swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Podatki na 2013 rok w gminie Busko-Zdrój - RETRANSMISJA sesji Rady Miejskiej

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-27 14:58:42 (czytane: 26322)  Wersja do druku

Podczas XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju radni ustalili stawki podatków na 2013 rok. Zapraszamy do oglądania retransmisji z sesji Rady Miejskiej w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV.

Nie przeszedł wniosek radnego Witolda Gajewskiego, który proponował, aby stawki podatku od nieruchomości, środków transportowych, opłaty targowej pozostawić bez zmian.

Stawki podatku od nieruchomości na 2013 rok wzrastają o około 4 % w stosunku do roku 2012. Podobnie wzrosły stawki podatku od środków transportu i opłaty targowej.  Ustalono również  dzienną stawkę opłaty uzdrowiskowej na terenie gminy uzdrowiskowej Busko – Zdrój w wysokości 3,10 zł za każdy dzień pobytu. Obecnie obowiązuje stawka 3 zł.

sesja_miasta.jpg 

Na terenie gminy Busko-Zdrój została wprowadzona opłata od posiadania psów. Stawkę roczną opłaty od posiadania psów ustalono w wysokości 36,00 zł od jednego psa posiadanego przez osobę fizyczną. - czytaj więcej o podatku od psów.

Na mapie gminy Busko pojawią się też dwie nowe ulice:
„Leśna” - położona w Busku na północ od ulicy Langiewicza na działce oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 234 obręb 01,
„Pęczelicka” - w miejscowości Owczary na wschód od ulicy Brzozowej na działkach oznaczonych w ewidencji gruntów numerami: 869 i 873.

Zapraszamy do oglądania retransmisji z sesji Rady Miejskiej w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV.

Godziny emisji: 27.11.2012 - godz. 10.00, 15.30. 20.00

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

-vvv (2013-03-14 19:59:52)

powinno się wprowadzić podatek od głupoty naszych radnych, może wtedy by się nie pchali do koryta i do wódopoju. wstyd darmozjady

-mieszkaniec (2013-02-08 13:33:11)

panowie Bogowie Władcy Buska.
dlaczego mamy płacić za tych którzy mają sklepy w naszych blokach.za moją 600 zł 70 gr mam im dopłacać do biznesów.W moim bloku są dwa obszerne sklepy. W jednym z nich jest kilku podnajmujących trzech różnych b i z n e s m e n ó w .Przez ich opakowania pojemnik zapełnia się w dwie godziny.za to wszystko płacą mieszkańcy bloku,a jest nas 21 rodzin.więc pytam: ile jest branych czynszów za te lokale,kto sprawdził ile ci biznesmeni płaca za śmieci na dodatek kioskarz który prowadzi kiosk na Puławskiego (parking na dole obok administracji) sp.mieszkaniowej codziennie przynosi opakowania i śmieci do naszego pojemnika chodzi o blok Nr.14B przy al Mickiewicza.I co wy na to włodarze.i Bogowie z Buska

-BUS (2012-12-03 13:06:10)

Jakoś nikt nie podnosi sprawy podatku śmieciowego,DLACZEGO U NAS W BUSKU MA BYC 17,00 zl OD OSOBY ,a w Pińczowie 5 zl i co ciekawe te śmieci z Pińczowa trafią na nasze wysypisko do Dobrowody . Jestem za tym aby wszyscy płacili za śmieci ale jeżeli w rodzinie jest 4 osoby a docho netto na rodzinę to 800 zl to wybaczcie ale 68 zl miesięcznie to jest koszt ktory doprowadzi do skrajnej nędzy .NASI RADNI WOGÓLE NIE DBAJĄ O MIESZKANCOW TYLKO O WŁASNĄ KIESZEN >
Panie Burmistrzu zastanów się Pan co Pan robi i kto Panu tak Doradza .

- (2012-12-01 09:10:54)

A nie można wszystkich na właścicieli psów nałożyć opłaty np 10 zł ? Wszelkie zniżki to pole do kombinacji, a Polak lubi kombinować i będą pewnie wszystkie psy porejestrowane na dziadków ze wsi a czasowo będą "mieszkać" w bloku... A tak wogóle do dziękuję radnym - nauczycielom za wspaniałe uchwały, panowie Gajewski, Wąsowicz, Szarliński to chyba największa katastrofa intelektualna...

-do poniżej (2012-11-30 14:21:05)

Zgadza się sprawdziłem.

-do poniżej (2012-11-30 14:20:46)

Zgadza się sprawdziłem.

-bardzo proszę (2012-11-30 08:32:21)

proszę, zastosujcie zniżki dla radnych, a najlepiej to kupować wodę w Sawie - jest taniej

- (2012-11-28 19:41:15)

Dieta spoko ponad tysiak plus dodatki za zasiadanie w komisjach. I oczywiście dostęp do informacji z pierwszej ręki odnoście tego co się będzie działo w Busku (czyt. gdzie iść by sobie lub komuś z rodziny coś załatwić np robotę)

-do poniżej (2012-11-28 14:14:11)

Ty mnie nie rozśmieszaj.Jak mniej jak 1000,to nie kandyduję.Plus komisje,rady i spółki oczywiście.

-- (2012-11-28 13:49:25)

To prawda, dieta radnego powinna pokrywać koszty przejazdów oraz koszt obiadu,wtedy byśmy się wszyscy dowiedzieli ilu jest społeczników, nie byłoby innych apanaży z tytułu zasiadania w radach nadzorczych, w prywatnych firmach nie ma takich rad i doskonale prosperują.

-Kot (2012-11-28 13:44:29)

Jeea! Wprowadzić ZUS dla psów pracujacych i obowiązkową składkę zdrowotno-weterynaryjną.

-do lebiega (2012-11-28 11:45:05)

chwalisz komunę, chwalisz. Tylko jakoś strach się do tego przyznać.

-Lebiega (2012-11-28 08:09:14)

Nawet za komuny wybierań cy nie pobierali takiej kasy jak to się dzieje teraz. Za komun dieta radnego wynosiła równowartość delegacji służbowej a w przypadku krótszych obrad 1/2 delegacji.W przeliczeniu na posiłki wystarczało to na obiad.W przeliczeniu na alkohol na 1 butelkę za ponad 8 godzin pobytu na Sesji a połowa diety na ćwiartkę.Nie do zrozumienia jest to,że radny z tytułu diety zarabia więcej niż pracownik urzędu gminy za cały miesiąc pracy. Nie chwalę komuny ale wówczas dla przykładu naczelnik gminy zarabiał 2 razy tyle niż pracownik gminy dziś Pan wójt potrafi zarobić 7 ,8 albo i 10 razy tyle. Kiedyś jeden z panów na szczęście byłych premierów miał wspomagać polski przemysł i jeździć polonezem szybko przeniósł się na auta zachodnie a polski przemysł wiadomo. Dostojnicy państwowi jak informuje prasa latają samolotami w obce kraje wydajać ogromna kasę na samolotowe podróże ,również w kraju dzieje się podobnie.Zastanówmy się i zróbmy z tym coś. W tym Buskim przypadku podwyżki podatków nie są duże i pewnie konieczne ale woda najdroższa w kraju ale zimy coraz lżejsze nie spalamy tyle koksu węgla a za ciepło płaci się tak samo a nawet wyżej czy ci panowie od kontroli konsumenckiej nie biorą czasem za darmo kasy czy ktoś sprawdza tą wode na zegarach w Zreczu czy istnieje tam kręcenie lodów pytam bo ponoć ta woda jest najdroższa w Polsce.

-BRUNON K(ILLER) BY SIĘ PRZYDAŁ (2012-11-28 00:25:04)

podniosa podatki by ......wydawac na kibel za 360 tysiakow ktorego budowa kosztowala pewnie ze 150 taka prawda

-marko (2012-11-27 22:42:14)

- pomijam cenę kibla, ale on będzie przynosił deficyt (nie wspomnę o niedogodnościach dla klientów), bo powinien stać w "Cielętniku", ja myślę, że jak kogoś przyciśnie to ma szansę dostać jeszcze podwójny mandat za przebieganie przez jezdnię na czerwonym świetle. Tak trzymać.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry