swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

W nowy rok na dwóch kółkach

Dodane: Kasia Data: 2012-12-31 11:50:37 (czytane: 14844)  Wersja do druku

1 stycznia o godzinie 12 Stanisław Walasek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, rozpocznie nowy sezon rowerowy. Kolarz z Buska od dwudziestu kilku lat wita nowy rok na dwóch kółkach. W tym roku jednak wyjątkowo rusza nie sam, ale z grupą miłośników jazdy na rowerze.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, którędy poprowadzi trasa, być może kolarze pojadą nowo wyremontowaną drogą prowadzącą do Wiślicy. W sumie planują przejechać około 30 kilometrów.

walasek_rower.jpg
(foto: archiwum)

Skąd pomysł na oryginalny sposób świętowania Nowego Roku? Jak zdradza Stanisław Walasek, pomysł wziął się od piłkarzy Cracovii, którzy zawsze rozpoczynają treningi właśnie w Nowy Rok. Kolarze ruszają spod buskiej pływalni już we wtorek.

Każdy, kto ma ochotę powitać rok 2013 na sportowo, może do nich dołączyć.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

-bs (2013-01-03 17:51:08)

Czyją córką jest Natali ???

-:) (2013-01-02 09:12:39)

Fajnie :)

-Bob (2013-01-02 01:03:37)

Rower w zimie? Pewnie narty w lato.

-uczestnik (2013-01-01 16:36:03)

Wyjazd bardzo udany. Bardzo ładna pogoda, atmosfera delikatnej rywalizacji na podjazdach. Polecam jako sport dla wszystkich z nadwagą.

-Piotrek (2013-01-01 15:16:49)

Rower to dla twardzieli, tylko lebiegom nie pasuje, bez wzgledu na pore roku.

-normalny (2013-01-01 09:42:26)

oj, jakie trzeba by mieć nieudane życie aby podczepiać się pod prawdziwych kolarzy i jechać z nimi w nowym roku
pewnie wszystkie nieroby i nieudacznicy życiowy spróbują dołączyć do organizatora by kilometry sobie nabić ^^

- (2013-01-01 01:58:05)

a natli jak nie pojedzie to ją tatus oskoruje, haha szkoda dziecka

- (2012-12-31 23:25:57)

a jakby jechał antek na wrotkach to też napiszecie?

-- green (2012-12-31 19:31:47)

- Świetny pomysł, popieram i życzę dużo dobrego na Nowy Rok dla Pana Stanisława i wszystkich Mieszkańców Buska-Zdroju

-Bielszczanka (2012-12-31 17:40:43)

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku iszerokiej ścieżki rowerowej Tobie Stasiu i pozostałym uczestnikom życzy BIELSZCZANKA

-ALE POMYSŁ (2012-12-31 16:07:33)

Niech jada polnymi drogami(do tego powstała ścieżka rowerowa,co zające maja się tam wygrzewać),rowerów jeszcze brakowało na drogach w okresie zimowym i w tak ruchliwym okresie jak po długim weekendzie.PORONIONY POMYSŁ!

-miszczu (2012-12-31 14:36:01)

rozkładam wigry i lece

-kwestia zasadnicza (2012-12-31 13:38:54)

a czy mam zabrać szosę czy górala

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry