Bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Pińczowa i okolic cieszył się 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki temu udało się zebrać znaczną kwotę pieniędzy, która zasili konto Orkiestry. W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w sumie zebrano 6 tys. 353 zł 60 gr, z czego: 5 tys. 240 zł to pieniądze z licytacji, 860 zł z biletów wstępu, 128 zł i 40 dolarów kanadyjskich (125 zł) z ustawionej w PSCK puszki.
Jak na razie nie wiadomo, za ile zostanie sprzedana koszulka Mariusza Czerkawskiego z autografem, która została wystawiona na allegro. W tym roku został pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę gadżetów przeznaczonych do licytacji, których zebrano ponad 60! A wśród nich m.in. model samolotu podarowany przez pińczowski Aeroklub, porcelanowy flakonik z Ćmielowa od marszałka, akwarela przedstawiająca kieleckie Stare Miasto od wojewody, zabytkowa waga od Andrzeja Barańskiego, kamienny zegar od burmistrza Włodzimierza Baduraka, piłka, szaliki, koszulki z podpisami zawodników z VIVE Targi Kielce.
Największym zainteresowaniem cieszyły się karnety na basen podarowane przez burmistrza Baduraka, a także modele statków z Zakładu Karnego. Do kupowania w tym roku zachęcali Iwona Senderowska i Maciej Kołodziejczyk. Licytacja rozpoczęła się o 18, zakończyła przed 20. W przerwie pińczowski klub polskiej sztuki walki Signum Polonicum przygotował ciekawy pokaz. Świątecznemu graniu towarzyszyło wiele atrakcji m.in. występ Orkiestry Dętej ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pińczowie, zespołów Hot Hats czy Green Street Project.
Przed pińczowską publicznością wystąpiła również uczestniczka „Bitwy na głosy” Magdalena Paradziej. W tym roku w puszkach wolontariuszy z Pińczowa i gminy znalazło się około 18 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy zebrali Agata Hara - Gimnazjum nr 2 Pińczów - 966,27 zł, Karolina Opiatowska - Gimnazjum nr 2 Pińczów - 831,79, Dominika Wojtaś - I LO im S. Żeromskiego w Kielcach - 728,42. Kolejna Orkiestra już za rok!