Dodane: Kasia Data: 2013-02-12 13:57:11 (czytane: 45020) 
Szesnaście par, w galowych strojach, przepięknie zatańczonym polonezem w sobotę 12 stycznia rozpoczęło studniówkę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.
Młodzież poprowadzili, idący w pierwszej parze, dyrektor szkoły Tomasz Galant z małżonką Barbarą, nauczycielką historii w buskim LO.

W sobotni wieczór na studniówce bawiło się aż 8 klas trzecich: III a
wychowawczyni Barbara Galant, III b wychowawca Adam Kwaśniewski, III c
wychowawczyni Małgorzata Musiał, III d wychowawczyni Jolanta Łukasik,
III e wychowawczyni Patrycja Kwiatkowska, III g wychowawczyni Renata
Nawrocka, III h wychowawczyni Małgorzata Wilk, III i wychowawca
Arkadiusz Markiewicz. Przygotowany przez młodzież układ taneczny,
ćwiczony pod okiem pani Dagmary Rawskiej-Kwolik, jak co roku zdobył
uznanie w oczach dyrekcji, nauczycieli i obecnych rodziców. Pochwał nie
szczędzili również zaproszeni goście.
Starosta Jerzy Kolarz przy okazji balu studniówkowego, z wielkim sentymentem powrócił pamięcią do swego poloneza, którego w sali gimnastycznej w buskim LO tańczył 35 lat temu. Przypomniał młodzieży o zbliżającej się maturze, życząc wszystkim znakomitych wyników i dobrej zabawy sobotniego wieczoru. Przekazał młodzieży słodki upominek, przedstawicielom klas podarował słoniki na szczęście. Gratulacje i słowa uznania przekazał młodzieży burmistrz Waldemar Sikora, który był pod wielkim wrażeniem poloneza. Przyznał, że buskie LO to szkoła z tradycjami, ciesząca się bardzo dobrymi wynikami. Życzył uczniom wspaniałej zabawy, przypominając, że studniówka to jedyny taki bal w życiu każdego człowieka. Na uzupełnienie kalorii gubionych podczas zabawy, podarował uczniom słodkości.

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za codzienny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Na zakończenie część oficjalnej młodzież wykonała przepięknego walca do melodii z filmu „Noce i dnie”.
/KR/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (65) |
-Fish (2013-03-20 23:53:52 - IP: ***.253.58.151)
Saule, v tuto chvedli tÄ dekoruji midaeled za mistrovske9 vysvÄtlened sve9ho byznysu :)))Takto funguje vÄtĹĄina "faspÄĹĄnfdch" ve spoleÄnosti. Asi bohuĹžel pro ty ostatned. Chucper takovfdm Ĺedke1 "parazit" a nestyded se za to, Ĺže to plated prfd i na nÄj.Doufe1m, Ĺže to teÄ Saule pĹijmeĹĄ s humorem, nepĹedsluĹĄed mi, abych tÄ za cokoliv soudil, navedc kdyĹž jsi to tak trefnÄ popsal :))
- (2013-02-12 23:10:25 - IP: ***48.67.223)
panie dyrektorze panu to już dziękujemy, niech ktoś wreszcie weżmie w swoje ręce organizacje studniówki, bo to co się dzieje to nie mieści się w ramach studnówkowych, poloneza to powinni tańczyc wszyscy a nie grupka powtarzam grupka osób, co to za studniówka z polonezem dla paru osób, i ta wysokość składki toż to rozbój, za takie pieniądze to można wynając salę w eleganckiej knajpie a nie w szkole!!!!!!!!!!!!!!!!
- (2013-02-12 23:09:31 - IP: ***48.67.223)
panie dyrektorze panu to już dziękujemy, niech ktoś wreszcie weżmie w swoje ręce organizacje studniówki, bo to co się dzieje to nie mieści się w ramach studnówkowych, poloneza to powinni tańczyc wszyscy a nie grupka powtarzam grupka osób, co to za studniówka z polonezem dla paru osób, i ta wysokość składki toż to rozbój, za takie pieniądze to można wynając salę w eleganckiej knajpie a nie w szkole!!!!!!!!!!!!!!!!
-adad (2013-01-25 11:55:08 - IP: ***.59.153.13)
właśnie: kiedy wreszcie video?
-:) (2013-01-24 16:03:46 - IP: ***.59.105.224)
kiedyyy relacja video?
-uczestniczka (2013-01-24 10:55:01 - IP: ***.47.76.234)
byłam na tej studniówce i bardzo mi się nie podobała muzyka i mała sala do tańczenia na której nie było miejsca... a jeśli chodzi o poloneza to były przecież "kastingi" kto lepiej się nadaje do tańczenia...
-dsf (2013-01-23 20:12:26 - IP: ***.59.153.13)
kiedy filmiki?
-wtejemniczona (2013-01-23 20:10:35 - IP: ***.59.153.13)
Ludzie którzy doszukują się dziury w całym w tym wypadku są żałośni. Oczywiście nałatwiej nie wiedząc o niczym obrażać innych. Nie wiem z czego to wynika, być może z zazdrości, ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Bez względu na powód to po prostu bardzo niegrzeczne. Jeżeli chodzi o poloneza i adekwatne do nazwy szkoły stroje to jest już niejako tradycja, z której słynie LO. Nigdzie powtarzam nigdzie w najbliższym terenie nie ma czegoś takiego w innej szkole. To jest niewątpliwie coś z czego Lo może być dumne i to dzięki długiej i jak widać na szczęście owocnej pracy nie tylko uczniów ale także nauczycieli! Polonez a od niedawna także walc są dopracowane do perfekcji. A tańczą uczniowie którzy chcą i mają ku temu predyspozycje. I bzdurą jest to że inni nie tańczą poloneza... Mówią to osoby, które albo nie mają zielonego pojęcia o wszystkim, albo po prostu ignorowały próby paloneza wszystkich klas, bo zanaczam że takowe się odbywały na kilka dni przed studniówką. Więc proszę nie mówić, że inni uczniowie nie mają okazji zatańczyć, Lepiej wspomnieć że wszyscy to mówią kolokwialnie olewali nie przychodząc w tych dniach do szkkoły. A co do tego że impreza organizowana jest w szkole to też trdycja i bardzo dobra, bo studniówka w szkole ma swój klimat...
-xxx (2013-01-23 14:24:53 - IP: ***185.48.52)
Może i sala mała, ale mimo tego impreza była świetna. Nie rozumiem czemu się niektórzy czepiają nauczycieli. Cały czas siedzieli na białej sali i praktycznie w ogóle z niej nie wychodzili. A jeśli ktoś nie potrafił się zachować i została mu zwrócona uwaga to może mieć tylko pretensje do samego siebie :)
-uczestniczka (2013-01-23 12:32:37 - IP: ***.126.71.28)
poloneza tańczyli Ci co chcieli. więc nie wiem o co wam chodzi. wszyscy czujecie się gorsi od nas i tylko dlatego wszystkiego się czepiacie. tak jest najlepiej ;) Co do nauczycieli to było w porządku. Do -kkjjwk , jestem ciekawa w jaki sp[osób nauczyciele traktują nas jak idiotów.. Podaj konkretną sytuacje, bo aż jestem ciekawa. ;)
-Wilhelm I (2013-01-22 19:46:05 - IP: ***.25.0.16)
Ludzie, przecież to jest śmieszne. Kilka wybranych par tańczy poloneza i walca. Reszta stoi pod ścianą i może tylko popatrzeć. Coraz większa ilość klas jest stłoczona na malutkiej salce gimnastycznej i depcze sobie po piętach. Ale organizatoron imprezy chyba humor dopisuje (jak widać na załączonym obrazku). Ciekawe kiedy, ktoś wreszcie zorganizuje młodzieży z LO prawdziwą studniówkę w fajnych warunkach. Trzeba tak niewiele, ale widocznie to za dużo... Chociaż z drugiej strony jak widać są i tacy którym się podobało. Obawiam się tylko jednego, oby ich pozniejsze życie nie było jak ten polonez, na który patrzy się z autu... haha (nie czujcie się urażeni....)
-kkjjwk (2013-01-22 12:55:56 - IP: ***254.193.93)
aa i pamietajmy o tym ze osoby w 3 liceum to juz nie sa bachory tylko dorosli ludzie.
-kkjjwk (2013-01-22 12:54:13 - IP: ***254.193.93)
ciagle kontrole przez nauczycieli i zakazy.
- (2013-01-21 23:55:07 - IP: ***.59.153.13)
do tego niżej: a gdzie ty na studniówce miałaś/miałeś przykład złego traktowania przez nauczycieli ?
-kkjjwk (2013-01-21 19:20:08 - IP: ***219.68.126)
najgorsza studniowka na jakiej kolwiek bylam, nauczyciele traktuja uczniow jak idiotow i gowniarzy. porazka.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.