Najwięcej na Ponidziu
2012-11-05 14:13:52

15 tysięcy 139 złotych, 8 groszy tyle pieniędzy w tym roku zebrano podczas trzynastej kwesty, którą 1 i 2 listopada zorganizowano na cmentarzu parafialnym w Busku-Zdroju. Niestety, nie udało się pobić rekordu, na który wszyscy bardzo liczyli.


Zebrana suma jest nieco mniejsza od tej z poprzedniego roku, kiedy w puszkach znalazło się w sumie 17 tysięcy 362 złotych i 89 groszy. Wtedy kwestowano jednak aż trzy dni. Nie ma jednak co narzekać, biorąc bowiem pod uwagę deszczową pogodę i panujący kryzys można mówić o sporym sukcesie.

kwesta_wyniki001.jpg 

 

kwesta_wyniki003.jpg 

kwesta_wyniki004.jpg

kwesta_wyniki007.jpg
 

W tym roku do kwesty przyłączyło się około 200 osób m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, starosta Jerzy Kolarz, przewodnicząca miejsko-gminnej rady Justyna Nurek, burmistrz Waldemar Sikora, radni, liderzy buskich samorządów, członkowie Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Jak zawsze przy pięciu cmentarnych bramach stali harcerze, którzy zawsze bardzo chętnie pomagają podczas kwesty. Trzeba przyznać, że nikt nie przeszedł obojętnie wobec zbierających datki na renowację zabytkowych nagrobków. Każdy dorzucił coś od siebie. Znany przedsiębiorca Marian Kopała zasilił puszki kwestujących kilkoma banknotami 100 i 200 złotowymi, zachęcając innych do wsparcia kwesty. Tu liczy się bowiem każda złotówka.

kwesta_wyniki002.jpg 

kwesta_wyniki005.jpg 

kwesta_groby005.jpg 

kwesta_wyniki006.jpg 


Z kwesty bardzo zadowolony jest prezes Towarzystwa Miłośników Buska-Zdroju Leszek Gadawski, który serdecznie dziękuje wszystkim hojnym darczyńcom. Szczególne podziękowania kieruje do komendantów buskiego hufca hm. Adama Gadawskiego i hm. Teresy Leszczyńskiej, harcerzy, wszystkich kwestujących, a także drukarni Stemag za przygotowanie naklejek i Mateuszowi Bałabańskiemu z firmy „Mad Studio” za bezpłatne wykonanie banerów. Bez pomocy wielu osób kwesta w ogóle nie byłaby możliwa. I chyba wszystkich ucieszy wiadomość, że to właśnie podczas kwesty w Busku zebrano najwięcej pieniędzy na całym Ponidziu!

/KR/

Czytaj również artykuł:  Dni pełne zadumy (fotoreportaż)





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12680