swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do koñca roku 189 dni Imieniny: £ucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Kamienne nagrobki na cmentarzu przy ko¶ciele p.w. ¦w. Leonarda zosta³y wyczyszczone.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-01 11:17:58 (czytane: 19658)  Wersja do druku

Z inicjatywy Oddzia³u Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Busku-Zdroju przy wspó³pracy z ks. Tadeuszem Szlachta, proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej p.w. NP NMP w Busku-Zdroju, decyzj± ¦wiêtokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, przeprowadzone zosta³y w miesi±cach: sierpieñ, wrzesieñ prace zwi±zane z czyszczeniem i impregnacj± kamiennych nagrobków znajduj±cych siê na cmentarzu przy zabytkowym ko¶ciele p.w. ¦w. Leonarda.

kosciolek001.jpg

kosciolek002.jpg



Serdecznie dziêkujê Panu Alfredowi Staniszewskiemu z Radomia za profesjonaln± poradê w zakresie zabezpieczenia nagrobków.

Dziêkujê Pañstwu Nowickim, Ma³gorzacie i Zdzis³awowi, w³a¶cicielom firmy SYNTETYK z Buska-Zdroju, za nieodp³atne przekazanie preparatów do czyszczenia i impregnacji. Firma SYNTETYK jest importerem profesjonalnej chemii kamieniarskiej. Do prac przy kamiennych nagrobkach wykorzystano produkty bioaktywne najnowszej generacji, które nie ingeruj± w strukturê kamienia, tym samym zachowuj± jego naturalne w³a¶ciwo¶ci i piêkno. Dziêkujê Panu Zdzis³awowi Nowickiemu za pomoc przy wykonywanych pracach oraz pracownikom, Panom Krzysztofowi Kra¶niak oraz £ukaszowi Gajda.

kosciolek003.jpg

kosciolek004.jpg

Podziêkowania za pomoc przy myciu nagrobków kierujê równie¿ dla Komendanta Powiatowego Pañstwowej Stra¿y Po¿arnej w Busku-Zdroju, Pana Kazimierza ¦cibi³o wraz z pracownikami.

kosciolek006.jpg

kosciolek007.jpg



Dziêkujê cz³onkom i sympatykom Oddzia³u TOnZ za okazan± pomoc przy wykonywanych pracach, w tym w szczególno¶ci : Panu Sebastianowi Motyl, Pani Aleksandrze Imosa, Panu Henrykowi Nurek, Pani Stanis³awie Sarneckiej oraz Panom Mateuszowi i Andrzejowi Lorencik.


Prezes Zarz±du
Oddzia³u Towarzystwa Opieki nad Zabytkami
w Busku-Zdroju
Justyna Nurek

 

  • Wiadomo¶ci z regionu
  • Aktualno¶ci
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2012-11-09 14:33:24)

co do ostatniego komentarza - prace zosta³y wykonane nieodp³atnie !!!!!!!!!!!! jak równie¿ ¶rrodki zosta³y przekazane nieodp³atnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

- (2012-10-05 23:05:51)

Je¿eli chodzi o renowacjê, to czy panowie z foto maja odpowiedni sprzêt? Bo jako¶ to wygl±da jakby Heniek opryskiem popryska³ i kasê wzi±³. Proszê fachowców renowatorów i sanepid o wyja¶nienie czy to jest robione zgodnie ze sztuk± Ale pewnie mój post zniknie dziêki P.Ciszewskiemu

-bobo (2012-10-05 20:50:37)

ludzie wasza dyskusja nie dotyczy tematu, ktory mowi o myciu zabytkow. idzcie na forum i tam gadajcie o tych ***ach. macie pretensje do wszystkich na okolo., a sami nic nie robicie, tylko krytykujecie. wystarczy sie zainteresowac i zaraz odkryjecie w jai sposob wy mozecie pomoc

-xyz do smerfa (2012-10-05 20:32:33)

smerfie a na jakiej podstawie administracja samorz±dowa ma Tobie pracê za³atwiaæ? Skoñczy³o siê. Nie masz roboty tzn nie potrafisz sam sobie za³atwiæ, znaczy jeste¶ cienias. Takie czasy mój drogi smerfie.W poprzednim ustroju mog³e¶ pyszczyæ, i¶c na skargê do komitetu. Teraz ka¿dy sobie sterem , zaglem i okrêtem.

- (2012-10-05 16:18:58)

brawo smerf ¶wiêta racja

-smerf (2012-10-05 15:25:27)

Ja pytam czy w³adza w Busku tylko potrafi za³atwiæ miejsca praca dla samej siebie??? Katastrofa na rynku pracy jest najwiêkszym wyk³adnikiem i efektem pracy burmistrzów, starostów itd. W Busku jak nie jeste¶ bratem marsza³ka, cz³onkiem PSL-u lub osob± sprawuj±c± w³adzê nie masz szans na prze¿ycie i znalezienie pracy...

- (2012-10-04 09:32:23)

czego pajacu usuwasz wpisy czy¿by by³y dla ciebie te¿ niewygodne

-kikus (2012-10-03 21:47:32)

ja uzyje praslowianskiego zdania. sa trzy lasy na swiecie: las vegas, las palmas i las winiarski, pozdrooo

-olo (2012-10-03 13:12:13)

ze mn± burmistrz W±sowicz nie musia³ siê komunikowaæ.Powinien, to wynika z jego obowi±zków komunikowaæ siê ze spo³eczeñstwem zwanym tez elektoratem. Komunikowaæ to nie to samo co przekazywaæ informacjê / np poprzez Goñca czy naradami róznymi /. Burmistrzowie innych miast znakomicie korzystaja z medium jakim jest internet Opanowali te rózne ,, pytania do burmistrza,, ,, burmistrz na czacie,,
,,konsultujemy zadanie X,, i dziesi±tki podobnych. Dziêki tej formie komunikacji spo³eczno¶c miejscowa zwana tubylcami ma poczucie udzia³u w sprawowaniu w³adzy, poczucie w³ywu na decyzje tej w³dzy, czuje siê upodmiotowiona w procesie sprawowania w³adzy. W±sowiczowi nikt powa¿nych zarzutów merytorycznych nie czyni³. Przegra³ nie z lepszym. Przegra³ sam ze soba w czym brak komunikacji by³ zasadniczym.

Byæ mo¿e tego sobie szanowni nie uzmys³awiacie

-to ju¿ wiadomo~!!!! (2012-10-03 12:20:24)

Burmistrz W±sowicz przegra³ wybory, bo nie skomunikowa³ siê z olo!!

-abe (2012-10-03 09:07:16)

je¶li to prawda, ¿e ta kobita pracuje teraz w MPGK to tylko kwestia czasu i firma ta skoñczy jak PKS. Pozdrawiam pracowników MPGK i poznacie co to za fachowiec.

-wygoda (2012-10-03 07:14:01)

najlepiej nic nie robiæ, nie staraæ siê, nie zas³ugiwaæ, albo byæ odpornym na nieludzkie gadanie

-olo do poni¿ej (2012-10-02 20:59:54)

Jest generalnym problemem buskiej w³adzy niechêæ do komunikowania siê ze spo³eczeñstwem np poprzez ten portal. Nie wiem dlaczego siê boja? Bo nie s±dzê aby nie mieli nic do powiedzenia. Nie s±dzê te¿ aby nie by³o ¿adnych pytañ Pani Nurek uczyni³a wy³om w tym murze milczenia.

Naiwna buska w³adza nie wie ¿e tylko poprzez komunikacjê z mieszkañcami mo¿e zbudowaæ sobie korzystny wizerunek. Wielokrotnie o tym wspomina³em poprzedniemu burmistrzowi. Zaci±³ siê, zacuka³ i ani s³owa. Nied³ugo trzeba by³o na efekty czekaæ. W dzisiejszych czasach internet a nie zebrania wiejskie sa najwa¿niejszym forum wymiany pogl±dów miêdzy w³adz± a spo³eczeñstwem. Wiedz± o tym burmistrzowie organizuj±cy debaty, czaaty, fora dyskusyjne, zg³aszanie pytañ i dziesi±tki podobnych. W Busku ca³e kierownictwo magistratu wody w usta nabra³o. Prawdopodobnie wziêli przyk³ad z Burmistrza. Je¶li tak, z³y to przyk³ad

- (2012-10-02 20:01:51)

Pani przewodnicz±ca mo¿e to nie jest odpowiednia strona do tego ale je¶li ju¿ pani tak szczegó³owo odpowiada to proszê mi odpowiedzieæ w jaki sposób dosta³a pani pracê w MPGK je¶li nie ma tam wolnych etatów i gdzie tu pani godno¶æ i jaki daje pani przyk³ad i czy nie znalaz³a by pani tam miejsca dla pracowników pks z którego pani jak tchórz uciek³a

- (2012-10-02 19:48:22)

Pani Nurek pobiera rocznie prawie 25 tys diety za pe³nion± funkcjê, wiêc mo¿e po¶wiêciæ kilka chwil na kontakt z mieszkañcami gminy poprzez internet. A to ¿e udziela odpowiedzi jest jak najbardziej OK!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorz±dowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Miêdzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbêdzie siê w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyci±ga mi³o¶ników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ kulturalnych w regionie. Sprawd¼cie program tegorocznego festiwalu.




Wróæ do góry