swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pińczów liczy pieniądze

Dodane: Kasia Data: 2013-01-16 16:42:26 (czytane: 14077)  Wersja do druku

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Pińczowa i okolic cieszył się 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu udało się zebrać znaczną kwotę pieniędzy, która zasili konto Orkiestry. W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w sumie zebrano 6 tys. 353 zł 60 gr, z czego: 5 tys. 240 zł to pieniądze z licytacji, 860 zł z biletów wstępu, 128 zł i 40 dolarów kanadyjskich (125 zł) z ustawionej w PSCK puszki.

Jak na razie nie wiadomo, za ile zostanie sprzedana koszulka Mariusza Czerkawskiego z autografem, która została wystawiona  na allegro. W tym roku został pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę gadżetów przeznaczonych do licytacji, których zebrano ponad 60! A wśród nich m.in. model samolotu podarowany przez pińczowski Aeroklub, porcelanowy flakonik z Ćmielowa od marszałka, akwarela przedstawiająca kieleckie Stare Miasto od wojewody, zabytkowa waga od Andrzeja Barańskiego, kamienny zegar od burmistrza Włodzimierza Baduraka, piłka, szaliki, koszulki z podpisami zawodników z VIVE Targi Kielce.

wosp_pinczow_znow1.jpg 

wosp_pinczow_znow2.jpg 

wosp_pinczow17.jpg

 Największym zainteresowaniem cieszyły się karnety na basen podarowane przez burmistrza Baduraka, a także modele statków z Zakładu Karnego. Do kupowania w tym roku zachęcali Iwona Senderowska i Maciej Kołodziejczyk. Licytacja rozpoczęła się o 18, zakończyła przed 20. W przerwie pińczowski klub polskiej sztuki walki Signum Polonicum przygotował ciekawy pokaz. Świątecznemu graniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in.  występ Orkiestry Dętej ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie, zespołów Hot Hats czy Green Street Project. 

wosp_pinczow5.jpg 

wosp_pinczow13.jpg

Przed pińczowską publicznością wystąpiła również uczestniczka „Bitwy na głosy” Magdalena Paradziej. W tym roku w puszkach wolontariuszy z Pińczowa i gminy znalazło się około 18 tysięcy złotych.  Najwięcej pieniędzy zebrali Agata Hara - Gimnazjum nr 2 Pińczów - 966,27 zł, Karolina Opiatowska - Gimnazjum nr 2 Pińczów - 831,79, Dominika Wojtaś - I LO im S. Żeromskiego w Kielcach - 728,42. Kolejna Orkiestra już za rok!

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry