swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

W Szańcu… z kopyta kulig rwie

Dodane: Kasia Data: 2013-01-24 14:13:23 (czytane: 19212)  Wersja do druku

Zimę mamy piękną w tym roku. Pewnie, że znajdą się wśród nas tacy, którzy narzekają na mróz, śnieg, zimno. Na szczęście są ludzie potrafiący dostrzec uroki zimy. Ot, na przykład członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Szańcu znają przepis na dobry kulig.

 W końcu kuligi w Szańcu to już tradycja. Jak nam zdradzono, niezbędne do udanej zimowej przejażdżki są:  dwie pary koni, sanie i grupa radosnych, chętnych na zimowe przygody osób. Kulig zorganizowano 19 stycznia około godziny 13.

 kulig_szaniec2.jpg

kulig_szaniec3.jpg 

kulig_szaniec4.jpg 

Trasa wiodła przez pola i tutejsze lasy. Podczas przystanków, gdy konie wypoczywały, uczestnicy przejażdżki rozkoszowali się wspaniałymi  zimowymi widokami. Nie zabrakło ogniska, przy którym jakże miło rozgrzać zmarznięte dłonie, pysznej grochówki i pieczonych kiełbasek. Wszystkim dopisywały humory, nikt nie skarżył się na zimno.

 kulig_szaniec1.jpg

kulig_szaniec5.jpg 

A szanieckie echo niosło w dal słowa wszystkim znanej piosenki: „Spod kopyt lecą skry, hej lecą skry/ Zmarznięta ziemia drży, hej ziemia drży”.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

- (2013-01-28 12:39:21)

Gwiazdeczko,my z chłopakami za stodołą gramy w karty czy bierki,a potem pijemy i coś jemy.Nie robimy z tego halo,robimy to dla siebie tak jak w wekendy w taki czy inny sposób bawi się setki tys.ludzi.Widzisz "Ferie z dzielnicowym",to należy chwalić i propagować,bo to jest praca ,nauka i pomoc innym.Brawo panowie.Pozdrawiam wszystkich.

-jacek (2013-01-28 07:44:10)

pozdrawiam wszystkich milosnikow picia produktów ziemniaczanych palenia ziola a Nottingham jest dalej trochę od Kielc tam zapisałem się do lekarza fajnie było ze ktoś do mnie napisał nara i pochwa drodzy parafianie z Mlyn przesyla JACK

- (2013-01-27 09:30:00)

Gwiazdeczko jaka ty pusta jesteś! Nikt nikomu nie zazdrości. Po prostu takich informacji nie powinno się przedstawiać w internecie. Jest to impreza czysto prywatna i jest to promowanie osób. I tylko o to chodzi gwiazdeczko.

-* gwiazdeczka (2013-01-26 21:43:16)

Przeglądam te wpisy i diabli mnie biorą, że " kąsacie ludzi jak te psiny ratlerki". Pomieniało was na rozum???
Chcąc zrobić sobie kulig....to trzeba najpierw urąbać się społecznie dla..społeczności???? bo pytacie co uczestnicy zrobili dla społeczeństwa.
No i dobrze, super, że zorganizowali kulig, fajnie się bawili... i zrobili sobie sami miłe jak widać z fotek spotkanie i za swoje pieniądze. A wam pismaków żali..i zazdrość ...ściska.
Pozdrawiam rozbawioną grupę uczestników - widać, że wam było fajnie... i tak trzymać.

-do Jacka... (2013-01-26 21:10:56)

Z Twojego "Nottingham" do wsi Młyny jest pewnie jeszcze ze 3 kilometry.siedź spokojnie, czekaj wiosny i nie pij tyle ziemniaczanego produktu

-ana (2013-01-26 21:07:02)

do "stz" chyba ktoś jeździ w busku saniami, znalazłem taki artykuł; www.przegladponidzia.pl/unikatowe-sanie-z-mikulowic/
widziałem je na ul.Szanieckiej jak wjeżdżały do luxoru

-do Jacka (2013-01-26 08:28:47)

Zmień lekarza albo zioło bo z tymi szaleństwami to przegiołdeś

-Jacek (2013-01-26 07:43:08)

Pisze do tej osoby co jedzie busem i widzi samych nierobów i pijakow widzisz co chesz widzieć tylko nie zapatrz się i nie rozerwij siaski bo Ci się maka zytnia rozsypie a niedziela jest zapasem i o będzie z rosolem?I Pare slow dla tych co im się nie podoba czytajcie i piszcie komentarze to ich wzmacnia do dalszych białych szaleństw.Tak trzymać po kuligu proszę zawitać do Mlyn na rosol pozdrowienia z Nottingham przesyla JACK

-Z Szańca (2013-01-26 07:40:18)

Dementuję. W Szańcu nie ma baru!!!!! A pijaków i nierobów proporcjonalnie tyle ile na każdej innej wsi i w mieście. A ty obetrzyj pianę z ust. Co cie tak rozdrażniło????? Pozdrawiam.

-KAZEK 13 (2013-01-25 20:21:48)

Pozdrawiam wszystkich miłośników białego szaleństwa Kaziu z USA .Gratuluję i życzę miłego wypoczynku.

-soltyss www (2013-01-25 20:17:00)

Zapraszam na taką imprezę.Pozdrawiam

-ktoś (2013-01-25 17:07:31)

Nie mam zamiaru nic wybielać, bo nie ma takiej potrzeby. Kulig super w dodatku widzę, że pod ochroną wyspecjalizowanych służb.:-)

- (2013-01-25 16:54:33)

Fajny kulig to konczy sie za sklepem w Szancu a nie w lesie :d

-ktosiu (2013-01-25 15:36:57)

Ktoś chce teraz pokazać, że to nie impreza towarzyska tylko promowanie bezpiecznego kuligu. Gratuluję refleksu i umiejętności wybielania sytuacji.

-ktoś (2013-01-25 15:12:48)

Super promocja bezpiecznego kuligu. Nie tak jak za samochodem czy ciągnikiem- walka o życie. Zazdroszczę.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry