swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Cynowy jubileusz PODiDN.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-29 15:15:58 (czytane: 20236)  Wersja do druku

Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju funkcjonuje w naszym mieście od 2002 roku czyli już 10 lat. 26 października w sali koncertowej sanatorium „Marconi” odbyło się spotkanie, podczas którego świętowano cynowy jubileusz Ośrodka.

W konferencji, podczas której przedstawiono i podsumowano dziesięć lat pracy Ośrodka, uczestniczyli m.in. starosta buski Jerzy Kolarz z wicestarostą Stanisławem Klimczakiem, burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, wójtowie sąsiednich gmin, dyrektorzy placówek oświatowych, sympatycy i znawcy oświaty.

podin001.jpg 

Wszystkich serdecznie przywitała dyrektor PODiDN Jolanta Maślicha, która zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną Ośrodka, a także działania realizowane przez placówkę. Dyrektor zapewniała, że dąży do tego, aby w nowatorski sposób doskonalić nauczycieli, którzy mają dzisiaj sporą konkurencję, jeśli chodzi o media elektroniczne. Ważne jednak, by ciągle dbać o kontakt z uczniem.

Jolanta Maślicha przyjęła gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów m.in. od przedstawiciela wojewody świętokrzyskiego czy przedstawiciela kuratora oświaty. Z gratulacjami przybył również prekursor i współtwórca Ośrodka Lucjan Defratyka. Dyrekcji i pracownikom Ośrodka odśpiewano głośne „100 lat”.

podin002.jpg 

podin003.jpg 

podin005.jpg 

podin004.jpg 

Po części oficjalnej na scenie zaprezentował się zespół „Zlepce” działający przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, którego opiekunem jest pani Anna Masłowska.

/KR/
 
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-no, no... (2012-10-30 21:02:42)

[b] ...aby kandydat na dyrektora szkoły miał specjalistyczne studia z zakresu zarządzania placówką szkolną... [/b]
znaczy się, by takie studia skończył?

-P (2012-10-30 20:58:50)

olo - oczywiscie zgadzam się z Tobą. Ale całego systemu nie naprawisz od tak, ani Ty ani nikt. to dlugi proces. zyczmy wszystkim nam zeby wygladalo to jak z Twojego opisu. na chwile obecna nalezy przyklasnac placówkom doskonalacym nauczycieli, ze w ogole są. Jakakolwiek aktywizacja, lepsza jest od bierności. - P

-olo (2012-10-30 20:48:00)

Kierunki nauczycielskie są dziś na każdej nawet powiatowej uczelni. Skąd tam wzięli się fachowcy od wykładania dość skomplikowanych zagadnień choćby z metodyki nauczania? Przecież to powinni być także praktycy. Otóż takich nie ma

Podnieśliśmy sobie sztucznie ilośc studiujących kosztem potęznej inflacji dyplomów wyższej uczelni. Niektórzy żartują, że łatwiej dziś o dyplom licencjacki niz o prawo jazdy. Cos w tym jest

Zadziwia ,że wobec tej marności szkół rodzice nie wywierają presji na władze w sprawie poprawy jakości nauczania i wychowania. To powinna być presja mądra, stanowcza i realna. Bo władze miejskie jakościa pracy placówek szkolnych zajmują się chyba wcale. Najwyżej kwestią remontu czy węgla na zimę. Czego rodzice powinni się wg mnie domagać? A np konkursami na stanowisko nauczyciela. Zatrudnianiem nauczycieli czasowym a nie dożywotnim. Obowiązkiem podnoszenia kwalifikacji przez wychowawców swoich dzieci. No i corocznej , profesjonalnej oceny wyników pracy nauczycieli. Oczywiście ich praca powinna być przyzwoicie wynagradzana.

Rodzice powinni się domagać mądrej współpracy i koordynacji ze szkołami takich placówek jak BSCK, biblioteki, klubu sportowego itp. Ktoś w Busku to koordynuje?Ktoś to ogarnia swoim umysłem?

Rodzice powinni domagać się aby kandydat na dyrektora szkoły miał specjalistyczne studia z zakresu zarządzania placówką szkolną. Taki kandydat powinien przedstawić autorskie opracowanie funkcjonowania szkoły. Ktoś o tym myśli w Busku zwanym tez Buskiem Zdrojem?

Administracja samorządowa nadzorująca szkoły powinna pomyśleć nad modelem relacji szkoła - rodzice. Piszę modelem bo trzeba tu kilku partnerów od poradni wychowawczych, policji, sądu rodzinnego po magistrat. Ciężko taki model opracować?
Wreszcie wywiadówki teraz inaczej nazywane. Po co to. Arkusz ocen ucznia powinien być stale dostępny dla rodzica poprzez internet. A raz w tygodniu podobnie powinien np przez godzinę być dostępny nauczyciel. Tak trudno to zorganizować?

-P (2012-10-30 20:19:26)

Faktem jest ze u nas w kraju wszedzie rączka-rączke myje. Nie tylko w szkolnictwie. Jestem nauczycielka i wiem ze dyrektorzy czasem wysylaja nas na rozne szkolenia, lecz mnie osobiscie zdarzylo mi sie wziac udzial dobrowolnie w szkoleniu ktorego tematy mnie interesowa. Uwazam ze bez tego typu inicatyw na pewno LEPIEJ NIE BEDZIE. Trzaba aktywizowac nauczycieli, poszerzac ich swiatopoglad i umiejetnosci.. Taki nauczyciel z wiejskiej szkoly, w jaki sposob ma sie rozwijac? Sam nieczesto jest skory do podnoszenia kwalifikacji, jednak w trosce o nasz mlodziez, tą najuboższą, chyba warto zastanowic się czy to na prawdę takie bezsensu? lecz kazdy ma prawo mieć wlasne zdanie.Pozdrawiam - P

-nauczycielka z 30 letnim stażem pracy (2012-10-30 16:13:25)

olo BRAWO WYJĄTKOWI SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM uczelnie może niekoniecznie wypuszczają kadry nieprzygotowane raczej dyrektorzy buskich szkół zatrudniają rodzinę i znajomych, a nie fachowców wiem to z autopsji pozdrawiam

-olo (2012-10-30 10:42:14)

Nie jest tajemnicą, że system kształcenia nauczycieli jest u nas na bardzo niskim poziomie. Po prostu uczelnie wypuszczają tzw masówkę nie dbając o jakość. Tak wyedukowany nauczyciel sam z własnej woli raczej się nie dokształca. Nie ma też systemu wymuszającego rzeczywiste podnoszenie kwalifikacji. Jeśli do tego dodamy zapaść obowiązków wychowawczych szkół, fatalny system oceny ucznia i mnóstwo papierów które muszą / dla asekuracji administracji szkolnej/ przygotowywać nauczyciele mamy obraz. Szkoły nie potrafią skutecznie współpracować z rodzicami, marnie tkwia w środowisku. Samorządy za nasze pieniądze próbują temu przeciwdziałać czyli zastępują państwo tworząc min PODIKN.Skutek ich działalności raczej znikomy ale propagandowo bywa nagłaśniany.

-Kasia (2012-10-29 20:06:50)

www.podidnbusko.pl

-Nauczycielka (2012-10-29 19:59:31)

A mnie nawet bawią takie anonimowe komentarze,zazdrosnych ludzi. Mierna to jest taka postawa. Pani Dyrektor zawdzięczam wiele. To cudowna i mądra osoba. gratuluje sukcesów. Oby tak dalej!

-? (2012-10-29 17:50:02)

Mizerny jest poziom tego ośrodka.
Ani prekursor Pan Defratzka specjalista od PO ani Pani Maslicha nie maja jakiegos dorobku naukowego

- (2012-10-29 16:53:54)

a co ten ośrodek robi i komu pomaga

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry