swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste otwarcie mieszkania kontraktowego dla bezdomnych.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-19 11:11:38 (czytane: 16464)  Wersja do druku

5 września 2012 roku zapisze się na długo w pamięci tych wszystkich, którzy tego dnia wzięli udział w uroczystym otwarciu mieszkania kontraktowego dla czterech bezdomnych mężczyzn przy ul. Kościuszki 11a w Busku-Zdroju.

Osoby te realizują Indywidualny Program Wychodzenia z Bezdomności w ramach projektu systemowego „Zainwestuj w siebie – zmień własną przyszłość” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. 

 dom_bezdomnych003.JPG

W uroczystości otwarcia placówki udział wzięli: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba, Burmistrz  Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek, Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz wielu innych znamienitych gości w tym sponsorzy, dzięki hojności których można było wykonać prace remontowe budynku.

Gości przywitała Dyrektor MGOPS w Busku-Zdroju Zofia Guz i przybliżyła zgromadzonym krótką historię tego przedsięwzięcia. Po poświęceniu murów obiektu, którego dokonał proboszcz parafii pw Najświętszej Marii Panny ks. Tadeusz Szlachta nastąpił kulminacyjny moment tej podniosłej uroczystości – przecięcie wstęgi. Aktu tego dokonali oprócz zaproszonych władz, bezdomni mieszkańcy mieszkania kontraktowego. Następnie wojewoda, burmistrz i starosta w krótkich wystąpieniach wyrazili swoją opinię na temat celowości uruchomienia tego typu obiektu.

dom_bezdomnych001.JPG



Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej wręczyli mieszkańcom mieszkania kontraktowego praktyczne upominki w postaci zestawu obiadowego, kawowego i czajnika bezprzewodowego. Po oficjalnym przecięciu wstęgi zgromadzeni goście oprowadzeni zostali po wyremontowanych pomieszczeniach budynku. Następnie uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na poczęstunek, w trakcie którego zaprezentowano na slajdach historię powstawania placówki. Całą uroczystość filmowała Regionalna Telewizja Kielce. W wywiadach bezdomni opowiadali swoje życiowe historie.

dom_bezdomnych002.JPG 

Mieszkanie kontraktowe jest jednym z etapów programu wychodzenia z bezdomności. Ten etap skierowany jest do osób zmotywowanych do zmiany trybu życia, oczekujących na przydział samodzielnego mieszkania. Celem tych działań jest odzyskanie i utrzymanie przez osobę bezdomną pełnej samodzielności życiowej. Mieszkanie kontraktowe przyznane jest osobom zachowującym już od dłuższego czasu abstynencję, posiadającym źródło dochodu i w dalszym ciągu kontynuującym Program. Ma służyć reintegracji społecznej i zawodowej osób wychodzących z bezdomności.

 

Źródło: www.mgops.busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-oo7 (2012-09-19 13:25:05)

Kontraktowe czyli jakie? Na rok, a potem wynocha na bruk?!

-lolo (2012-09-19 13:12:57)

O i pan starosta był !

-olo (2012-09-19 11:30:52)

ileż to osób chce się ogrzać w tym strumieniu dobroci. Dobroci naszej władzy kochanej co to zrobiła nadzwyczajną rzecz. Trochę skromności. A Pani Wojewodzina nie w pracy?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry