Podczas obrad, które odbyły się w środę 5 grudnia, Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zatwierdził wniosek do Ministra Skarbu Państwa w sprawie nieodpłatnego przekazania na rzecz województwa świętokrzyskiego pakietu akcji Spółki 'Uzdrowisko Busko Zdrój' S.A.
To kolejny krok na drodze do komunalizacji buskiego uzdrowiska. W związku z przyjętą w październiku przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwałą dotyczącą zgody na przejęcie od Skarbu Państwa buskiego uzdrowiska, Zarząd Województwa planuje wystąpienie do Ministra Skarbu o komunalizację spółki.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd zatwierdził treść wniosku oraz - skonsultowane z Zarządem Spółki - założenia do planu rozwoju Spółki „Uzdrowisko Busko Zdrój” S.A. na lata 2012 - 2020. Określono m.in. cele komunalizacji, główne założenia strategiczne oraz planowane najpilniejsze remonty i modernizacje obiektów sanatoryjnych. W najbliższych dniach wszystkie dokumenty zostaną przekazane do Ministerstwa Skarbu Państwa.
/UM/