swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Komunalizacja buskiego Uzdrowiska coraz bliżej

Dodane: admin Data: 2012-12-05 18:35:47 (czytane: 13861)  Wersja do druku

Podczas obrad, które odbyły się w środę 5 grudnia, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził wniosek do Ministra Skarbu Państwa w sprawie nieodpłatnego przekazania na rzecz województwa świętokrzyskiego pakietu akcji Spółki 'Uzdrowisko Busko Zdrój' S.A.

To kolejny krok na drodze do komunalizacji buskiego uzdrowiska. W związku z przyjętą w październiku przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwałą dotyczącą zgody na przejęcie od Skarbu Państwa buskiego uzdrowiska, Zarząd Województwa planuje wystąpienie do Ministra Skarbu o komunalizację spółki.

uzdrowisko_busko_glosowanie02.jpg

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd zatwierdził treść wniosku oraz - skonsultowane z Zarządem Spółki - założenia do planu rozwoju Spółki „Uzdrowisko Busko Zdrój” S.A. na lata 2012 - 2020. Określono m.in. cele komunalizacji, główne założenia strategiczne oraz planowane najpilniejsze remonty i modernizacje obiektów sanatoryjnych. W najbliższych dniach wszystkie dokumenty zostaną przekazane do Ministerstwa Skarbu Państwa.

/UM/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-do pragmatyka (2012-12-12 01:21:25)

Pan pragmatyk to albo jest z partii która potrafi tylko krytykować albo nie jest z Buska(zapewne z Warszawy) a na pewno nic w życiu nie osiągnął. Te jego przemyślenia to kompletna bzdura. Nie ma żadnej wiedzy i rozeznania co się w Busku dzieje. Nie da się porównać Włókniarza, Wojskowego, Nidy do Uzdrowiska. Każdy z obiektów to inna historia. Włókniarz, Wojskowy oraz Nida to pojedyncze samodzielne obiekty a Uzdrowisko to 6 budynków no i Buskowianka. Kto jak nie Uzdrowisko inwestowało w Włókniarz kiedy był jeszcze w strukturze Uzdrowiska. Poza tym nikt Włókniarzowi nie zabiera dywidendy tylko wszystkie zyski są przeznaczane na rozwój. Wojskowy ma z kolei hojnego właściciela jakim jest MON, który daje pieniądze na wszelkie inwestycje. Nida jest stosunkowo małym obiektem który zaczął się rozwijać dopiero gdy część udziałów trafiła w prywatne ręce. Kiedy idzie się na spacer do Uzdrowiska to widać te zmiany które w ostatnim czasie nastąpiły. Odnowiony Marconi od ul. 1 Maja gdzie zawsze straszyła śmieszna przybudówka. Nowy pawilon przy Krystynie i odnowiona elewacja. Wyprzątnięte z ruder Zbludowice. Porządek i ład wokół Mikołaja.  Wszędzie widać dobrego gospodarza który dba firmę. Trzeba tylko przyjechać i zobaczyć a nie siedzieć przy kompie i oczerniać wszystkich. Każdy z wymienionych Dyrektorów ma swoje zasługi dla Uzdrowiska. Każdy z nich włożył w tą firmę dużo pracy i zrobił tyle na ile warunki w ówczesnych czasach pozwalały. Dlatego można Pana wpis uznać za pomówienie i znieważenie osób które pełniły w tym czasie  funkcje publiczne i Panowie Dyrektorzy albo razem albo każdy z osobna powinni wystąpić o ustalenie autora tych bredni.

--- (2012-12-09 17:30:30)

PRĘDZEJ TO TA PANI O KTÓREJ MOWA POWYŻEJ WYPROWADZI UZDROWISKO W POLE PRACUJĄC NA KILKU ETATACH A NAWET PODOBNO U KONKURENCJI.

-Miecia (2012-12-09 15:46:44)

Prawdą jest,że jeśli Sliwińska nie przejży na oczy to pracownicy wyprowadzą uzdrowisko w pole. Kończą pracę o której komu pasuje,robią co komu pasuje, a tylko udają że im na pracy zależy

-Pracownik (2012-12-09 11:25:59)

co ciekawe prezesi sie zmieniaja ale kilku delikwentow robi tu przekrety od lat. w miedzyczasie zdazyli juz kilka razy zmienic barwy partyjne, stanowiska, zasiadac w radzie, zwiazkach zawodowych, pobudowac domy, zainwestowac w firmy dzieci. mam wrazenie ze sa niezniszczalni, choc kazdy normalnie myslacy manager zrobil by z tym w pierwszej kolejnosci porzadek...

-pragmatyk (2012-12-09 10:44:31)

tak słabego szefa Uzdrowisko nie miało / w ostatnich 50 latach na pewno /. Dokąd
stanowisko szefa nadawane będzie z partyjnego klucza to szansa na sprawne, dynamiczne zarządzanie jest bliska zeru. Można otrzymać albo:
ciepłe kluch, typ dyrektora banku ( oglądającego halę operacyjną przez weneckie lustro ) - A.Szuliga ( lata 70-te XX wieku,
- prawie emeryta pragnącego dotrwać do osiągnięcia wieku - R. Dziekan
- wiecznego podlotka, chaotycznego, marnującego kolejne okazje rozwoju firmy, karierowicza - W.Śliwiński
- bojącego się wszelkich nowości, zachowawczego, wręcz kunktatorskiego T.Oryniak
- czło0wieka bez kwalifikacji ( nie mówię tu o papierkach potwierdzających ukończenie płatnych szkółek sobotnio-niedzielnych ), bezwolne narzędzie w rękach partyjnych wyjadaczy, za to z mocnymi plecami pociotka europosła ( któremu króciutko prowadził biuro europoselskie i to jedyna jego zasługa, która dała mu stanowisko prezesa dużej firmy ).
Problemem nie jest, że Uzdrowisko nie jest prywatne.
Wystarczy zobaczyć na dynamiczny rozwój Włókniarza, Wojskowego, Nidy, aby mieć jasność przekonać się że rozwój firmy zależy głównie od jakości kadr, osobowości naczelnego menadżera. Przywołane firmy rozwijają się w ostatnich latach dynamiczne, widać w nich rękę dobrego gospodarza, możliwość wypracowania środków na przyzwoite pobory.Boję się, że najbliższe lata będą trudne i nie dokona się pod obecnym kierownictwem istotny przełom. Wojtek to bardziej przeciętny a wręcz lichy celebryta. Nikt go nie traktuje poważnie - nawet ci którzy go na to stanowisko postawili. Me wrażenie że mająca monopol na politykę kadrową śp. nieboszczka partia - w latach 76-89 na kierownicze stanowiska stawiała ludzi o niebo lepszych ( choć wydawać by się mogło że nie musiała bo jak wspomniałam miała monopol ). To smutne, że dzisiaj w czasach demokracji, wielu możliwości, przez głupotę decydentów skazuje się taką duża, miastotwórczą firmę w najlepszym wypadku na marazm i lichą wegetację.

-dz (2012-12-07 23:24:28)

A może to ludzie PSL bez naleciałości mafijnych, swoją ciężką pracą unormalizują jakże trudny organizm jakim jest Uzdrowisko SA.Proponuję sięgnąć do włodarzy uzdrowiskiem na przstrzeni minionych 30 lat i dokonać ich uczciwej oceny. W mojej ocenie były to najgorsze kadry kierownicze.Obecnie widać że w Uzdrowisku SA coś rozsądnego zaczyna się robić.Należy jednak uważać bo nie wszystkim jest to na ręke, a jest to grupa i liczna i wpływowa.

-jasnowidz (2012-12-07 17:43:58)

tak będzie wyglądać uzdrowisko, jak ta buda w której obradują darmozjady (na zdjęciu)

-JAn (2012-12-07 15:08:07)

No to wszystko jasne.Uzdrowisko pójdzie drogą Szpitala w Czerwonej Gorze. Czerwona Góra ma 50 mln długu, a dług narastał przez cały czas jak PSL miało udziały własnościowe, tj od około 12 lat. Znowu ci najmniej zarabiający własnymi rękami wygrzebali sobie dół. Co życzyć pracownikom? ....

-Anioł Struż (2012-12-06 21:39:09)

Uważaj bo Ci audyt przeprowadzę.

-marek (2012-12-06 19:42:43)

Może ktoś odważyłby się napisać jaka sytuacja i atmosfera panuje w uzdrowisku i jak ono naprawdę funkcjonuje.Układy i sztuczne stanowiska pracy.

-independent (2012-12-06 14:20:13)

komu jak komu ale uzdrowisku to na zdrowie napewno nie wyjdzie, były już takie przypadki notowane , co prawda nie uzdrowiska. Ale jak to mówią czas pokaże. Szansa jest żeby pokazać co się potrafi.

- (2012-12-06 10:37:19)

No to nareszcie Nasze uzdrowisko

- (2012-12-06 08:06:43)

co to teraz będzie jak Adam pójdzie w ministry. Kto będzie dbał o naszą małą ojczyznę. Panie Marszałku ta warszawa tylko Pana zepsuje. Nie warto lepiej tu pracować na chwałę Świętokrzyskiego.

- (2012-12-05 22:50:50)

a gdzie i jak mozna sie dowiedziec co za wniosek uchwalono jaki bedzie rozwoj jakie remonty mieszkancy buska tez chca wiedziec co zmieni sie w uzdrowisku na lepsze czy na gorsze szary obywatel dowiaduje sie ostatni albo juz po fakcie wszystko bedzie wiedzialo ministerstwo i male grono ludzi a mieszkancy wielkie gowno

-Justynka (2012-12-05 22:00:23)

No to zieloni rozkradną do końca tę firmę do końca. I tak już poprzyjmowali masę ludzi "z partii". Wystarczy zobaczyć na zdjęcia z obrad PSL w busku i o 7.00 stanąć przed zarządem. Te same twarzyczki. Ale może z drugiej strony w końcu odejdą z tej firmy niektóre osoby z zarządu, które psują tę firmę... Zwłaszcza te które pracują na kilka etatów w czasie pracy i na dodatek u konkurencji oraz te wywodzące się ze związków zawodowych.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry