swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Wesołe przedszkole w Kołaczkowicach

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-08 16:05:40 (czytane: 23413)  Wersja do druku

Tyle prezentów przed mikołajkami? Maskotki, wśród których znalazł się m.in. sympatyczny łoś Maciek, samochody, gry, a nawet łóżeczko dla lalek i oczywiście mnóstwo słodyczy.

A wszystkie zabawki od nie byle jakich gości: marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, starosty buskiego Jerzego Kolarza, burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory, dyrektora ZOPiS Jerzego Radziwolskiego, radnego Rady Miasta Macieja Gawina i wielu innych.

przedszkole_kolaczkowice003.jpg 

przedszkole_kolaczkowice005.jpg 

przedszkole_kolaczkowice006.jpg 

We wtorek 6 listopada w Kołaczkowicach, a dokładnie w tutejszej szkole podstawowej, zostało otwarte „Wesołe Przedszkole”, które jest filią Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju. Było tradycyjne przecięcie wstęgi, do którego zgłosiły się nawet przedszkolaki oraz słodki poczęstunek.

Burmistrz Waldemar Sikora przypomniał, jak ważnym etapem w kształceniu człowieka jest wychowanie przedszkolne. Zapewnił przedszkolaków, że to właśnie w nowym miejscu nauczą się wielu ciekawych rzeczy, wierszyków, piosenek, podstaw języka angielskiego. Obiecał dzieciom, że będą brały aktywny udział w zajęciach teatralnych, taneczno-ruchowo-rytmicznych, w festynach i wycieczkach autokarowych. Przykazał najmłodszym, żeby zawsze byli grzeczni, życzył, by przedszkole stało się dla dzieci najpiękniejszym i jednym z najważniejszych miejsc.

O tym, jak kapitalny wpływ na rozwój dziecka ma nauka w przedszkolu mówił również Adam Jarubas, którego pięcioletni synek zaskakuje rodziców swoją wiedzą i manierami poznanymi właśnie w przedszkolu.

przedszkole_kolaczkowice001.jpg 

przedszkole_kolaczkowice004.jpg 

przedszkole_kolaczkowice002.jpg 

 
Przedszkole powstało w ramach projektu „Wesołe Przedszkole”  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet - IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Do placówki będzie uczęszczać 25 maluchów z dziesięciu sołectw: Kołaczkowice, Janina, Ruczynów, Widuchowa, Kotki, Skorzów, Podgaje, Słabkowice, Służów i Palonki. Dyrektorem placówki jest pani Barbara Szostak, nauczycielkami zaś Barbara Zając, Lucyna Majcherczak i Joanna Zoch.

Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach, które zaakceptowało Projekt, przyznało dofinansowanie ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego w niebagatelnej kwocie 730 tys. zł. Gmina z własnych środków finansowych wydatkowała prawie 150 tys. zł na przygotowanie bazy lokalowej dla tworzonej kołaczkowickiej Filii Przedszkola.

Do 31 sierpnia 2014 roku, czyli przez dwa lata, przedszkole będzie funkcjonowało bezpłatnie.

/KR/

Wkrótce relacja video


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

- (2012-11-08 23:59:28)

Jak się czyta niektóre komentarze, to rzygać się chce. Ludzie , czy jest ktoś taki co by wam dogodził.

-1 (2012-11-08 22:53:08)

przecież to są jakieś jaja a żłobek najbliższy w Pińczowie i w Kielcach, ale widocznie niektóre z pań przedszkolanek (nie nauczycielek!!!) nie mają stosownego wykształcenia a pracy potrzebowały.
Rany kiedy się skończą te znajomości

- (2012-11-08 22:23:59)

Czy ja dobrze czytam że utworzenie tego przedszkola kosztowoło 880 tys.zł.Dla 25 maluchów tzn. 35200 zł. kosztowało stworzenie miejsca w przedszkolu dla jednego dziecka .CZy to prawda?

- (2012-11-08 21:18:09)

Jak za komuny - przecinanie wstęgi, cukierki, kawka, limuzyny, kierowcy itd. A po jaką cholerę tam starosta i burmistrz co jeden by nie wystarczył? Ludzie skończcie z tą ceremoniadą bo już się niedobrze robi od tych gęb wszędzie obecnych

-Rrr (2012-11-08 21:11:51)

Mordy wy moje nienapasione

-miszczu (2012-11-08 20:35:22)

"Tyle prezentów przed mikołajkami? Maskotki, wśród których znalazł się m.in. sympatyczny łoś Maciek, samochody, gry, a nawet łóżeczko dla lalek i oczywiście mnóstwo słodyczy."
A to wszystko, żeby twój ryj na wyborczym plakacie ludzie skojarzyli z "dobroczynnością".

- (2012-11-08 20:20:46)

otoz to ............ wladza innych gmin potrafi a w stopnicy sie nie da.......... tutaj nie moze byc przedszkola bo ZYCH osczedza tylko nie na sobie !!!!!!!!!!!!!1

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry