swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Redakcja Echa Dnia jest organizatorem plebiscytu Lekarz Roku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-08 12:30:55 (czytane: 30600)  Wersja do druku

To już X edycja tego konkursu, w którym czytelnicy wybierają 10 najlepszych i najpopularniejszych lekarzy w całym województwie oraz po trzech w poszczególnych powiatach.

Na 11 nominowanych do tytułu Lekarz Roku z powiatu buskiego, 5 to lekarze związani z ,,Uzdrowiskiem Busko-Zdrój” S.A. Świadczy to o wysokich kwalifikacjach personelu zatrudnionego w tej Spółce oraz szczególnie docenianego przez pacjentów.

Są to:
Pani Doktor Dorota Grzejdziak-Kądzik. Specjalista II stopnia w zakresie Neurologii, Ordynator Oddz. Neurologii w Szpitalu Uzdrowiskowym ‘’Krystyna”. Jako specjalista neurolog konsultuje m.in. w Przychodni Uzdrowiskowej w Busku-Zdroju, która mieści się przy al. im. Krystyny Jamroz.

Pan Doktor Sławomir Marcinkowski. Specjalista w zakresie Ortopedii i Traumatologii. Obecnie Ordynator Oddz. Ortopedii w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” im. Dr Sz. Starkiewicza.

Pan Doktor Stefan Podesek. Słynny Lekarz Ortopeda. Przez ogromną część swojej zawodowej kariery związany z Uzdrowiskiem a w szczególności ze Szpitalem Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka”.  W dużej mierze właśnie dzięki jego pracy „Górka” zyskała prestiż.

Pan Doktor Andrzej Podkowa.
Specjalista Stomatologii Ogólnej. Od 30 lat związany z Uzdrowiskiem. Przyjmuje w Przychodni Uzdrowiskowej przy al. im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. Prowadzi wieloletnią praktykę. Zjednał sobie ogromne zaufanie pacjentów.

Pan Doktor Michał Śledzik. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Zastępca Ordynatora Oddz. Ortopedii w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym „Górka” im. Dr Sz. Starkiewicza.


Znają ich kuracjusze, znają ich mieszkańcy Buska i nie tylko. Niech pozna ich całe Świętokrzyskie.

Listę nominowanych z pewnością moglibyśmy uzupełnić o kolejne nazwiska spośród pracujących w ,,Uzdrowisku Busko-Zdrój” S.A. Spółka zatrudnia wielu wspaniałych i oddanych swej pracy lekarzy.

Ten plebiscyt to możliwość podziękowania tym, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie. Cechuje ich troska o pacjenta i stawianie jego zdrowia na pierwszym miejscu. To lekarze, dla których praca jest pasją i powołaniem. Często wspominani są z wdzięcznością przez pacjentów i kuracjuszy. Śmiało można powiedzieć, iż ze względu na profesjonalizm i szczególne podejście do chorych są wizytówką Uzdrowiska. Dzięki takim ludziom i ich postawom nasze miasto zyskuje także wizerunkowo. Dlatego z pewnością warto wesprzeć ich kandydatury w konkursie Echa Dnia.

Oto zasady konkursu:

W czwartek 17 stycznia wystartowało głosowanie  – za pośrednictwem SMS oraz kuponów. Poprzez SMS można głosować wysyłając SMS na numer 71466 wpisując w treści SMS-a: sw.lekarz.imięnazwisko. Na przykład: sw.lekarz.adam kowalski Koniec głosowania SMS w piątek 15 lutego o godzinie 24.


Ogłoszenie wyników nastąpi na uroczystej gali finałowej: 23 lutego 2013 roku w Hotelu Łysogóry w Kielcach oraz na stronie internetowej i na łamach Echa Dnia.

KOSZT SMS TO 1,23 zł z VAT

Codziennie do wtorku 12 lutego w Echu zamieszczane są również kupony do głosowania, które muszą dotrzeć do redakcji "Echa Dnia” w Kielcach w terminie do 14 lutego do godziny 14. Codziennie w "Echu Dnia” będzie zamieszczana czołówka klasyfikacji; klasyfikacja online na WWW.ECHODNIA.EU. Tam też znajdą Państwo prezentacje lekarzy i pełny regulamin plebiscytu.

O ostatecznym wyniku decydują głosujący poprzez SMS i kupony – 60 procent oraz Kapituła – 40 procent.

Poniżej przydatne linki wyjaśniające zasady konkursu:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130116/ZDROWIEIURODA010101/130118814

http://www.echodnia.eu/assets/pdf/ED48426117.PDF

W celu przybliżenia czytelnikom zasad konkursu w materiale wykorzystano treści zawarte w gazecie „Echo Dnia”.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-:-) (2013-02-10 10:33:33)

A ja uważam, że powinien być nominowany pan Dr J.M. Dobrowolski super fachowiec, wspaniały człowiek.Najlepszy specjalista ortopeda:-)

- (2013-02-10 09:45:02)

"związani z uzdrowiskiem"..szczególnie Sławuś. Tak, przyznać Marcinowi, bo jeszcze wie,gdzie się znajduje

-do dr Justyna Bogunia (2013-02-09 19:48:53)

leczyła mnie ta pani ..... , jeśli można to nazwać leczeniem ,według tej pani pacjent powinien sobie zrobić badania prywatnie za swoje pieniądze bo to niewiele kosztuje , wielka łaska zbadać pacjenta i wysłuchać co mu dolega , no ale ja nie daję kasy jak starsze panie

-ja (2013-02-09 12:59:17)

głosujcie na dr.Hausa.on tak samo mądry jak nasi lekarze z buska.Albo na prawie mgr.Sikorę podobno burmistrza Buska.

-ja (2013-02-09 12:57:17)

głosujcie na dr.Hausa.on tak samo mądry jak nasi lekarze z buska.Albo na prawie mgr.Sikorę podobno burmistrza Buska.

-! (2013-02-09 09:53:21)

Czemu nikt nie zgłosił doktora Gałuszkę

- (2013-02-08 21:53:52)

plebiscyd to na najpopularniejszego lekarza czy na lekarza, który wyśle najwięcej smsów?

- (2013-02-08 18:17:52)

dr podesek to naprawde lekarz z powolaniem jemu naleza sie pochwaly

- (2013-02-08 14:03:57)

żeby tak prof.Wilczur się pojawił:)

-- (2013-01-25 13:12:47)

a dr Stefan Podesek podobno teraz w Staszowie. Czy to prawda?

- (2013-01-25 12:41:14)

Po doglebnej analizie potrzeb władzy i ludu biorąc pod uwagę wysoki poziom buskiej paranoji i mnożąc przez współczynnik parcia na szkło firmy bukmacherskie nie przyjmują zakładów na zwycięstwo Pana Doktora z Krakowa...

- (2013-01-25 12:11:01)

Tylko dr Skuciński, złote rence, co za hirórk !!!

-pacjent (2013-01-25 11:18:11)

Oddaje głos tylko na Panią Modestę Górniak. Wspaniały lekarz polecam :)

-Monika (2013-01-25 10:40:11)

Dr.Podesek pracował najpierw na Górce,był uczniem doc.Goryńskiego,współpracownikiem dr.Dobrowolskiego a po przybyciu na Górkę dr.Bandyry przeszedł do pracy w szpitalu na Boh.W-wy i potem po wielu latach powrócił do pracy na Górce.Uzdrowisko ... dziwny twór nam został

- (2013-01-25 10:02:09)

właśnie..dr Marcin Podesek..wspaniały lekarz..a gdzie jego nominacja???za tyle lat pracy jemu sie nalezy!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry