swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Cynowy jubileusz PODiDN.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-29 15:15:58 (czytane: 20237)  Wersja do druku

Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju funkcjonuje w naszym mieście od 2002 roku czyli już 10 lat. 26 października w sali koncertowej sanatorium „Marconi” odbyło się spotkanie, podczas którego świętowano cynowy jubileusz Ośrodka.

W konferencji, podczas której przedstawiono i podsumowano dziesięć lat pracy Ośrodka, uczestniczyli m.in. starosta buski Jerzy Kolarz z wicestarostą Stanisławem Klimczakiem, burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, wójtowie sąsiednich gmin, dyrektorzy placówek oświatowych, sympatycy i znawcy oświaty.

podin001.jpg 

Wszystkich serdecznie przywitała dyrektor PODiDN Jolanta Maślicha, która zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną Ośrodka, a także działania realizowane przez placówkę. Dyrektor zapewniała, że dąży do tego, aby w nowatorski sposób doskonalić nauczycieli, którzy mają dzisiaj sporą konkurencję, jeśli chodzi o media elektroniczne. Ważne jednak, by ciągle dbać o kontakt z uczniem.

Jolanta Maślicha przyjęła gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów m.in. od przedstawiciela wojewody świętokrzyskiego czy przedstawiciela kuratora oświaty. Z gratulacjami przybył również prekursor i współtwórca Ośrodka Lucjan Defratyka. Dyrekcji i pracownikom Ośrodka odśpiewano głośne „100 lat”.

podin002.jpg 

podin003.jpg 

podin005.jpg 

podin004.jpg 

Po części oficjalnej na scenie zaprezentował się zespół „Zlepce” działający przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, którego opiekunem jest pani Anna Masłowska.

/KR/
 
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

- (2012-11-02 22:07:19)

Ale burmisc i starosta to wieśnioki

-nauczyciel (2012-11-01 22:13:59)

juleczku jak ci tak żle to zmień zawód i zostań nauczycielem.

-xxx (2012-10-31 22:56:24)

Znikają niektóre wypowiedzi. Czyżby były niewygodne? Dlaczego?

-olo (2012-10-31 13:23:08)

Pani dyrektorce PODiDN ku pamięci

Szanowna Pani. Zciekawością przejrzałem Państwa strone internetową, choć z trudem do niej dotarłem. Wnoszę z tego oglądu ,że jesteście potrzebni i przydatni.Więc życzę sukcesów

Mam przy okazji prośbę. Oto portal zamieścił fotoreportaż z uroczystości otrzęsin i ślubowania uczniów w Korczynie. Z fotografii jasno wynika brak podstawowej wiedzy grona i kierownictwa tej szkoły o tym czym jest godlo, czym flaga państwowa, jak powinny być prezentowane itp. Czegoś tak
niestarannego w prezentacji najważniejszych symboli naszego Państwa dawno nie widziałem. Prośba jest zatem następująca. Proszę zrobić tym niestarannym i niestety niedouczonym przyzwoity kurs w sprawie postępowania z godłem i flaga,

z wyrazami szacunku

jak wyżej: olo

-mk (2012-10-31 12:01:52)

Jak czytam niektóre komentarze nauczycieli z błędami ortograficznymi to wstyd mi za nich

-* (2012-10-31 11:29:02)

kto na Boga Ojca wpadł na pomysł aby strone tego ośrodka zakamuflować i zaszyfrować literami ,, PODiDN,,. Kto wie co to znaczy? Dlaczego nie można wejśc na tą stronę z wyjatkowo nieudanej strony umigu. Brawa Panie Burmistrzu za wyjatkowo nieporadną prezentację magistratu i miasta w internecie.

-xyz (2012-10-31 10:37:15)

mało wymagający od szkoły rodzice mają efekt w postaci średniactwa. Pakuja pieniądze w korepetycje ale boja się cokolwiek powiedzić ,, bo się na dziecku będzie nauczyciel mścił,, Więc z własnej wygody mają niedouczone i niedokształcone dzieci. W sam raz na zmywak do Lądka albo na marna uczelnie Marketingu i Owego gdzie za 500 zł kwartalnie mają sznsę kupić dzieciakowi dyplom o zerowej wartości. I tez do Lądka się może przydać. Marni rodzice nie będą naciskać na władze aby się zajęły poziomem szkół, bo nie kumaja gdzie są robieni w banie.. Wciska im się gadki - szmatki jak szkoła ładnie pomalowana, jakie jasełka wystawiła ale o tym że dzieciak ledwo pisze i czyta ani słowa. Dziecko z wadą. Szkoła super.

-julek (2012-10-31 08:46:33)

po prostu nauczyciele nie chcą zmian bo tak im jest wygodnie, nie chce im się pracować, przecież aby coś zmienić trzeba trochę się natrudzić, ale po co? nie lepiej popierdzieć w stołek 4 godziny dziennie spoglądając co chwilę na zegarek ile jeszcze do końca i heja do domu... a pensje naprawdę nie małe za 4godziny dziennie razy 5 dni w tygodniu razy cztery tygodnie to daje 80 godzin pracy. do tego wszystkie soboty, niedziele wolne, święta ferie i dwa miesiące wakacji WOLNE !!! a pensja normalnie za 12 miesięcy nie za 8. Ja 80 godzin pracuję w 10 dni nie mam wolnych niedziel ani wakacji muszę tyrać i nie jestem wcale mniej wykształcony niż nie jeden nauczyciel... Nauczyciele mają naprawdę komfortowe warunki a mimo to nie chce im się nic zmieniać na lepsze bo po co się wytężać, i proszę mi nie mówić że tak nie jest bo tak jest mieszkałem kilka lat pod jednym dachem z nauczycielką więc wiem jak wygląda dzień tydzień i rok nauczyciela, Napisałbym więcej na temat tego środowiska ale niestety muszę wracać do codziennych obowiązków bo przecież nie jestem nauczycielem :-)

-Jan (2012-10-31 00:08:38)

wezcie ludzie!!! taka przyjemna uroczystosc!!! taki fajny osrodek i pani dyrektor a wy tu pitu pitu o ***ach nie na temat!!!

-olo (2012-10-31 00:01:37)

nieprawda. Wiele można zmienić lub wprowadzić wyłącznie tu, w Busku. Oczywiście potrzeba do tego solidnego wsparcia magistratu. Jednak najpierw potrzebny jest pomysł. Kilka takich przedstawiłem. Mam jednak świadomośc ,że środowisko nauczycielskie zmianom raczej jest niechetne. A zmianom które wymusza nowa jakośc tymbardziej.I w tym środowisku rozmowa o realnych rzeczach z reguły nie będzie dotyczyła poprawy jakości pracy nauczyciela a bardziej warunków. I tak wszelkie pomysły, unowocześnienia raczej nie wywołają zainteresowania. Co się tam sadzić powie ktoś, świata nie zmienimy, systemu nie naprawimy. Ciekawe środowisko ta oświata. Zmiany nigdy nie wychodziły z tego srodowiska lecz były wciskane z zewnątrz

-Ja (2012-10-30 23:03:58)

Ktoś tutaj już wspomniał: systemu nie zmienisz, nowych zasad nie wprowadzisz, zatem warto korzystać z oferowanych i dostępnych możliwości. Ja też jestem zwolenniczką pokoju na świecie, to nie znaczy, że pojade do Afganistanu wbijać białą flagę. Zejdzmy na ziemie, mówmy o realnych rzeczach i stanie na dzień dzisiejszy. za X lat pradopodobnie będzie inaczej, lepiej.

-do zwolennik (2012-10-30 22:44:02)

tu nie chodzi o szkolenie ale o specjalistyczne np podyplomowe studia.Takie gdzie będą podstawy prawa, zarządzania finansami,administrowania obiektami szkolnymi,bezpieczeństwa młodzieży ,współpracy z administracją samorządową,organizacji szkoły i wiele innych wynikających z obowiązków dyrektora placówki. A także specjalistyczne dot współpracy z rodzicami , z organizacjami społecznymi
reagowania w sytuacjach kryzysowych, współpracy z mediami, współpracy z sądami itp. Podczas takich studiów powinny byc wyjazdy do najlepszych placówek szkolnych także za granicą

-Gość (2012-10-30 22:03:35)

A z tego co wiem Pani dyrektor jest specjalistką w tej dziedzinie

-zwolennik (2012-10-30 21:54:18)

I tu kolo sie zamyka; np takie szkolenia oferuje PODIDN.

-olo (2012-10-30 21:29:45)

studia to np podyplomowe studia zarządzania placówką oświatową. Przecież do zarządzania szkołą trzeba nieco innych umiejętności niż np nauczania fizyki czy historii

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry