swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRA RÓWNIEŻ W GMINIE NOWY KORCZYN

Dodane: Agnieszka Data: 2013-01-07 15:26:11 (czytane: 13138)  Wersja do druku

W niedzielę 13 stycznia 2013 roku Gminny Ośrodek Kultury i władze samorządowe gminy zapraszają wszystkich Mieszkańców i Gości na rynek w Nowym Korczynie w godzinach: 11.00 do 15.30 na finał WOŚP.

 wosp_13.jpg

W programie:
- recital Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego,
- wystąpią   uczennice  naszych   szkół -  Kasia i Ola Cerazy  oraz zespoły: INDEX, ROYAL, TOP  SECRET I   i   VIRAGO,
- przejażdżki wokół rynku samochodem strażackim,
- maraton fitness w GOK w godz. 13.00 do  15.30 - zakończony na rynku wspólnym tańcem.

Wolontariusze z Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi wyruszają kwestować o godz.9.00.

Wesprzyjmy Orkiestrę i wspólnie pomóżmy chorym dzieciom i seniorom.

Wszyscy darczyńcy częstowani będą fasolą po korczyńsku i pierogami z fasolą.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

- (2013-01-11 07:43:03)

Odp: NFZ na sprzed (główne pole działań WOŚP) wydaje miliardy zł rocznie a Orkiestra Owsiaka od 1993 r. zebrała niespełna pół miliarda zł, a więc w skali roku aż tysiąc razy mniej.

- (2013-01-11 02:40:04)

oby nikt z Was ani Waszych bliskich nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego dzięki WOSP, ale każdy wie ze w życiu rożnie bywa a wtedy będziecie dziękować ze dzięki zbiórce WOSP Wasze życie zostało uratowane

każdy grosz się liczy i każdy kto się dołoży do zbiórki może żyć ze świadomością ze dzięki niemu został zakupiony sprzęt który każdego dnia ratuje komuś życie.. któregoś dnia może to być TWOJE!!

-do poniżej (2013-01-09 18:46:06)

Dam na Owsiaka. Nie dam na Caritas ani księdzu po kolędzie.

-Myśl samodzielnie (2013-01-09 13:35:04)

Zdejmij klapki i przejrzyj wreszcie na oczy. Zrób też głęboki wdech, albo i dwa od razu, niech ta agresja i nienawiść z Ciebie odpłynie.

Wielkie to jest wydawania przy tej imprezie pieniędzy nas podatników i milczenie o tym. Wielkie tą koszty organizowania jarmarku Orkiestry ponoszone przez głównie przez państwo (samorządy, telewizje publiczną). Wielki to jest działanie autopromocyjne pana O. i miejscowych "lansów" z parciem na szkło za nasze podatników pieniądze. ;)

Owsiak i WOŚP przez 20-lat zebrała mimo gigantycznego medialnego wsparcia i pompy tylko ułamek tego co na te same cele z urzędu, czyli naszych podatków przeznacza i wydaje NFZ!
[b]NFZ[/b] na sprzed (główne pole działań WOŚP) [b]wydaje miliardy zł rocznie[/b] a [b]Orkiestra Owsiaka od 1993[/b] r. zebrała [b]niespełna pół miliarda zł[/b], [b]a więc w skali roku aż tysiąc razy mniej[/b].

Jak ktoś naprawdę ma dobre serce i chce pomóc innym ludziom te nią ta drogą.
Lepiej już daj na Caritas, Fundacje Polsat, PAH czy inne mniej kosztowne w utrzymaniu za pieniądze podatnikowi oraz organizacji samej zbiórki fundacje. :) Plus organizacje za nie też pląsów i kopulacje w błocie rozwydrzonej młodzieży bez wzniosłych celu w życiu, czy też podroży telewizyjnych swoich i najbliższych. :)

-do poniżej (2013-01-09 12:13:27)

Koleżko - chcesz dać na Caritas? Proszę bardzo.. ale wara od Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry!
Facet więcej zrobił dla dzieciaków niż Ty będziesz mógł przez całe życie Twoje, twoich potomków i ich potomków razem wziętych!

- (2013-01-09 10:23:00)

Wójcie odpowiedz nam na nasze wątpliwości. Czy za zabawę z WOŚP pracownicy gminy i jednostek jej podległych będą w niedziele pracować za darmo - na zasadzie wolontariatu? Czy za ten dzień nie będą im płacone wynagrodzenia z naszych podatków?
Kto pokryje koszty eksploatacji, a przede wszystkim paliwa wozu strażackiego - sami strażacy z własnej prywatnej kieszeni? Czy może my podatnicy?
Ile będzie to i inne rzeczy związane z autopromocją pana O. i jego poglądów aborcyjno-eutanazyjnych nas kosztować?

A na koniec proszę podziękować mieszkańcom (podatnikom) gminy za zorganizowanie, za ich własne pieniądze tej zbiórki na którą tez oni dawali. :) Ot taki paradoks. ;)

- (2013-01-09 10:12:20)

Fakt faktem, że jeśli naprawdę chce się pomóc potrzebujący to lepiej dać na prawdziwą fundację pomagającą potrzebującym. Taką z której nasze datki w całości lub prawie w całości idą na rzeczywistą pomoc, a nie w ogromnej części na medialna oprawę i autopromocje.
Kto mądry i umysłowo wolny to sam dokładnie sprawdzi i porówna wydatki WOŚP na cele organizowanych akcji a ile na autopromocje, przystanki prania mózgu czy promowanie lewackiego badziewia, barbarzyństwa, ciemnogrodu i zła.

p.s. Policzcie ile nas podatników kosztuje ta "impreza", telewizja publiczna, państwowe przedsiębiorstwa i firmy dające na ta orkiestrę - to nie jest za darmo, za autopromocje pana O. i jego zabawę płacimy MY PODATNICY, MY MŁODZI i STARZY POLACY bez względu na wiek.
Porównajcie też ile inne fundacje choćby katolicki Caritas daje dla potrzebujących, porównajcie ile nasze państwo daje na sprzęt które jakoby kupuje tylko ulubieniec mainstreamu. Czy nie jet to tylko jakiś nieznaczący ułamek tego? Tyle ze nagłośniony?
Myśl samodzielnie - myślenie nie boli i nie zabija, co najwyżej Ci co nie chcą byś myślał. ;)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry