURODA010101/130118814

http://www.echodnia.eu/assets/pdf/ED48426117.PDF

W celu przybliżenia czytelnikom zasad konkursu w materiale wykorzystano treści zawarte w gazecie „Echo Dnia”.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (41)
     

- (2013-01-25 10:01:47)

właśnie..dr Marcin Podesek..wspaniały lekarz..a gdzie jego nominacja???za tyle lat pracy jemu sie nalezy!

- (2013-01-25 08:20:27)

Kolejna żałosna zabawa na zamówienie miejscowych notabli. Konkurs może i w zamierzeniu słuszny, w buskim wydaniu jawi się jak rozdział z książki Orwella. W zeszłym roku wygrywa specjalista medycyny sądowej - pewnie pacjenci z zaświatów na niego głosowali. Teraz podnosimy prestiż przejętego przez władzę uzdrowiska. Np. kosztem jednego z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie w kraju. Który z tego co wiem po kilku latach pracy właśnie z uzdrowiska odszedł. Czyli dalszy ciąg zabawy: ochrona zdrowia jako opium dla mas i ewentualna kiełbaska wyborcza. Wstyd i żenada.

-0000000 (2013-01-25 07:36:32)

podesek marcin całe życie pracował w szpitalu na chirurgii ,a stefan też w szpitalu najpierw w busku na boh. warszawy ,a potem w udrowisku na górce i to wiadomość dla tego co to pisze,że pracowł tylko w szpitalu ,a nie w uzdrowisku

-Bob (2013-01-24 21:10:43)

Dr Alban. Tylko.

-JA L.. (2013-01-24 19:46:42)

Sprawność mojej nogi bez strzałki zawdzięczam tylko najwspanialszemu z naj- wspanialszych na Górce-panu dr.STEFANOWI PODESKOWI. Jeszcze raz:Dziękuję PANIE DOKTORZE.

-xxx (2013-01-24 19:45:35)

PSL - Pacjencie Sam (się) LEcz

-dr Justyna Bogunia - najlepszy lekarz, (2013-01-24 18:01:43)

z którym miałem kontakt w ciągu 50 lat swojego życia. Wszedłem tylko po wypisanie recepty, a spotkałem się z takim przyjęciem, jak nigdy wcześniej u żadnego lekarza..
Dokładne badanie, skierowania na badania krwi, USG, RTG itp. Szkoda, że teraz przyjmuje tylko ze skierowaniem od lekarza domowego. Takich lekarzy nam trzeba.

-ed (2013-01-24 16:12:34)

taki tytuł powinna otrzymań pani doktor Kucharczyk Fołtyn świetny specjalista i wspaniały człowiek .

- (2013-01-24 16:07:02)

Nagrodę wręczy zeszłoroczny tryumfator lek. Ryszard Skrzypek...

- (2013-01-24 16:03:28)

"W dużej mierze właśnie dzięki jego pracy „Górka” zyskała prestiż" A co z erą "dziecięcą". Nawet żal komentować.

- (2013-01-24 15:46:41)

dobrze że wytypowaliście świetnych specjalistów z uzdrowiska, uzdrowisko jest świetne, uzdrowsiko jest wspaniałe, uzdrowisko jest już nasze i mamy tam jeszcze sporo stanowisk do obsadzenia, szczególnie po tym jak żeśmy je skomunalizowali, to nic że uzdrowisko nie leczy tutejszych pacjentów a ludzi z Gdańska, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Krakowa i innych regionów naszej wspaniałej Ojczyzny, PS do inteligenta, który pisze, że dr Podesek był związany z uzdrowiskiem, z tego co pamiętam to całe życie pracował w Szpitalu ale to taki szczegół ... uzdrowisko jest świetne, uzdrowisko jest wspaniałe, uzdrowisko też zniszczymy

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry