swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uzdrowisko z nowym właścicielem (video)

Dodane: Kasia Data: 2013-02-04 12:50:49 (czytane: 31794)  Wersja do druku

16 stycznia, po godzinie 11 w Sali konferencyjnej sanatorium Marconi uroczyście została podpisana umowa komunalizacji Uzdrowiska Busko-Zdrój pomiędzy samorządem województwa świętokrzyskiego i Ministerstwem Skarbu Państwa.

Samorząd województwa reprezentowali marszałek Adam Jarubas oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski, Ministerstwo - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Urszula Pasławska. Wszystkich zebranych, wśród których znaleźli się m.in. poseł na Sejm Jarosław Górczyński, wicewojewoda świętokrzyski Grzegorz Dziubek, członek Zarządu Piotr Żołądek, radni województwa świętokrzyskiego, starosta Jerzy Kolarz z wicestarostą Stanisławem Klimczakiem, burmistrz Waldemar Sikora, pracownicy Uzdrowiska, przywitał prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój Wojciech Legawiec.

 komunalizacja01.jpg

komunalizacja03.jpg 

Zanim podpisano umowę, prezes przedstawił krótką prezentację na temat historii Uzdrowiska i jego funkcjonowania dzisiaj. Zapewniał przy tym, że w Uzdrowisku skutecznie realizuje się strategię rozwojową na lata 2011-2020, unowocześnia bazę zabiegową, inwestuje w przyszłość, dba o najwyższą jakość. Przedstawiciele związków zawodowych w kilku słowach opowiedzieli o tym, jak tworzył się proces komunalizacji. Podsekretarz stanu Urszula Pasławska przyznała, że proces komunalizacji nie jest częstym procederem realizowanym przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

 komunalizacja04.jpg

Pogratulowała marszałkowi determinacji, podziękowała związkom zawodowym za merytoryczną dyskusję. Marszałek Jarubas obiecał, że Uzdrowisko nie straci z nowym właścicielem. Podsekretarz Stanu Urszula Pasławska i marszałek Adam Jarubas otrzymali od prezesa Legawca figurki pierwszej kuracjuszki. Po godzinie 13 odbyło się otwarte spotkanie Podsekretarz i marszałka z pracownikami Uzdrowiska, radnymi i mieszkańcami.

 komunalizacja05.jpg


Rozmowy dotyczące możliwości ewentualnej komunalizacji Uzdrowiska Busko – Zdrój S.A. prowadzone były od kilku miesięcy i zostały podjęte przez Zarząd Województwa po pojawieniu się informacji o możliwej prywatyzacji uzdrowiska. Ministerstwo Skarbu Państwa zmodyfikowało bowiem plany prywatyzacji uzdrowisk i umożliwiło województwom, w których funkcjonują państwowe sanatoria, prawo do ich przejęcia. We wrześniu ubiegłego roku doszło do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Skarbu; uzgodniono, iż w przeciągu miesiąca Samorząd Województwa zadeklaruje, czy zechce przejąć uzdrowisko.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (42)
     

- (2013-01-16 22:54:03)

PSL leży na serce dobro innych tak jak Nowakowi i rządowi bezpieczeństwo kierowców poprzez podwojenie liczby fotoradarów....

-d (2013-01-16 22:20:49)

Granice demokracji wyznacza MC

- (2013-01-16 22:11:28)

Myślę, że w PSL miejsce znajdzie każdy, zarówno z prawa jak i centrum komu na sercu leży dobro i szczera chęć pozytywistycznej pracy u podstaw dla dobra ogółu.

- (2013-01-16 21:32:13)

Alw was razi partia PSL .pani z PIS dołacz do nas

- (2013-01-16 21:10:58)

Czemu w naszym mieście 90% piastujących intratne stołki opłacane z budżetu należą do działaczy PSL? Czy tym nie powinno się zająć jakieś CBA, CBŚ? Przecież ewidentnie widać układ kolesiowski żeby tego mocniej ni określić !!!

-kszysztof (2013-01-16 19:50:29)

Było kiedyś San Fransisko terez będzie
sciernisko.

-zbulwersowany (2013-01-16 19:43:15)

do szybko szybo :ale dla czego sam ujadasz i tegoż żądasz od innych ??? potrafisz myśleć przecież to nie boli

-Ulf (2013-01-16 18:09:09)

Więc, aby wprowadzić troszkę luźniejszą atmosferę w komentarzach pozwolę sobie napisać, że jak widać na zdjęciu Pani Podsekretarz Stanu jest bardzo piękną kobietą.
Co do meritum sprawy to komunalizacja Uzdrowiska to w moim przekonaniu w obecnej sytuacji najwłaściwsza droga, gdyż prywatyzacja zawsze jest dużą niewiadomą. Nowym właścicielom (władzą wojewódzkim) życzę wszystkiego dobrego i aby udało się bez przeszkód prowadzić Uzdrowisko ku coraz lepszej przyszłości i rozwojowi.

-MC (2013-01-16 17:53:54)

Demokracja i wolność słowa obowiązuje - ale trzeba zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności za słowa. Oczywiście kasujemy anonimowe wpisy przekraczające naszym - oczywiście subiektywnym - zdaniem pewne granice. Wkrótce uruchomimy komentarze dostępne po zalogowaniu. Wtedy będzie można śmiało wypowiadać swoje zdanie pod własnym nazwiskiem.

-xxx (2013-01-16 17:23:18)

Nie ma sensu pisać bo i tak admin i Nasza Władza OCENZURUJE ... to znaczy ze w Busku DEMOKRACJA i WOLNOŚĆ SŁOWA nie obowiązują

-KOkoSandi (2013-01-16 16:34:30)

No to teraz dopiero zrobi się Zielono!!!

-szybko szybko (2013-01-16 16:04:13)

no to zaczynajcie ujadanie, ja juz (sz)czekam!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry