swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

21 Finał WOŚP w Solcu-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-01-07 15:59:15 (czytane: 15253)  Wersja do druku

13 stycznia 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju, przy ul. Partyzantów Nr 8A od godz.15,00 odbędzie się 21. Finał WOŚP, ale już dziś zachęcamy do przekazywania przedmiotów do licytacji oraz do udziału w zaplanowanej imprezie.

Dotychczas na licytację przekazali nam:  Zespół „Milion Decybeli -  Koszulkę z logo zespołu

zespol.jpg

Klub Sportowy ”Vitalpol” Solec-Zdrój - piłkę z autografami sportowców.
OSP – Solec-Zdrój – maskotkę misia strażaka

misiek_strazak.jpg

Cały czas czekamy na inne cenne dary, trofea, które moglibyśmy zlicytować na ten szlachetny cel.

W programie Imprezy między innymi:
- Koncert zespołu „Milion Decybeli”
- Występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Zborowie, Szkoły Podstawowej w Solcu-Zdroju oraz Gimnazjum w Solcu-Zdroju.
- licytacja rzeczy przekazanych od darczyńców,
- sprzedaż piernikowych serduszek wykonanych przez młodzież
- pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych niespodzianek.
Około godz 18 na zakończenie imprezy wspólnie wszyscy uczestnicy i wolontariusze zaświecimy Światełko do Nieba.


Podczas 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierać będziemy pieniądze na zakup sprzętu ratującego życie i zdrowie dzieci oraz seniorów. Już 13 stycznia połączy nas wspólna idea...Grajmy Razem.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

- (2013-01-11 07:48:20)

Odp: NFZ na sprzęt (główne pole działań WOŚP) wydaje miliardy zł rocznie a Orkiestra Owsiaka od 1993 r. zebrała niespełna pół miliarda zł, a więc w skali roku aż tysiąc razy mniej.
Nie martw się o naszą empatię i filantropie bo my w przeciwieństwie do ciebie i pana O. swoje robimy bez rozgłosu, bo dla swego sumienia a nie na pokaz. Taka mała różnica, a w dodatku nie obciążamy kolosalnie budżetów samorządów i firm państwowych w celu zbiórki (naszych podatków).

- (2013-01-11 02:38:18)

oby nikt z Was ani Waszych bliskich nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego dzięki WOSP, ale każdy wie ze w życiu rożnie bywa a wtedy będziecie dziękować ze dzięki zbiórce WOSP Wasze życie zostało uratowane

każdy grosz się liczy i każdy kto się dołoży do zbiórki może żyć ze świadomością ze dzięki niemu został zakupiony sprzęt który każdego dnia ratuje komuś życie.. któregoś dnia może to być TWOJE!!

-MLODZIEZY!! (2013-01-10 14:52:13)

nie dajcie sie oglupiac owsiakowi, ktory sie ustawil dzieki wam, a wy macie z tego guzik! pilnujcie swoich interesow. owsik jest potrzebny tuskowi i komoruskiemu, zeby wami latwiej manipulowac. nie dajcie sie!!!

- (2013-01-09 10:26:25)

A na koniec imprezy wypadłoby podziękować mieszkańcom (podatnikom) gminy za zorganizowanie, za ich własne pieniądze tej zbiórki na którą tez oni oczywiście dawali datki. :) Podwójnie - raz z podatków w celu jej organizacji, a drugi raz ze swego portfela - ot taki paradoks. ;)

-Samodzielne myślenie się kłania (2013-01-09 10:09:04)

Fakt faktem, że jeśli naprawdę chce się pomóc potrzebujący to lepiej dać na prawdziwą fundację pomagającą potrzebującym. Taką z której nasze datki w całości lub prawie w całości idą na rzeczywistą pomoc, a nie w ogromnej części na medialna oprawę i autopromocje.
Kto mądry i umysłowo wolny to sam dokładnie sprawdzi i porówna wydatki WOŚP na cele organizowanych akcji a ile na autopromocje, przystanki prania mózgu czy promowanie lewackiego badziewia, barbarzyństwa, ciemnogrodu i zła.

p.s. Policzcie ile nas podatników kosztuje ta "impreza", telewizja publiczna, państwowe przedsiębiorstwa i firmy dające na ta orkiestrę - to nie jest za darmo, za autopromocje pana O. i jego zabawę płacimy MY PODATNICY, MY MŁODZI i STARZY POLACY bez względu na wiek.
Porównajcie też ile inne fundacje choćby katolicki Caritas daje dla potrzebujących, porównajcie ile nasze państwo daje na sprzęt które jakoby kupuje tylko ulubieniec mainstreamu. Czy nie jet to tylko jakiś nieznaczący ułamek tego? Tyle ze nagłośniony?
Myśl samodzielnie - myślenie nie boli i nie zabija, co najwyżej Ci co nie chcą byś myślał. ;)

- (2013-01-09 08:38:08)

Ta maskotka to nie jest miś a pies. Należy włączyć myślenie.

-bonzo (2013-01-08 22:50:27)

nie dam ani grosza na wośp. Składka na WOŚP to jakby kolejny podatek. Mamy dać na coś co ustawowo ma zapewnić nam państwo. Po za tym sam sposób działania orkiestry i promowanie aborcji przez Owsiaka są skandaliczne.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry