1 stycznia o godzinie 12 Stanisław Walasek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, rozpocznie nowy sezon rowerowy. Kolarz z Buska od dwudziestu kilku lat wita nowy rok na dwóch kółkach. W tym roku jednak wyjątkowo rusza nie sam, ale z grupą miłośników jazdy na rowerze.
Nie wiadomo jeszcze dokładnie, którędy poprowadzi trasa, być może kolarze pojadą nowo wyremontowaną drogą prowadzącą do Wiślicy. W sumie planują przejechać około 30 kilometrów.

(foto: archiwum)
Skąd pomysł na oryginalny sposób świętowania Nowego Roku? Jak zdradza Stanisław Walasek, pomysł wziął się od piłkarzy Cracovii, którzy zawsze rozpoczynają treningi właśnie w Nowy Rok. Kolarze ruszają spod buskiej pływalni już we wtorek.
Każdy, kto ma ochotę powitać rok 2013 na sportowo, może do nich dołączyć.