Dodane: Agnieszka Data: 2013-01-31 09:13:20 (czytane: 21915) 
Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje XXIV Sesję Rady Miejskiej w Busku-Zdroju na dzień 31 stycznia 2013 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 10.
Proponowany porządek XXIV sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XXIV - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Transmisja audio Sesji Rady Miejskiej na żywo w internecie.
Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (50) |
- (2013-02-02 15:53:54)
Jak myślicie, czy możliwe jest stworzenie strony internetowej gdzie mieszkańcy będą mogli zadawać pytania władzy? I oczywiście by władza nam odpowiadała? Bo jak na razie to pozamykali się w pokojach służbowych a jak już z nich wychodzą to najczęściej na spotkania między swoimi np jak ostatnio w buskiej straży
-mieszkaniec (2013-02-02 14:50:15)
facet o czym ty mówisz dobre pieniądze to miał u Piątka on się z nich nie rozliczał.człowieku gdzie się żywili pseudo artyści zamawiani przez żądło...
otóż żywili się i spali u piątka żądło grał u piątka na sprzęcie bsck za to był wyszynk u piątka a kwestja rozliczeń to nie moja sprawa. co pan na to panie prokuratorze M.przecież wiadomo o co chodzi jak nie wiadomo o co chodzi. czy to była klika czy dalej jest.odpowiedz.proszę
-?? (2013-02-02 10:36:22)
może dlatego że nie ma z kim pracować coś w tym jest bo jak wierzyć wiewiórką to w KZC ,,Ponidzie'' też wstawił na prezesa osobnika z wyrokami który załatwił pracę dla klesi a potem sam w 3-ce wyleciał za karalność i jak tu nie szukać zbieżności ??
-może dlatego że nie ma z kim pracować (2013-02-02 10:05:05)
ludzie odchodzą ze stanowisk, może nie wszystko za wszelką cenę,a o Sikorze już w PSS mówili że to furiat i egocentryk i że nie da się z nim współpracować.
-do poprzednika (2013-02-01 22:03:32)
Były naczelnik, prawa ręka kandydata (aktualnego) burmistrza zrezygnował z bardzo dobrze płatnej i nieodpowiedzialnej pracy! Dziwne? Jednak przwdziwe w czasach dużego bezrobocia. P.o. dyrektora Domu Kultury zrezygnował z funkcji!Dziwne? Poprzednik zwolniony ze względu na źle układającą się współpracę. "z ludźmi, dla ludzi" czy wam to coś mówi?
- (2013-02-01 20:45:35)
a tak z innej beczki: czy ktoś wie czemu w urzedzie miasta zmienił sie naczelnik promocji?
-mieszkaniec (2013-02-01 14:44:27)
tak zbliża się wiosna pan sikora powie że udało się przetrwać zimę.wyrzucone pieniądze na rewitalizacje też prawda, a teraz poczekaj szanowny mieszkańcu Buska, niech wyschną te deseczki na Mickiewicza które jakiś mądry projektant zaprojektował za czasów Wąsowicza a Wąsowicz się na to zgodził. według mnie buska młodzież potrafi wiele i jak te deseczki wyschną oby nie zrobiły się fajerwerkiem na al. Mickiewicza.
-mieszkaniec. (2013-02-01 11:52:54)
masz racje poprzedniku co do dróg w mieście.Są takie na terenie nawet uzdrowiska gdzie widze dużo kuracjuszy którzy wybierają sobie spacery dalej jak park i wstyd że muszą pokonywac ta trase polnymi drogami;UL.Armii Ludowej,Jabłoniowa.Ludzie chcą sie budowac bo chca zostać w Busku to utrudnia się im start a bo nie ma pieniędzy na to ,na tamto a na takie głupoty betonowe SĄ PIENIĄDZE.
-Sikora olał wyborców (2013-02-01 10:31:55)
Wstyd bo sam na niego głosowałem i namawiałem znajomych, a teraz niestety , dróg nie będzie bo nie ma pieniędzy, odśnieżania miasta nie było, bo nie ma pieniędzy, papieru toaletowego w Urzędzie nie ma , bo nie ma pieniędzy. . . ale na rewitalizację ponad koszty to jest. . . Ciekawe kto będzie konserwował te podesty z drogiej sosny syberyjskiej, które są bardzo niezbędne dla poprawy estetyki miasta.... Tak samo jak 3 różne lampy w jednym miejscu, a mieszkańcy pobocznych ulic w Busku dalej będą bez światła , kanalizacji i z polnymi drogami bo przecież 100 m jakiekolwiek asfaltu to koszt ponad miarę naszego gminnego budżetu.... Wstyd i szkoda. . .
-mieszkaniec (2013-02-01 09:35:14)
to prawda co piszecie.mnie zastanawia,dlaczego Leszkowi czarnemu postawiono pomnik w miejscu którego jeszcze w tych odległych czasach nie było.sam o tym mówił Pan Rusak kolega obecnego Leszka Czarnego.a o następne sprawy należy pytać Pana Sikorę tylko ten pan zrobi spotkanie w trakcie najbliższych wyborów bo dziś swoich wyborców olewa...na razie nas mieszkańców ma głęboko w d..ie wstyd Panie sikora wielki wstyd co nie ma Pan o czym rozmawiać z mieszkańcami tymi którzy Pana wybierali.
- (2013-02-01 08:30:26)
Ten kibel co gmina sprzedaje niech sobie Wąsowicz kupi na działkę. A tak poważnie to mam nadzieję że ktoś zajmie się obciążeniem Wąsowicza i tych którzy przyczynili się do ustawienia tego pałacu srania w parku. Ciekawe ile na tej sprzedaży gmina straci, zresztą co tam dołoży się z niczyich... czyli z naszych
-kumata (2013-02-01 07:40:15)
Na tle naszej, przez samego Stwórcę buskim dzieciom podarowanej,Byczej Góry tak-jakoś poobgryzanej przez ludzi i czas ,wiekopomnej myśli i czynu dla dzieci- Górki Starkiewicza,pomnikiem Leszka Kurzej- poległych w latach 39-45 i wielu innych dochodzi jeszcze pomnik założyciela miasta Leszka Czarnego. Moim zdaniem dobrze,ze pamiętamy.Pod pomnikiem jest i jego nazwisko a obok wpięte w byczą Górę tak wiele nazwisk w/g mnie za dużo wystarczyłoby jedno np społeczeństwo, Towarzystwo Miłosników Buska i darczyńcy.Teraz taka moda czy co?
-janek (2013-01-31 23:17:51)
po co te komentarze kupcie sobie batonika i paluszki w nowym kiblu i siedzcie cicho:)
-do mieszkańca (2013-01-31 21:36:08)
Tak to niestety jest że przy***sy jak nas nazwano, angażują własne środki materialne i intelektualne dla budowania wizerunku miasta,gminy,powiatu.Może to i niewiele, ale uważam że jako wieśniaczka ze wsi daję dla wspólego pożytku więcej niż pseudomiejskie gulony buskie.
-* (2013-01-31 21:18:12)
do listy spraw niejasnych i wymagających wyjaśnienia proponuję dopisać strategię promocji turystyki w Busku zamówioną i zapłacona przez Sikorę
Opracowanie lezy w szyfladzie bo ponoć nie ma pieniędzy na realizację. Choć wróble ćwierkają ,że to knot nie do realizacji. Cwierkają też ,że Sikora musiał to g.... zamówić. Warto posłuchać wróbli
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.