Wypięknieją świętokrzyskie miasta.
2013-01-10 10:44:12

Pińczów, Jędrzejów i Busko Zdrój - te miasta otrzymają dodatkowe miliony złotych na zmianę oblicza swoich centrów i terenów rekreacyjnych. Zarząd Województwa zdecydował o dofinansowaniu kolejnych trzech projektów z listy rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego, działania 'Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu'.


Do trzech miast trafi w sumie prawie 13 mln zł. Wybór kolejnych projektów rewitalizacyjnych z listy rezerwowej był możliwy dzięki oszczędnościom uzyskanym po przetargach i korzystnemu (z punktu widzenia RPO) kursowi euro. Uwolnione fundusze pozwoliły Zarządowi na wybranie do dofinansowania trzech pierwszych projektów z listy rezerwowej w działaniu 6.1 „Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu”.

Pieniądze trafią do gminy Pińczów na rewitalizację śródmieścia Pińczowa (wartość projektu 7 mln zł, unijne dofinansowanie – 4, 4 mln zł), do gminy Jędrzejów na projekt „Rewitalizacja terenu wokół zalewu i przyległych obszarów rekreacyjnych w Jędrzejowie - strefa 2” (wartość 5, 4 mln zł, w tym dofinansowanie z RPO – 3, 2 mln) oraz do gminy Busko - Zdrój na projekt „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój - etap II” (wartość 10, 7 mln zł, dotacja – 5, 3 mln zł).

W sumie w ramach tego działania na realizację 8 projektów związanych z rewitalizacją miast powiatowych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczonych zostało prawie 37 mln zł.

/UM/

 

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=13071