swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-17 11:32:28 (czytane: 17322)  Wersja do druku

Przestronne gabinety lekarskie, dodatkowe pomieszczenia dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyremontowana poczekalnia dla pacjentów oraz nowoczesne wyposażenie medyczne przychodni – to wszystko, to atuty zmodernizowanego Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie, który uroczyście otwarto 12 września 2012 r.

Gospodarz uroczystości Mariusz Klimczyk dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju oficjalnie powitał przybyłych na uroczystość gości. Przybliżył rozmach prac inwestycyjnych, które objęły m.in. rozbudowę budynku o dodatkowe skrzydło, jego nadbudowę, wyodrębnienie lokalu mieszkalnego, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej oraz teleinformatycznej. To nie jedyne prace wykonane w ramach modernizacji ośrodka. Dodatkowo zamontowano nowy zbiornik na gaz płynny, wykonano chodniki, wymieniono ogrodzenie oraz zakupiono wyposażenie do gabinetów przychodni.

dobrowoda_osrodek002.jpg



Gospodarz uroczystości podziękował władzom gminy za zaangażowanie i wsparcie podczas modernizacji ośrodka. Sięgnął pamięcią do roku 2002, kiedy to pod kierownictwem Stanisława Świądra utworzony został społeczny komitet remontu przychodni w Dobrowodzie. Lokalna społeczność ofiarowała środki finansowe na rzecz ośrodka, co więcej, uczestniczyła w pracach remontowych. Słowa podziękowania za zaangażowanie i wzorowe wypełnianie swoich obowiązków dyrektor skierował również do pracowników przychodni w Dobrowodzie.

Burmistrz Waldemar Sikora wskazał na wysoki standard i komfortowe warunki, w których będą leczeni pacjenci. – W nowych warunkach i z dobrą obsługą lekarską łatwiej będzie pacjentom wrócić do zdrowia i dobrej kondycji – zaznaczył. Szczególne słowa podziękowania skierował do dyrektora Mariusza Klimczyka gratulując mu dobrego gospodarowania środkami finansowymi, dzięki czemu możliwy był remont ośrodka. Burmistrz podziękował również wszystkim zaangażowanym w modernizację przychodni. Przypomniał o pracach nad projektem technicznym remontu odcinka głównej drogi w Dobrowodzie - biegnącej obok ośrodka, który usprawni dostęp do przychodni i poprawi poziom bezpieczeństwa na tym obszarze.

dobrowoda_osrodek001.jpg



Po przecięciu symbolicznej wstęgi ksiądz Andrzej Peroń proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie udzielił obecnym błogosławieństwa i poświęcił budynek przychodni, po czym zaproszono gości do zwiedzenia ośrodka.

Podczas oficjalnego otwarcia Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie obecni byli również m.in.: Jerzy Kolarz starosta buski, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Henryk Radosz, Mariusz Sobowski zastępca dyrektora ds. lecznictwa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Zbigniew Pietraszewski zastępca dyrektora ds. finansowych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Wojciech Legawiec prezes Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój SA, Roman Sobczak komendant Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Kazimierz Ścibiło komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Józef Żurek Prezes Zarządu PSS „Społem"  , Kazimierz Socha Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroj, członkowie Rady Społecznej przy SP ZPOZ Busko-Zdrój, radni, sołtysi, a także mieszkańcy Dobrowody i sąsiednich sołectw.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-Mieszkanka Dobrowody (2012-09-17 20:16:33)

To zasługa Wąsowicza i szkoła w Dobrowodzie i ośrodek

-ada (2012-09-17 18:21:25)

Oprócz kibla na światłach działanie obecnego pana burmistrza to jeszcze wycięcie ok. 400 drzew na ul. Kopernika. Innych inwestycji na razie brak. Brawo!

- (2012-09-17 17:41:48)

A pan doktor?Dziękujemy!!!!

-emil (2012-09-17 16:56:39)

- a jedzonko na koniec było ?

- (2012-09-17 15:10:15)

Brak u obecnej władzy wizji, poki co otwiera to co bylo w trakcie realizacji, przetargu, projektu i oczywiście dobrze ze to robi. Mam nadzieję ze obecna ekipa wytyczy sobie jakieś cele, plany inwestycyjne, bo samorzad wymaga kontynuacji, a poki co w nastepnej kadencji nie bedzie czego kontynuowac Do tej pory chyba jedna samodzielna od początku inicjatywa to kibel na swiatlach z plyt OSB, a chyba nie o taka wizje rozwoju gminy chodzi.

-... (2012-09-17 14:59:47)

Wasowicz wracaj --

-do autorki tekstu. (2012-09-17 14:51:03)

O Panu Wąsowiczu pani zapomniała?? Był na otwarciu, nawet przemawiał. Przygotował wszystko Wąsowicz. Sikora się lansuje nie tu gdzie trzeba. Niech otwiera swoje inwestycje. Tylko pytanie co oprócz kibla otworzy??

- (2012-09-17 13:32:55)

Bardzo dobrze że ośrodek wyremontowali, teraz kadra lekarzy i pielęgniarek rusza do pracy w nowoczysnych i przyjaznych warunkach. Szkoda, że w innych wsiach nie ma takich ośrodków, tylko trzeba do miasta jeździć i całymi godzinami na Sądowej wyczekiwać.

- (2012-09-17 12:29:07)

Którzy członkowie Rady Społecznej ZOZ ? Bo ja zaproszenia nie otrzymałem.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry