swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy w Busku-Zdroju - gramy z pompą

Dodane: Kasia Data: 2013-01-13 17:49:11 (czytane: 16702)  Wersja do druku

Dzisiaj, w niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Honorowy patronat nad WOŚP w Busku-Zdroju sprawują Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora.

Część I wstęp wolny godzina 14.00-18.00
- program artystyczny w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
- pokaz karate Kyokushin
- sprzedaż wyśmienitych ciast (wypieków własnych)
- pokaz i nauka Art Graffiti
- Carving
-prezentacja i odlotowa przejażdżka z Klubem Reapes of Live

Godzina 18.00-19.00

-pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP

Część II wstęp płatny - bilet cegiełka 5 zł
godzina 19-21.30
koncert zespołów młodzieżowych: Schwarz Weiss, Rotten Eye, Exagor, Hot-Hats.

W trakcie koncertu aukcja dzieł sztuki, szkła artystycznego, gadżetów WOŚP.


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

-ciszmar (2013-01-25 22:46:46)

A co się stało z resztą komentarzy??????/
zdjęć niema do dzisiaj
to też moderuje pani N??????????????

-jesteś przekonany, to dawaj na Caritas! (2013-01-15 12:12:35)

ile już dałeś? (pewnie nic)

ja tam dawałem, daję i będę dawał na WOŚP, i proszę się odemnie odstosunkować.

-ja (2013-01-15 10:11:50)

www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130114/POWIAT0115/130119190

-Ulf (2013-01-14 20:32:13)

Cel szczytny, acz forma i koszty organizacja samej zbiórki napawają człowieka pewnymi wątpliwościami. Czy nie można by inaczej, bardziej wzorując się na innych fundacjach mniej przykładających się promocji, reklamy swojej działalności a bardziej do jak już tu ktoś to napisał "pomoc statutowej fundacji".

----- (2013-01-14 20:31:12)

a kościół to z czego się utrzymuje? z ciężkiej pracy fizycznej, umysłowej? co te czarnuchy zrobili dla innych oprócz klepania bzdur z ambony

-oko (2013-01-14 19:12:37)

Orkiestrowuy terror trwa. Czy koszta całej tej imprezy nie są czasami wyższe od sumy którą się uda zebrać? Śmiem twierdzić, że cała ta gra nie warta jest świeczki.

-Czarnym nie daję. (2013-01-14 17:14:41)

Czarnym nie daję.

-NIE OGLUPIAC MLODZIEZY (2013-01-14 15:33:53)

wrzaski, ognie i cala para w gwizdek.
teraz trzeba mlodych ludzi uczyc, jak sie nie dac oskubac i pilnowac swoich interesow, a oni zatroszcza sie kiedy trzeba o swoje dzieci i swoich rodzicow. i wtedy owsiak nie bedzie potrzebny. mam go dosc!!

- (2013-01-14 11:00:02)

Brawo dla harcerzy z harcerskiej grupy ratowniczej z buska zdroju. Gratulacje.

-Porównajmy (2013-01-14 09:37:09)

Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania [b]WOŚP za 2009 rok:[/b]

Zbiórka - [b]54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono tylko 28.993.580,43 zł.[/b]

Na działalność dobroczynną przeznaczono [b]więc niecałe 54 proc.[/b], a gdzie jest reszta?
Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie kontrowersyjnego przystanku - "Przystanku Woodstock". Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie Fundacji.

[b]Warto dla porównania[/b] przyjrzeć się sprawozdaniu [b]Caritas z 2009 roku:[/b]

Ogółem [b]Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.[/b]

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wyciągnąć wnioski.
Sam zauważyć pewne rzeczne, choćby ogromną medialną promocje jednego z podmiotów i dodatkowe wsparcie finansowo przez samorządy i państwo samej zbiórki pieniędzy przez ten podmiot na co nie może liczyć ten drugi ani żadne inny. Dlaczego, patrząc na wyniki i rozrządzanie się zebranymi funduszami?
Żadna inna fundacja, żadne iny organizator tak się nie lansuje i nie ma takiego wsparcia mimo lepszych wyników.
Ciekawy jest też dobór kupowanego sprzętu, dziwnym trafem taki, aby z mniejsza ilość pieniędzy kupić go jak najwięcej i był w miejscach widocznych dla osób z niego korzystających, rodzin i dowiedzionych - w celach autopromocji, taks samo np. karty badania słuchu noworodków tez są, że znakiem WOŚP - autopromocja jest tu na pierwszym miejscu. Żadna inna fundacja nie lansuje się tak na siłę ja ta.

-... więc nie mów mi co mam robić... (2013-01-14 08:50:53)

mr zoob - jak się to pisze?

-ja tam ufam... (2013-01-14 08:48:55)

swoją dolę zawsze dam.

-um (2013-01-14 08:27:32)

nie ufajcie Owsiakowi, on żyje z tej całej orkiestry i jego sekta hare krishna

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry