swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Co z tą toaletą?

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-17 15:27:57 (czytane: 53632)  Wersja do druku

Najpóźniej w połowie listopada w naszym mieście zostanie uruchomiona publiczna toaleta. Jak na razie trwają prace na zewnątrz obiektu polegające na przygotowaniu bezpiecznego i komfortowego podejścia. Nowy sanitariat będzie wyposażony w sumie w osiem kabin, trzy dla kobiet, trzy dla mężczyzn i dwie dla osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o osobne wejścia dla pań i panów. Toaleta będzie czynna od szóstej rano do 20 w zimie i do 22 w okresie letnim. Już dziś wiadomo, że każdy chcący załatwić tu swoje, ludzkie przecież, potrzeby, będzie musiał zapłacić złotówkę.

toaleta001.jpg 

toaleta002.jpg

toaleta007.jpg

toaleta003.jpg 

Jak tłumaczy burmistrz Waldemar Sikora, miasta nie stać na toaletę bezpłatną. Sanitariat został zlokalizowany na rogu ulicy Kopernika przy światłach. Jest to, zdaniem burmistrza, dobry teren, gdyż nie powoduje kolizji z zagospodarowaniem strefy wokół obiektu. Co więcej toaleta znajduje się niedaleko ciągu dwóch najładniejszych ulic w naszym mieście, Mickiewicza i Kopernika, łączących część zdrojową z miastem. Ponadto działka jest własnością gminy, dzięki czemu łatwiej o budowę. Koszt nowo wybudowanego sanitariatu to około 360 tysięcy złotych. Toaletę z parku, która dla przypomnienia kosztowała około 300 tysięcy, planuje się przenieść do części zdrojowej na ulicę 1 maja lub postawić przy cmentarzu. Ostatecznej decyzji jednak jeszcze nie podjęto.

Miejmy nadzieję, że nowo budowany sanitariat nie wzbudzi takich kontrowersji, jakie towarzyszyły aktualnie działającej toalecie, stojącej w rynku.

 /K.R./

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (77)
     

-olo (2012-10-21 22:04:49)

Podsumuję swoje zdanie w tej sprawie bo przypisuje mi się bógwico. A ja:

- nie wypowiadam się nt lokalizacji tego
przybytku. Twierdzę natomiast, że ta
lokalizacja powinna byc
przedyskutowana z użytkownikami
kubelka czyli mieszkańcami Buska.
Tego wymagał zdrowy rozsądek. Brak
takiego przedyskutowania jest
symptomem stylu pracy magistratu a
nie np gównianej sprawy

- nie wypowiadam się nt kosztów
obiektu. To nie moja sprawa. Taki
obiekt jeśli ma być jedną z wizytówek
miasta powinien kosztować.Czy kibel
to wizytówka? Oczywiście to obraz
władzy i mieszkańców

- podkreślam: szczeglnie krytykuję dwie
sprawy. Po pierwsze fatalny projekt
tego obiektu . Po drugie fatalny styl
w jakim czyjeś marne gusta zostały
arbitralnie narzucone ogółowi. Jeśli
o projekt idzie jest banalny,
kiczowaty można twierdzić nieudolny
Obiekty publiczne powinny budować
tożsamość miasta. Busko mimo tylu
inwestycji nie dorobiło się od czasów
Marconiego niczego co tworzyłoby
interesująca tożsamość miasta. I zanosi się ,że nic w tej sprawie się nie zmieniWinię za to władze obecne i poprzednie / bo knoty poprzednie straszą/

- należało, przypominam , ogłosić konkurs, przedstawić trzy najlepsze projekty, poddać je pod publiczny osąd a potem rozpisać przetarg. Burmistrz tego nie czyniąc narzucił miastu na lata swoją estetyke kształtowania przestrzeni publicznej

- dlaczego o tym piszę? Bo w kolejce czekają inne obiekty równie marne, kiczowate, obce otaczającej ich przestrzeni, nie wyróżniające miasta a wprost przeciwnie unufikujące je do poziomu lokalnych miasteczek. To są w mojej ocenie działania niedopuszczalne

-;) (2012-10-21 04:13:11)

Olo jak zwykle wszystko źle. Akurat z kiblem powiem tak: miejsca lepszego nie byliście w stanie wybrać niż nowe centrum, ale że kawałek budynku kosztował 360 tyś to totalny wał. Koszt budowy takiego sanitariatu to góra 80 tyś. za 360 buduję się 2 piętrowy dom, tym bardziej że działka była wasza. Składam doniesienie do prokuratury. NIK was przebada złodzieje, 360 tyś za taki kawałek budynku... Śmierdzi wałem na kilometr.

-Pilny obserwator (2012-10-20 22:04:17)

Rozpędź się dobrze OLO i ***nij w ścinę łbem, nic ci już innego nie pomoże

- (2012-10-20 18:27:38)

Jak nigdy teraz pod postem ola podpisuje się obydwiema rekami.

-olo (2012-10-20 17:01:34)

ten obiekt ujawnia fatalny styl zarządzania buskimi sprawami. Mądra władza wywołałaby debatę gdzie ten , w końcu istotny dla każdego przybytek zlokalizować. Następnie mądra władza ogłosiłaby konkurs architektoniczny na taki obiekt. Tak jak to robią w innych miastach. Następnie mądra władza zaprosiłaby mieszkańców miasta do wyboru ich zdaniem najlepszej oferty. Potem oczywiście przetarg itp

Mądra władza uczyniłaby to sprawą publiczną bo takowa jest. Mądra władz dzieli się ze społeczeństwem zarządzaniem miastem.

Niestety jeden czy dwu ludzi pozbawionych gustu i architektonicznego oka oraz wyobrażni ,, obdarowało,, miasto na dziesiątki lat straszydłem. Podobnie jak z dobudówką do Marconiego, podobnie jak z straganami w parku itp.
Ci ludzie którzy takie prezenty miastu zrobili są przekonani że mają rację tylko lud ich nie rozumie

Co robic z tym szkardziejstwem? Wydaje się że trzeba to obsadzić jakąś pnącą roślinnościa. To najtańszy i najbardziej skyteczny sposób na zakrycie szpetoty. Ale problem pozostaje Równie nieudany jest projekt hali targowej. Tam tez, o ile wiem, żadnych konkursów projektowych nie było, bo i po co. Stara się ta władza za wszelką cenę upodobnić miasto i uzdrowisko do estetyki Chmielnika, Staszowa czy Jędrzejowa tych marnych zapyziałych miasteczek. Proponuję więcej śmiałości. Np dobudować piętro do Marconiego,

-wykiwany podatnik (2012-10-20 12:25:08)

do obywatela i podatnika.zgadzam się z tobą to w 100%wina nas wszystkich a dokładnie znieczulicy na to co dzieje się tutaj w naszym mieście.Prosty przykład z brzegu :stary dworzec PKS ile razy zrywali i lali nawierzchnię by w końcu położyć kostkę ,te słynne już lanie dywaników asfaltowych po kilkanaście razy na tej samej ulicy i zrywanie ich w następny dzień .Teraz można pytać po co ta szopka ano po to by za każdą nową bezsensowną pracę można było zapłacić z naszych publicznych pieniędzy ,a zlecający to mógł ponownie skasować ,,ustawowe" 10% od kosztów do swoje kieszeni. Teraz widać powody dla czego tak chętnie ta sama robota jest wykonywana po kilka razy z tym samym efektem. Ci którzy zostali wybrani jak piszesz by na służyć niestety wybrali drogę perfidnego dojścia do kasy państwowej kosztem naszej głupoty i lenistwa

-- (2012-10-20 10:43:04)

- teraz należy zakończyć te wywody, wygląd rzecz gustu, miejsce nietrafione, równie dobrze można było ten przybytek zbudować na Łowiskach

- (2012-10-20 09:13:52)

Nie rozumiem jak mozna stawiac takie paskudztwa, przez takich "rzadzicieli" polska zawsze będzie postrzegana jak kraj trzeciego świata daleeeko na wschodzie.

- (2012-10-19 22:49:32)

najtanszy bylby model turecki tj. dziura w betonie i zaglebienie na stopy i rzniemy na kucaco taki byl dawniej jak ktos pamieta na placu targowym i bylo oki trybuna ludu lub slowem ludu sie dupsko podcieralo i wszystko w dol lecialo

-buszczanin (2012-10-19 21:56:39)

a jak mnie przyciśnie na rynku i w drodze do kibla czerwone światło zatrzyma to co? Chyba się posram. trochę złe miejsce

-buszczanin (2012-10-19 21:40:40)

a jak mnie przyciśnie na rynku i w drodze do kibla czerwone światło zatrzyma to co? Chyba się posram. trochę złe miejsce

- (2012-10-19 20:50:51)

Już nam wspaniałe rondo zafundowali gdzie dziś rano auto by mi bałwan rozbił na obcych numerach jadący od PKP. Zatrzymałem cymbała i mówię mu że niestety to jest rondo i ja mam pierwszeństwo - on na to że jeszcze takiego cuda nie widział, a znak przegapił.... Teraz kibel w centrum budują i wiem dlaczego bo większość radnych jest ze wsi i tam gdzie stanie to leje więc na środku będzie najlepiej. Nie można było tego cuda gdzieś za SAMem pobudować?

- (2012-10-19 19:42:30)

ludzie nie mają gdzie mieszkać a tu kibel za 360tys. porazka. Nawiasem mówiąc w Chmielniku jest bardzo ładny szalet i darmowy!!!!

- (2012-10-19 18:14:59)

aleś się napalił na ten kibel, a co mówią na to lekarze?

-do Ana (2012-10-19 14:30:03)

może i byłas w takich miejscach z rozdziawiona gębą. Chodzi o to aby podobne miejsca powstawały u nas. Jest z tym problem ponieważ styl narzuca średniactwo co to sracz uważqa za coś gorszego, co gdzie się tylko srywa i szybko ucieka. Setki lat chodzenia za stodołę a zima do obory zrobiło swoje.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry