swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Wypięknieją świętokrzyskie miasta.

Dodane: admin Data: 2013-01-10 10:44:12 (czytane: 13889)  Wersja do druku

Pińczów, Jędrzejów i Busko Zdrój - te miasta otrzymają dodatkowe miliony złotych na zmianę oblicza swoich centrów i terenów rekreacyjnych. Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu kolejnych trzech projektów z listy rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego, działania 'Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu'.

Do trzech miast trafi w sumie prawie 13 mln zł. Wybór kolejnych projektów rewitalizacyjnych z listy rezerwowej był możliwy dzięki oszczędnościom uzyskanym po przetargach i korzystnemu (z punktu widzenia RPO) kursowi euro. Uwolnione fundusze pozwoliły Zarządowi na wybranie do dofinansowania trzech pierwszych projektów z listy rezerwowej w działaniu 6.1 „Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu”.

Pieniądze trafią do gminy Pińczów na rewitalizację śródmieścia Pińczowa (wartość projektu 7 mln zł, unijne dofinansowanie – 4, 4 mln zł), do gminy Jędrzejów na projekt „Rewitalizacja terenu wokół zalewu i przyległych obszarów rekreacyjnych w Jędrzejowie - strefa 2” (wartość 5, 4 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO – 3, 2 mln) oraz do gminy Busko - Zdrój na projekt „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój - etap II” (wartość 10, 7 mln zł, dotacja – 5, 3 mln zł).

W sumie w ramach tego działania na realizację 8 projektów związanych z rewitalizacją miast powiatowych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczonych zostało prawie 37 mln zł.

/UM/

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

- (2013-01-13 16:53:08)

I w tych pięknych miastach będziemy mieć jedną z najwyższych stóp bezrobocia w skali kraju. Niestety świętokrzyskie oscyluje wokół 16% a to dobry wynik nie jest i tu należałoby podjąć działania a nie sadzić ogródki i wymieniać latarnie

-Ciekawe co za to zrobią? (2013-01-13 11:09:49)

Tym razem to 10x mniej niż dostało Busko za Wąsowicza. Ciekawe jak zagospodaruje ten kapitał Sikora - czy zmarnuje je tak jak moim zdaniem uczynił to jego poprzednik, czy też zrobi coś mądrego, co przyniesie miastu konkretne profity?

-xyz (2013-01-10 20:12:50)

a co z realizacją zakupionego przez Sikorę projektu promocji turystycznej miasta i gminy?

-Mariusz (2013-01-10 17:57:48)

Brawo Marszałku chwała Bogu że jesteś z naszego regionu, gratulacje dla Burmistrza

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry