swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Podatki na 2013 rok w gminie Busko-Zdrój - RETRANSMISJA sesji Rady Miejskiej

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-27 14:58:42 (czytane: 26323)  Wersja do druku

Podczas XXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju radni ustalili stawki podatków na 2013 rok. Zapraszamy do oglądania retransmisji z sesji Rady Miejskiej w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV.

Nie przeszedł wniosek radnego Witolda Gajewskiego, który proponował, aby stawki podatku od nieruchomości, środków transportowych, opłaty targowej pozostawić bez zmian.

Stawki podatku od nieruchomości na 2013 rok wzrastają o około 4 % w stosunku do roku 2012. Podobnie wzrosły stawki podatku od środków transportu i opłaty targowej.  Ustalono również  dzienną stawkę opłaty uzdrowiskowej na terenie gminy uzdrowiskowej Busko – Zdrój w wysokości 3,10 zł za każdy dzień pobytu. Obecnie obowiązuje stawka 3 zł.

sesja_miasta.jpg 

Na terenie gminy Busko-Zdrój została wprowadzona opłata od posiadania psów. Stawkę roczną opłaty od posiadania psów ustalono w wysokości 36,00 zł od jednego psa posiadanego przez osobę fizyczną. - czytaj więcej o podatku od psów.

Na mapie gminy Busko pojawią się też dwie nowe ulice:
„Leśna” - położona w Busku na północ od ulicy Langiewicza na działce oznaczonej w ewidencji gruntów numerem: 234 obręb 01,
„Pęczelicka” - w miejscowości Owczary na wschód od ulicy Brzozowej na działkach oznaczonych w ewidencji gruntów numerami: 869 i 873.

Zapraszamy do oglądania retransmisji z sesji Rady Miejskiej w naszej telewizji internetowej Ponidzie.TV.

Godziny emisji: 27.11.2012 - godz. 10.00, 15.30. 20.00

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (49)
     

-marko (2012-11-27 22:39:22)

- pomijam cenę kibla, ale on będzie przynosił deficyt (nie wspomnę o niedogodnościach dla klientów), bo powinien stać w "Cielętniku", ja myślę, że jak kogoś przyciśnie to ma szansę dostać jeszcze podwójny mandat za przebieganie przez jezdnię na czerwonym świetle. Tak trzymać.

- (2012-11-27 22:29:27)

To mamy dwa najdroższe kible w Polsce. Trzeba jakiegoś Fakta zaprosić na pierwszą kupę

-Aga (2012-11-27 22:14:24)

kibel jak ktos nie wie to kosztował 450tys

- (2012-11-27 20:41:31)

By żyło się lepiej i człowiek jest najważniejszy : więcej radarów, droższe mandaty, więcej podatków i podwyżki podatków. Ot i będzie nam lepiej...

-POdnieśli POdatki tylko żeby mieć na kibel za 360 tysięcy (2012-11-27 20:33:19)

kibel pewnie kosztował ze 150tyś a reszte sobie zarobił jakiś szczwany biznesmen no ale tu jest POlska by żyło się lepiej !!!!!!!!!

-maja (2012-11-27 18:59:51)

wielkie dzięki naszym RADNYM nareszcie wzieli się do pracy.

-_ (2012-11-27 16:04:45)

Nie zapominajmy, że pies pracujący w ochronie domu/terenu generuje zysk w postaci oszczędności w zatrudnianiu profesjonalnej firmy ochroniarskiej więc podlega opodatkowaniu czynności cywilnoprawnych z tytułu umowy o ochronę :P

-spacerowicz (2012-11-27 14:17:05)

podatki w górę Trzeba jakoś załatać niegospodarność podczas rewitalizacji ,te słynne już układanie kilka krotne nawierzchni a potem jej zrywanie o kostce na ul Kopernika to już nie wspomnę bo to przekracza granice przyzwoitości a i kibelek z dykty pokryty terakotą za 360 tyś trzeba sfinalizować i tak się to kręci ku chwale naszej Gminy

- (2012-11-27 09:50:44)

Jeżeli pies zarabia jak ktoś pisze niżej to oczywiście składki ZUS i podatek powinien odprowadzać właściciel ;)

-Bezimienny (2012-11-27 07:38:45)

Taaa czyli psy pilnujące gospodarstwa biegające po podwórku (zarabiające na siebie stróżowaniem) trzeba opodatkować? To może jeszcze ZUs zacznijmy odprowadzać w końcu psy pracują.

- (2012-11-26 23:04:51)

myślę że psy w bloku to mają sami zboczeńcy , nie wiadomo co oni tam z nimi wyprawiają

-oo7 (2012-11-26 15:06:17)

Czy to znaczy że samotny 65 letni emeryt, mieszkający w bloku nie musi płacic podatku? Przeciez prowadzi gospodarstwo domowe.

- (2012-11-26 13:22:24)

bhhh

-olo (2012-11-24 11:44:36)

warto w związku z ustawowym zwolnieniem z opłat za posiadanie psa cos wyjaśnić. Otóż ustawa zwalnia z tych opłat osoby powyżej 65 roku życia które to osoby prowadzą samodzielne gospodarstwo domowe. Co to konkretnie oznacza? Otóż nie musi taka osoba mieszkać osobno lecz musi być finansowo niezależna od innych osób.Inaczej musi mieć możliwość samodzielnego utrzymania się / renta, emerytura / Jeśli takiej możliwości nie ma nie jest zwolniona z opłat o których mowa mimi ,że ma powyżej 65 lat. Ciekawe jak magistraccy urzędnicy to interpretują. i jeszcze jedno. Teraz po podjęciu uchwały właściciel psa / zwolniony lub nie zwolniony z opłat / ma obowiązek bez wezwania iść do magistratu i zarejestrować posiadanie zwierza. Jeśli nie zarejestruje to nie zapłaci podatku czym narazi się na sankcje. Ktoś to powinien wyjaśnić ludziom.

-do poniżej (2012-11-24 11:27:28)

osoba powyżej 65 roku życia jest zwolniona na mocy Ustawy z tego podatku ale tylko wtedy jeśli samodzielnie prowadzi gospodarstwo domowe. Jeśli prowadzi to gospodarstwo np z dziećmi nie będzie zwolniona

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry