Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-08 16:05:40 (czytane: 23414) 
Tyle prezentów przed mikołajkami? Maskotki, wśród których znalazł się m.in. sympatyczny łoś Maciek, samochody, gry, a nawet łóżeczko dla lalek i oczywiście mnóstwo słodyczy.
A wszystkie zabawki od nie byle jakich gości: marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, starosty buskiego Jerzego Kolarza, burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory, dyrektora ZOPiS Jerzego Radziwolskiego, radnego Rady Miasta Macieja Gawina i wielu innych.
We wtorek 6 listopada w Kołaczkowicach, a dokładnie w tutejszej szkole podstawowej, zostało otwarte „Wesołe Przedszkole”, które jest filią Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju. Było tradycyjne przecięcie wstęgi, do którego zgłosiły się nawet przedszkolaki oraz słodki poczęstunek.
Burmistrz Waldemar Sikora przypomniał, jak ważnym etapem w kształceniu człowieka jest wychowanie przedszkolne. Zapewnił przedszkolaków, że to właśnie w nowym miejscu nauczą się wielu ciekawych rzeczy, wierszyków, piosenek, podstaw języka angielskiego. Obiecał dzieciom, że będą brały aktywny udział w zajęciach teatralnych, taneczno-ruchowo-rytmicznych, w festynach i wycieczkach autokarowych. Przykazał najmłodszym, żeby zawsze byli grzeczni, życzył, by przedszkole stało się dla dzieci najpiękniejszym i jednym z najważniejszych miejsc.
O tym, jak kapitalny wpływ na rozwój dziecka ma nauka w przedszkolu mówił również Adam Jarubas, którego pięcioletni synek zaskakuje rodziców swoją wiedzą i manierami poznanymi właśnie w przedszkolu.
Przedszkole powstało w ramach projektu „Wesołe Przedszkole” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet - IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.
Do placówki będzie uczęszczać 25 maluchów z dziesięciu sołectw: Kołaczkowice, Janina, Ruczynów, Widuchowa, Kotki, Skorzów, Podgaje, Słabkowice, Służów i Palonki. Dyrektorem placówki jest pani Barbara Szostak, nauczycielkami zaś Barbara Zając, Lucyna Majcherczak i Joanna Zoch.
Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach, które zaakceptowało Projekt, przyznało dofinansowanie ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego w niebagatelnej kwocie 730 tys. zł. Gmina z własnych środków finansowych wydatkowała prawie 150 tys. zł na przygotowanie bazy lokalowej dla tworzonej kołaczkowickiej Filii Przedszkola.
Do 31 sierpnia 2014 roku, czyli przez dwa lata, przedszkole będzie funkcjonowało bezpłatnie.
/KR/
Wkrótce relacja video
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (22) |
-zuzza (2013-02-08 11:03:08)
same uklady w tym przedszkolu nawet ogloszen o prace nie bylo nigdzie wszystko znajomosci az sie nie dobrze robi
- (2012-11-12 21:56:39)
Czyli co przedszkole się skończy gdy skończy się budżet? I później się je sprzeda w atrakcyjnej cenie? Czy tak ma być? Bo taka inwestycja to paranoja, tylko PSL potrafi dla poklasku pieniądze wydawać.A ile dzieci tak z ciekawości przez kolejne lata jest przewidzianych w tym przedszkolu?
-xxx (2012-11-12 14:58:11)
W nawiązaniu do wyjaśnień złożonych do dociekań miki...
Może Pan Gawin w tym dniu miał urlop - to można sprawdzić.
Ale co robił przez trzy tygodnie wcześniej w szkole. Też miał urlop?, Czy może zatrudniony był w firmie, która przygotowywała przedszkole? Kampania wyborcza trwa w najlepsze!!!
- (2012-11-12 08:12:59)
do miki:
Twoja ciekawość zostanie teraz zaspokojona, Pan Gawin w tym dniu miał urlop wypoczynkowy, może więc się lansować prawda??
A swoją drogą nie dogodzi sie wszystkim, pozyskuje się środki unijne, by mieszkańcom było lepiej,ale oczywiście nie wszytkim to odpowiada.Okropność. Jeszcze jedna informacja- budżet w wysokości 730 tys. zł przezxnaczony jest na dwuletnie funkcjonowanie przedszkola, a 150 tys. zł kosztowała adaptacja pomieszczeń pod przedszkole.
-. (2012-11-10 20:31:16)
buractwo pospolite
-Rodowity (2012-11-09 19:35:31)
Do z13.45.49.Nie do końca masz rację.Wola nie za Gierka,Świerczewskiego całe,a Serbinów częściowo.
-miki (2012-11-09 17:11:20)
W odniesieniu do skasowanego komentarza mam również pytanie czy pan Gawin nie powinien czasem być w tych godzinach w pracy zamiast lansować się w mediach. A może pan Jarubas napisał usprawiedliwienie.
-xyz (2012-11-09 16:04:25)
spłaty kredytów Gierka nie były wymagalne w 1980 roku. Były wymagalne znacznie pózniej , chyba do obecnych czasów. Obecne zadłużenie Polski ma się nijak do zadłużenia gierkowskiego, choć trudno te dwa okresy porównywać. Inne były warunki. Na niewątpliwy plus Gierka zaliczyć trzeba to, że chciał przyspieszyć rozwój gospodarczy kraju. A jedynym sposobem tego przyspieszenia były kredyty. Jak się koniunktura na zachodzie popsuła kredyt zaczał być bardzo drogi. Jeszcze do tego Gierek miał do obsłużenia niewyobrażalny dziś socjal / kto pamięta jaki był?/
Można zadać sobie pytanie: czy obecny eksport, PKB itp byłyby możliwe bez Gierkowych czasów? Wątpię. Zresztą zobaczymy ile obecne ekipy zbudują elektrowni, bo to będzie problemem wielkim
I jeszcze jedno. Ile dziś kredytów musielibyśmy zaciągnąć aby być 11 potęgą gospodarczą świata?
-- (2012-11-09 13:45:49)
- za czasów Gierka w Busku Zdroju zbudowano Osiedla: Pułaskiego, Krasickiego (obecnie Andersa), Sikorskiego, część Świerczewskiego, Piłsudskiego. Więc nie były to zmarnowane pieniądze. A w skali kraju tysiące osiedli i zakładów pracy,te zostały sprzedane za bezcen.
- (2012-11-09 12:44:15)
Długi Gierka zostały spłacone dwa tygodnie temu
-do Karmel (2012-11-09 12:28:48)
pewnie nie wiesz ,że długi tzw gierkowskie zostały spłacone. Nie były to długi wielkie. Wynosiły około 20 mld USD. Do roku 1980 jakoś spłacane.Łącznie za czasów Gierka wzięliśmy około 70 mld USD pożyczek, spłaciliśmy około 45 mld. Za te pozyczki coś niecoś zbudowaliśmy. To co udało się sprzedać to kwota przeszło 30 mldUSD. Tak więc, patrząc z perspektywy dzisiejszej czasy Gierka nie były totalna klapa, jak się próbuje nam wmówić. Napewno nie taka jak gospodarka Grecji, Portugalii, Hiszpanii czy Włoch
-Zulus NL (2012-11-09 09:22:47)
Bacha na zdjeciu.... :)
-Karmel (2012-11-09 07:42:03)
W tym przypadku do Burmistrza pretensji nie mam dali to wziął.Kołaczkowice to ośrodek w którym znajdowała się kiedyś gmina Nie dla siebie wziął ale dla dzieci.Mam natomiast uwagę zasadniczą po co mu ta zielona obstawa.Czyżby akurat ci zagłosują na niego wątpię? Wielkie mi halo za komuny otwarcia przedszkola nikt by nawet nie zauważył,były dzieci była szkoła, było przedszkole - normalne.Przedszkoli było tyle ile trzeba - jak grzybów po deszczu.Dziwią mnie kwoty przeznaczone,w przeliczeniu na jednego dzieciaka.Jeśli są one wyższe niż zarabia rodzic miesięcznie a nawet oboje rodziców to skąd jeszcze kasa na bardzo drogie samochody i wysokie wynagrodzenia obecnych na otwarciu dygnitarzy.Obawy moje są uzasadnione.Taka gospodarka i taki domek może pierdyknąć jak Grecki dobrobyt.Z wizji Gierkowskich z dużego zadłużenia pozostały wielkie długi ale pozostały wielkie zakłady.Teraz zadłużenie nasze jest o wiele wyższe a władza fetuje oddanie przedszkola.Władza powinna się wstydzić za to dlaczego tak dużo dużo wcześniej go nie uruchomiła -przynajmniej 10 lat wcześniej.Czy ten radny z Kołaczkowic to dopiero nastał.
-xxx (2012-11-09 07:07:12)
CENZURA usunela moj wpis !!!! Panie marku czego sie Pan boi ????? Jak tylko ktoś napisze "coś" na władzę to natychmiast jest usuwane, gdzie demokracja o którą tak bardzo kiedyś walczył nasz włodarz???
- (2012-11-09 06:06:48)
Jeśli chodzi o te znajomości to niestety prawda ! Jak można inaczej nazwać fakt ze jest tyle bezrobotnych nauczycieli z odpowiednim wykształceniem a prace dostaje emerytowany ?! Co ma już emeryturę ale co tam bezrobocie.
Jeśli chodzi o tą cała otoczkę tez uważam ze szkoda czasu i naszych pieniędzy by za nasze pieniądze bawili sie a zamiast je zainwestować.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.