Spotkanie z Marszałkiem w Młynach.
2012-09-18 11:47:47

12 września 2012 r. w Młynach z inicjatywy Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich odbyło się spotkanie dotyczące perspektyw rozwoju miejscowości Młyny oraz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.



W spotkaniu wziął udział Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz radni Rady Miejskiej w Busku - Zdroju, członkowie Klubu Radnych „Moja Gmina - Moje Miasto” Marek Rafał Gręda, Danuta Prędka, Janusz Ciba i Maciej Gawin.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. znana śpiewaczka operowa Roma Owsińska z mężem Ryszardem, sołtysi - Beata Pabis, Dariusz Koźbiał Jacek Wach (V - Prezes Zarządu Gminnego PSL, oraz Rafał Paradziej V- Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Busku - Zdroju, Łukasz Nowak i Wojciech Łukasik tworzący nową alternatywną grupę działającą na rzecz rozwoju gminy Busko - Zdrój, mieszkańcy i grupa młodzieży z terenu całej gminy.

marszalek002.jpg 

marszalek001.jpg



Radny Marek Gręda podziękował Marszałkowi Adamowi Jarubasowi za dotychczasowe ogromne wsparcie udzielane naszej gminie w tym samej miejscowości Młyny (remont strażnicy).

Marszałek Jarubas przedstawił obecną sytuację w województwie Świętokrzyskim
szczególnie działania które, mogą przyczynić się do rozwoju miasta i Gminy Busko - Zdrój, oraz zmian, które mogą zaistnieć w Uzdrowisku Busko - Zdrój (komunalizacja uzdrowiska).

marszalek003.jpg



Dyskusja przebiegała w miłej atmosferze, podjęto decyzje o kontynuowaniu podobnych zebrań.

Podczas spotkania zasadzono ozdobne drzewka a całość zakończono ogniskiem i smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z KGW w Młynach.


 

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12351