swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Wesołe przedszkole w Kołaczkowicach

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-08 16:05:40 (czytane: 23414)  Wersja do druku

Tyle prezentów przed mikołajkami? Maskotki, wśród których znalazł się m.in. sympatyczny łoś Maciek, samochody, gry, a nawet łóżeczko dla lalek i oczywiście mnóstwo słodyczy.

A wszystkie zabawki od nie byle jakich gości: marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, starosty buskiego Jerzego Kolarza, burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory, dyrektora ZOPiS Jerzego Radziwolskiego, radnego Rady Miasta Macieja Gawina i wielu innych.

przedszkole_kolaczkowice003.jpg 

przedszkole_kolaczkowice005.jpg 

przedszkole_kolaczkowice006.jpg 

We wtorek 6 listopada w Kołaczkowicach, a dokładnie w tutejszej szkole podstawowej, zostało otwarte „Wesołe Przedszkole”, które jest filią Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju. Było tradycyjne przecięcie wstęgi, do którego zgłosiły się nawet przedszkolaki oraz słodki poczęstunek.

Burmistrz Waldemar Sikora przypomniał, jak ważnym etapem w kształceniu człowieka jest wychowanie przedszkolne. Zapewnił przedszkolaków, że to właśnie w nowym miejscu nauczą się wielu ciekawych rzeczy, wierszyków, piosenek, podstaw języka angielskiego. Obiecał dzieciom, że będą brały aktywny udział w zajęciach teatralnych, taneczno-ruchowo-rytmicznych, w festynach i wycieczkach autokarowych. Przykazał najmłodszym, żeby zawsze byli grzeczni, życzył, by przedszkole stało się dla dzieci najpiękniejszym i jednym z najważniejszych miejsc.

O tym, jak kapitalny wpływ na rozwój dziecka ma nauka w przedszkolu mówił również Adam Jarubas, którego pięcioletni synek zaskakuje rodziców swoją wiedzą i manierami poznanymi właśnie w przedszkolu.

przedszkole_kolaczkowice001.jpg 

przedszkole_kolaczkowice004.jpg 

przedszkole_kolaczkowice002.jpg 

 
Przedszkole powstało w ramach projektu „Wesołe Przedszkole”  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet - IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Do placówki będzie uczęszczać 25 maluchów z dziesięciu sołectw: Kołaczkowice, Janina, Ruczynów, Widuchowa, Kotki, Skorzów, Podgaje, Słabkowice, Służów i Palonki. Dyrektorem placówki jest pani Barbara Szostak, nauczycielkami zaś Barbara Zając, Lucyna Majcherczak i Joanna Zoch.

Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach, które zaakceptowało Projekt, przyznało dofinansowanie ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Społecznego w niebagatelnej kwocie 730 tys. zł. Gmina z własnych środków finansowych wydatkowała prawie 150 tys. zł na przygotowanie bazy lokalowej dla tworzonej kołaczkowickiej Filii Przedszkola.

Do 31 sierpnia 2014 roku, czyli przez dwa lata, przedszkole będzie funkcjonowało bezpłatnie.

/KR/

Wkrótce relacja video


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-zuzza (2013-02-08 11:03:08)

same uklady w tym przedszkolu nawet ogloszen o prace nie bylo nigdzie wszystko znajomosci az sie nie dobrze robi

- (2012-11-12 21:56:39)

Czyli co przedszkole się skończy gdy skończy się budżet? I później się je sprzeda w atrakcyjnej cenie? Czy tak ma być? Bo taka inwestycja to paranoja, tylko PSL potrafi dla poklasku pieniądze wydawać.A ile dzieci tak z ciekawości przez kolejne lata jest przewidzianych w tym przedszkolu?

-xxx (2012-11-12 14:58:11)

W nawiązaniu do wyjaśnień złożonych do dociekań miki...
Może Pan Gawin w tym dniu miał urlop - to można sprawdzić.
Ale co robił przez trzy tygodnie wcześniej w szkole. Też miał urlop?, Czy może zatrudniony był w firmie, która przygotowywała przedszkole? Kampania wyborcza trwa w najlepsze!!!

- (2012-11-12 08:12:59)

do miki:
Twoja ciekawość zostanie teraz zaspokojona, Pan Gawin w tym dniu miał urlop wypoczynkowy, może więc się lansować prawda??
A swoją drogą nie dogodzi sie wszystkim, pozyskuje się środki unijne, by mieszkańcom było lepiej,ale oczywiście nie wszytkim to odpowiada.Okropność. Jeszcze jedna informacja- budżet w wysokości 730 tys. zł przezxnaczony jest na dwuletnie funkcjonowanie przedszkola, a 150 tys. zł kosztowała adaptacja pomieszczeń pod przedszkole.

-. (2012-11-10 20:31:16)

buractwo pospolite

-Rodowity (2012-11-09 19:35:31)

Do z13.45.49.Nie do końca masz rację.Wola nie za Gierka,Świerczewskiego całe,a Serbinów częściowo.

-miki (2012-11-09 17:11:20)

W odniesieniu do skasowanego komentarza mam również pytanie czy pan Gawin nie powinien czasem być w tych godzinach w pracy zamiast lansować się w mediach. A może pan Jarubas napisał usprawiedliwienie.

-xyz (2012-11-09 16:04:25)

spłaty kredytów Gierka nie były wymagalne w 1980 roku. Były wymagalne znacznie pózniej , chyba do obecnych czasów. Obecne zadłużenie Polski ma się nijak do zadłużenia gierkowskiego, choć trudno te dwa okresy porównywać. Inne były warunki. Na niewątpliwy plus Gierka zaliczyć trzeba to, że chciał przyspieszyć rozwój gospodarczy kraju. A jedynym sposobem tego przyspieszenia były kredyty. Jak się koniunktura na zachodzie popsuła kredyt zaczał być bardzo drogi. Jeszcze do tego Gierek miał do obsłużenia niewyobrażalny dziś socjal / kto pamięta jaki był?/

Można zadać sobie pytanie: czy obecny eksport, PKB itp byłyby możliwe bez Gierkowych czasów? Wątpię. Zresztą zobaczymy ile obecne ekipy zbudują elektrowni, bo to będzie problemem wielkim

I jeszcze jedno. Ile dziś kredytów musielibyśmy zaciągnąć aby być 11 potęgą gospodarczą świata?

-- (2012-11-09 13:45:49)

- za czasów Gierka w Busku Zdroju zbudowano Osiedla: Pułaskiego, Krasickiego (obecnie Andersa), Sikorskiego, część Świerczewskiego, Piłsudskiego. Więc nie były to zmarnowane pieniądze. A w skali kraju tysiące osiedli i zakładów pracy,te zostały sprzedane za bezcen.

- (2012-11-09 12:44:15)

Długi Gierka zostały spłacone dwa tygodnie temu

-do Karmel (2012-11-09 12:28:48)

pewnie nie wiesz ,że długi tzw gierkowskie zostały spłacone. Nie były to długi wielkie. Wynosiły około 20 mld USD. Do roku 1980 jakoś spłacane.Łącznie za czasów Gierka wzięliśmy około 70 mld USD pożyczek, spłaciliśmy około 45 mld. Za te pozyczki coś niecoś zbudowaliśmy. To co udało się sprzedać to kwota przeszło 30 mldUSD. Tak więc, patrząc z perspektywy dzisiejszej czasy Gierka nie były totalna klapa, jak się próbuje nam wmówić. Napewno nie taka jak gospodarka Grecji, Portugalii, Hiszpanii czy Włoch

-Zulus NL (2012-11-09 09:22:47)

Bacha na zdjeciu.... :)

-Karmel (2012-11-09 07:42:03)

W tym przypadku do Burmistrza pretensji nie mam dali to wziął.Kołaczkowice to ośrodek w którym znajdowała się kiedyś gmina Nie dla siebie wziął ale dla dzieci.Mam natomiast uwagę zasadniczą po co mu ta zielona obstawa.Czyżby akurat ci zagłosują na niego wątpię? Wielkie mi halo za komuny otwarcia przedszkola nikt by nawet nie zauważył,były dzieci była szkoła, było przedszkole - normalne.Przedszkoli było tyle ile trzeba - jak grzybów po deszczu.Dziwią mnie kwoty przeznaczone,w przeliczeniu na jednego dzieciaka.Jeśli są one wyższe niż zarabia rodzic miesięcznie a nawet oboje rodziców to skąd jeszcze kasa na bardzo drogie samochody i wysokie wynagrodzenia obecnych na otwarciu dygnitarzy.Obawy moje są uzasadnione.Taka gospodarka i taki domek może pierdyknąć jak Grecki dobrobyt.Z wizji Gierkowskich z dużego zadłużenia pozostały wielkie długi ale pozostały wielkie zakłady.Teraz zadłużenie nasze jest o wiele wyższe a władza fetuje oddanie przedszkola.Władza powinna się wstydzić za to dlaczego tak dużo dużo wcześniej go nie uruchomiła -przynajmniej 10 lat wcześniej.Czy ten radny z Kołaczkowic to dopiero nastał.

-xxx (2012-11-09 07:07:12)

CENZURA usunela moj wpis !!!! Panie marku czego sie Pan boi ????? Jak tylko ktoś napisze "coś" na władzę to natychmiast jest usuwane, gdzie demokracja o którą tak bardzo kiedyś walczył nasz włodarz???

- (2012-11-09 06:06:48)

Jeśli chodzi o te znajomości to niestety prawda ! Jak można inaczej nazwać fakt ze jest tyle bezrobotnych nauczycieli z odpowiednim wykształceniem a prace dostaje emerytowany ?! Co ma już emeryturę ale co tam bezrobocie.
Jeśli chodzi o tą cała otoczkę tez uważam ze szkoda czasu i naszych pieniędzy by za nasze pieniądze bawili sie a zamiast je zainwestować.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry