swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-09-17 11:32:28 (czytane: 17323)  Wersja do druku

Przestronne gabinety lekarskie, dodatkowe pomieszczenia dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyremontowana poczekalnia dla pacjentów oraz nowoczesne wyposażenie medyczne przychodni – to wszystko, to atuty zmodernizowanego Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie, który uroczyście otwarto 12 września 2012 r.

Gospodarz uroczystości Mariusz Klimczyk dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju oficjalnie powitał przybyłych na uroczystość gości. Przybliżył rozmach prac inwestycyjnych, które objęły m.in. rozbudowę budynku o dodatkowe skrzydło, jego nadbudowę, wyodrębnienie lokalu mieszkalnego, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej oraz teleinformatycznej. To nie jedyne prace wykonane w ramach modernizacji ośrodka. Dodatkowo zamontowano nowy zbiornik na gaz płynny, wykonano chodniki, wymieniono ogrodzenie oraz zakupiono wyposażenie do gabinetów przychodni.

dobrowoda_osrodek002.jpg



Gospodarz uroczystości podziękował władzom gminy za zaangażowanie i wsparcie podczas modernizacji ośrodka. Sięgnął pamięcią do roku 2002, kiedy to pod kierownictwem Stanisława Świądra utworzony został społeczny komitet remontu przychodni w Dobrowodzie. Lokalna społeczność ofiarowała środki finansowe na rzecz ośrodka, co więcej, uczestniczyła w pracach remontowych. Słowa podziękowania za zaangażowanie i wzorowe wypełnianie swoich obowiązków dyrektor skierował również do pracowników przychodni w Dobrowodzie.

Burmistrz Waldemar Sikora wskazał na wysoki standard i komfortowe warunki, w których będą leczeni pacjenci. – W nowych warunkach i z dobrą obsługą lekarską łatwiej będzie pacjentom wrócić do zdrowia i dobrej kondycji – zaznaczył. Szczególne słowa podziękowania skierował do dyrektora Mariusza Klimczyka gratulując mu dobrego gospodarowania środkami finansowymi, dzięki czemu możliwy był remont ośrodka. Burmistrz podziękował również wszystkim zaangażowanym w modernizację przychodni. Przypomniał o pracach nad projektem technicznym remontu odcinka głównej drogi w Dobrowodzie - biegnącej obok ośrodka, który usprawni dostęp do przychodni i poprawi poziom bezpieczeństwa na tym obszarze.

dobrowoda_osrodek001.jpg



Po przecięciu symbolicznej wstęgi ksiądz Andrzej Peroń proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie udzielił obecnym błogosławieństwa i poświęcił budynek przychodni, po czym zaproszono gości do zwiedzenia ośrodka.

Podczas oficjalnego otwarcia Ośrodka Zdrowia w Dobrowodzie obecni byli również m.in.: Jerzy Kolarz starosta buski, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Henryk Radosz, Mariusz Sobowski zastępca dyrektora ds. lecznictwa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Zbigniew Pietraszewski zastępca dyrektora ds. finansowych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju, Wojciech Legawiec prezes Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój SA, Roman Sobczak komendant Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, Kazimierz Ścibiło komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Józef Żurek Prezes Zarządu PSS „Społem"  , Kazimierz Socha Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroj, członkowie Rady Społecznej przy SP ZPOZ Busko-Zdrój, radni, sołtysi, a także mieszkańcy Dobrowody i sąsiednich sołectw.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

- (2012-09-19 18:57:49)

Ale popatrzcie jak niektórym brzuchy urosły na tych państwowych posadkach

-xyz (2012-09-19 11:35:54)

patrz i podziwiaj ludu Boży jaka ta władza dobra. Jak dba o Ciebie, jak się dla Ciebie w odświętne ubranka odziała. Komendant policji i ośrodek zdrowia to jedność. Gdyby nie komendant ośrodek by nie powstał. Ot cyrk.....

- (2012-09-19 09:33:43)

I to wszystko po cichu bez zadnej informacji. Wysypisko dla 22 gmin w dobrowodzie. Czemu nie informuje się mieszkancow?!

-wysypisko (2012-09-19 07:29:03)

W Dobrowodzie ma być regionalne wysypisko śmieci. Co na to pani radna z Dobrowody jak śmieci będą z terenu województwa???

- (2012-09-18 22:35:21)

toi toie przydaly by sie na placu targowym bo jak przycisnie to trzeba w pory robic moze ktos o tym pomysli

- (2012-09-18 22:19:13)

Do kibla za 300 tys dwa Toy Toy gratis :) Ale przynajmniej są sprawne i za darmo.
Może by kto rozliczył odpowiedzialnych za postawienie tego drogiego sracza który gówien nie chce przyjmować !

-Jasio (2012-09-18 18:28:36)

- co z tym wspaniałym elektronicznym kiblem w rynku, dzisiaj widziałem, że miasto zostało uraczone dwoma cudami TOY TOY, brawo dla tego wynalazcy co kazał zbudować ten przybytek za publiczne pieniądze, teraz zafundował nam powrót do korzeni - proponuję żeby wykopał dół kloaczny i zamontował żerdź - będą u nas kręcić wstawki z zesłania na Syberii

-mnm (2012-09-18 17:07:55)

wąsowicz owszem był ale sikora zabronił go zapraszać.małość nad małościami,trochę kultury burmiszcu.

-Diogenes (2012-09-18 08:21:43)

Ciekawe czy będzie tylu dostojnych gości, kiedy będą otwierać "kibelek na światłach" .Czy także będzie pokropek?

- (2012-09-18 07:56:16)

Jak za komuny, wtedy były same uroczyste otwarcia a niedługo później ciche zamknięcia

- (2012-09-18 07:55:20)

Czy dyrektorka szkoły, komendant policji, dwóch burmistrzów i reszta świty nie ma nic do roboty tylko jazda całą ferajną w celu robienia propagandy? Rozumiem że ksiądz nie ma nic innego do roboty to se przyszedł pokropić, ale co ma Sobczak do tego? No chyba że mieszka po sąsiedzku... Ale skoro jego pensja składa się między innymi z moich podatków to chciałbym aby zajął się pracą, np niejakim Afem który jeździ jak chce a policjanci udają że tego nie widzą!!!

- (2012-09-18 07:53:00)

Cóż za standard wysoko jak wskazuje burmistrz: najtańsze płytki, stolik, szafka, umywalka, lusterko itp. Faktycznie europejskie wyposażenie ośrodka zdrowia...

-bezpiecznie (2012-09-18 06:37:43)

Gratulacje dla Dobrowody, jak będziecie mieć maxi śmietnisko przyda się wam ośrodek

-ksiądz darmozjad (2012-09-17 22:59:03)

od nas też był jeden, zwyczajowo ubrany na czarno.

pamiętacie? w niedzielę widzę Was w kościele!!! Z KASĄ!!!

A swoją drogą, w Polsce to mamy raj.

-buba (2012-09-17 22:54:47)

kibel?
najlepsza na świecie jest miłość w klozecie, a każdy szalet jest pełen zalet...
...i basta

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry