swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Spotkanie z Marszałkiem w Młynach.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-18 11:47:47 (czytane: 25131)  Wersja do druku

12 września 2012 r. w Młynach z inicjatywy Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się spotkanie dotyczące perspektyw rozwoju miejscowości Młyny oraz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

W spotkaniu wziął udział Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz radni Rady Miejskiej w Busku - Zdroju, członkowie Klubu Radnych „Moja Gmina - Moje Miasto” Marek Rafał Gręda, Danuta Prędka, Janusz Ciba i Maciej Gawin.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. znana śpiewaczka operowa Roma Owsińska z mężem Ryszardem, sołtysi - Beata Pabis, Dariusz Koźbiał Jacek Wach (V - Prezes Zarządu Gminnego PSL, oraz Rafał Paradziej V- Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Busku - Zdroju, Łukasz Nowak i Wojciech Łukasik tworzący nową alternatywną grupę działającą na rzecz rozwoju gminy Busko - Zdrój, mieszkańcy i grupa młodzieży z terenu całej gminy.

marszalek002.jpg 

marszalek001.jpg



Radny Marek Gręda podziękował Marszałkowi Adamowi Jarubasowi za dotychczasowe ogromne wsparcie udzielane naszej gminie w tym samej miejscowości Młyny (remont strażnicy).

Marszałek Jarubas przedstawił obecną sytuację w województwie Świętokrzyskim
szczególnie działania które, mogą przyczynić się do rozwoju miasta i Gminy Busko - Zdrój, oraz zmian, które mogą zaistnieć w Uzdrowisku Busko - Zdrój (komunalizacja uzdrowiska).

marszalek003.jpg



Dyskusja przebiegała w miłej atmosferze, podjęto decyzje o kontynuowaniu podobnych zebrań.

Podczas spotkania zasadzono ozdobne drzewka a całość zakończono ogniskiem i smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z KGW w Młynach.

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

- (2012-09-18 19:58:18)

ciekawy jestem co naprzykład olo zrobił dla naszego regionu.

-jkjkkkkjjjj (2012-09-18 19:56:55)

Tą wieś to powinni wziąć pług 4 skibowy i zaorać!!!!!!!!!!!!!!!!!

-xxxxxxxxxxxx (2012-09-18 19:52:32)

Ale wchodzą w du...e, w Młynach miała być druga Bilcza,(za czasów Wąsowicza),więc może jak bądą tak wchodzić dalej w du..e,to teraz powstanie.

- (2012-09-18 19:38:23)

Jasiu w PRL była propaganda PZPR I KPZR

-jas (2012-09-18 19:19:23)

Propaganda PSL jak w PRL

-olo (2012-09-18 18:51:27)

Nie mam nic przeciwko takim spotkaniom, nawet jak przypominaja PRL. Mam jednak przypuszczenie, że tu nic konkretnego o Młynach nie ustalono ani uzgodniono. Tu się Młyny nie liczą. Przypuszczam że nadwyrężony wizerunek PSL wymaga zabiegów ocieplających więc się takowe czyni. Oczywiście za pieniądze podatnika, niekoniecznie sympatyka tej partii. Ale może mi się wydaje? Może moje wrodzone malkontenctwo przysłania mi prawidłowy ogląd spraw? Liczę , że ktoś z uczestników może puści tu parę i dowiemy się jakie to świetlane perspektywy przed Młynami się otwierają. Warto tez zapamiętać kto ta szopkę / ciągle przypominam że mogę się mylić / zorganizował.

- (2012-09-18 17:43:59)

To jest całe Busko! Kto by co nie robił to jest źle! Najlepiej drodzy internauci jest siąść przy klawiaturze i krytykować każdego. Nie patrzy się na zaangażowanie ludzi, tylko dalej go kije. Faktycznie, najprościej nic nie robić.

-kpina (2012-09-18 17:39:56)

Brat Jarubasa w Powiatowym Urzędzie pracy i radni Ciba i Gawin dadzą mieszkańcom Buska prace oraz zadbają o rozwój miasta pod przywództwem jaśnie nam panującego marszałka- MACIE MÓJ GŁOS

- (2012-09-18 16:41:37)

pytam po co on przyjechal do mlyn przeciez ten czlowiek nic dla tej miejscowosci nie zrobil,moze robi poparcie dla kolarza w wyboreach na prezesa. Radny Greda niech sie zajmie praca sluzbowa a nie polityka

- (2012-09-18 15:52:07)

No to bedzie w Młynach most taki jak w Korczynie

-ekonom (2012-09-18 13:00:01)

PRL wiecznie żywy! Przyjechała władza wojewódzka, spotkała się przy herbatce i paluszkach z miejscowymi aktywistami. Wymieniono kilka pustych choć na pozór mądrych zdań czego wymaga protokół dyplomatyczny, uściśnięto prawice i pstryknięto pamiątkowe zdjęcia. Po czym każdy udał się w swoją stronę w mniemaniu, że oto zrobiono wielki krok do....?
Takie spotkania odbywały się cały PRL i nic z tego nie wynikało, władza robiła to co góra im kazała, a spotkania z ludem miały tylko głaskać maluczkich, że oto oni też na coś mają wpływ i uczestniczą w rządzeniu. Podobnie się dzieje w III RP, zresztą trudno by było inaczej, gdy dziś aktorami tych przedstawień są potomkowie pilni uczniowie poprzednich decydentów. Władza robi co chce, nie jest w żaden sposób ani kontrolowana ani rozliczana z haseł i zobowiązań które czyni w okresie wyborów i na podobnych spotkaniach. To wszystko to pic na wodę fotomontaż.
Gdyby prywatni właściciele w ten sposób działali, tak bezpłciowo marnowali pieniądze, czas i energię to by szybko poszli z torbami. A że ekonomia prywatna i państwowa rządzi się tymi samymi zasadami, dlatego nasza rzeczywistość kierowana w opisany w artykule sposób schodzi na dziady coraz bardziej.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry