swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Najwięcej na Ponidziu

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-05 14:13:52 (czytane: 17462)  Wersja do druku

15 tysięcy 139 złotych, 8 groszy tyle pieniędzy w tym roku zebrano podczas trzynastej kwesty, którą 1 i 2 listopada zorganizowano na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju. Niestety, nie udało się pobić rekordu, na który wszyscy bardzo liczyli.

Zebrana suma jest nieco mniejsza od tej z poprzedniego roku, kiedy w puszkach znalazło się w sumie 17 tysięcy 362 złotych i 89 groszy. Wtedy kwestowano jednak aż trzy dni. Nie ma jednak co narzekać, biorąc bowiem pod uwagę deszczową pogodę i panujący kryzys można mówić o sporym sukcesie.

kwesta_wyniki001.jpg 

 

kwesta_wyniki003.jpg 

kwesta_wyniki004.jpg

kwesta_wyniki007.jpg
 

W tym roku do kwesty przyłączyło się około 200 osób m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, starosta Jerzy Kolarz, przewodnicząca miejsko-gminnej rady Justyna Nurek, burmistrz Waldemar Sikora, radni, liderzy buskich samorządów, członkowie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Jak zawsze przy pięciu cmentarnych bramach stali harcerze, którzy zawsze bardzo chętnie pomagają podczas kwesty. Trzeba przyznać, że nikt nie przeszedł obojętnie wobec zbierających datki na renowację zabytkowych nagrobków. Każdy dorzucił coś od siebie. Znany przedsiębiorca Marian Kopała zasilił puszki kwestujących kilkoma banknotami 100 i 200 złotowymi, zachęcając innych do wsparcia kwesty. Tu liczy się bowiem każda złotówka.

kwesta_wyniki002.jpg 

kwesta_wyniki005.jpg 

kwesta_groby005.jpg 

kwesta_wyniki006.jpg 


Z kwesty bardzo zadowolony jest prezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju Leszek Gadawski, który serdecznie dziękuje wszystkim hojnym darczyńcom. Szczególne podziękowania kieruje do komendantów buskiego hufca hm. Adama Gadawskiego i hm. Teresy Leszczyńskiej, harcerzy, wszystkich kwestujących, a także drukarni Stemag za przygotowanie naklejek i Mateuszowi Bałabańskiemu z firmy „Mad Studio” za bezpłatne wykonanie banerów. Bez pomocy wielu osób kwesta w ogóle nie byłaby możliwa. I chyba wszystkich ucieszy wiadomość, że to właśnie podczas kwesty w Busku zebrano najwięcej pieniędzy na całym Ponidziu!

/KR/

Czytaj również artykuł:  Dni pełne zadumy (fotoreportaż)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

-artur (2012-11-06 16:30:02)

Cóż za inteligent dokonał ostatniego wpisu! Sens, logika, ortografia. Takich uczonych obecnie potrzeba, zwłaszcza w Busku.

- (2012-11-06 07:46:51)

a ja powiem tylko tyle ze te 15 tyś to pujdzie na omiecienie z kurzu nagrobków lub nagrobka jak w busku mamy kibel za ponad 3000000zł

-on (2012-11-05 23:15:55)

a co o tym sądzi OLO ?chętnie przeczytam jakiś głupi komentarz.

- (2012-11-05 17:29:12)

jak Syn Dyrektora nie zauważył harcerzyki nie zbierają na kontenery tylko na renowację nagrobków.

-SYN DYREKTOR (2012-11-05 17:18:10)

A na co ta kwesta jest zbierana? Bo jak zauważyłem to na cmentarzu nic się nie robi. Kontenery te, które stoją na cmentarzu zawsze zapełnione.

Może by w tym roku wypadałoby alejki asfaltowe dokończyć, bo trochę deszczu i lakierki w błocie.

Kasę zbierać to każdy chętny ale może by te harcerzyki pokazały klasę i chociaż z raz posprzątały na cmentarzu.

- (2012-11-05 16:59:23)

Brawo.... Zuchy i Harcerze zawsze można na Was liczyć

-p (2012-11-05 15:18:23)

bo na ponidziu mieszkaja ciemniaki ktrore utrzymuja kieszenie ksiezy i tu jest ta dobroc dla innych jeszcze sie nie przejechali na dobroci ludzkiej

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry